Sport Wyczynowy

blank

Jesteś atletą, profesjonalnym sportowcem wyczynowym. Zostajesz ranny, kontuzjowany. Jest to częsty przypadek z którym większość trenujących ma wcześniej czy później do czynienia. Wtedy dwa z twoich celów to szybszy powrót do zdrowia po urazach i lepsze wyniki sportowe. Większość twoich obrażeń utrzymuje się, gdy przekraczasz swoje granice. Często nie masz wystarczająco dużo czasu na całkowite wyleczenie, więc używasz środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, aby oszukać ból i zmniejszyć stan zapalny. Jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a takie dolegliwości mogą maskować poważniejszy problem. Są to znaki ostrzegawcze twojego ciała, informujące, że część z ciebie jest osłabiona i niezrównoważona. Czy twój lekarz ogólny poświęca swój czas aby Ci pomóc? Twój naturalny specjalista zdrowia będzie. 

blank

Akupunktura poprawia wydajność sportową, dając przewagę nad konkurencją

To prawda, że ​​coraz więcej profesjonalnych zespołów sportowych zatrudnia akupunkturzystów i innych dostawców terapii naturalnych, aby pomóc swoim sportowcom odzyskać zdrowie po urazach, zapobiec przyszłym obrażeniom i znacznie zwiększyć ich wydajność. Akupunktura to terapia uzdrawiająca o długiej historii stosowania, bezpieczeństwa i wykorzystania na przykładzie pokoleń mistrzów sztuk walki, szybko i skutecznie lecząc obrażenia odniesione podczas treningu lub walki.

blank

Wiele osób na Zachodzie zna teraz pojęcie Qi (chee), które zwykle tłumaczy się jako “energia”, chociaż jest to coś więcej. Qi jest niezbędna do życia, tworząc obfite zdrowie i dobre samopoczucie. Na przykład, jeśli myślałeś o swoim ciele jak o domu, z sercem będącym światłem i żołądkiem jako kuchenka i tak dalej; aby dobrze funkcjonować w domu, obwód zasilający (Qi) musi być sprawny. Ten obwód musi być silny, ale też nie za silny. Tutaj wkracza akupunktura, tworzy wydajność, uzupełnia energię tam, gdzie jest słaba i zmniejsza się tam, gdzie jest zbyt silny, tworząc równowagę.

blank

W leczeniu urazów sportowych akupunktura działa na dwóch różnych poziomach. Lokalnie zwiększa przepływ krwi i inicjuje reakcję gojenia bezpośrednio w miejscu urazu. Zwiększenie krążenia krwi przyspieszy czas gojenia i zmniejszy obrzęk i siniaki. Dodatkowo, zwiększona liczba białych krwinek i immuno-cząsteczek w miejscu przyspieszy gojenie się tkanki miękkiej i zmniejszy ból. W kontekście całego ciała akupunktura stymuluje uwalnianie różnorodnych naturalnych biochemicznych substancji, w tym endorfin, serotoniny i neuroprzekaźników, które wspomagają proces gojenia poprzez zmniejszenie bólu i promowanie relaksacji. Dodatkowo akupunktura może zmniejszyć lęk i służyć do przełamania barier mentalnych, które czasami utrudniają działanie.

blank

Przykłady do leczenia akupunkturą:

  • naciągnięcia, naderwania lub całkowite zerwania wiązadeł i torebek stawowych albo samych wiązadeł
  • stłuczenia z siniakami lub krwiakami wszelkiego typu
  • zwichnięcia 
  • złamania
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów i kończyn
  • zmiany osteoporotyczne

Korzyści funkcjonalne:

  • szybsze tempo rekonwalescencji
  • zwiększona elastyczność
  • większa wytrzymałość
  • mniejsza podatność na przyszłe obrażenia

Rozważmy to teraz w kontekście posiadania profesjonalnego akupunkturzysty dostosowującego twoje sportowe leczenie do wydajności. Przekonasz się wtedy, że akupunktura i zioła tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) są często używane razem jako zintegrowane podejście, zapewniające jeszcze lepsze efekty terapeutyczne. Metody te są bezpieczne, skuteczne i naturalne, nie tylko łagodzą ból i uporczywe dolegliwości, ale także zwiększają Twoją energię, wytrzymałość i elastyczność. Zapewnią także lepszy sen, wzmocnioną odporność i szybszą regenerację w przyszłości. W świecie elitarnych sportowców i coraz większych wymagań treningowych tradycyjna medycyna chińska ma wiele do zaoferowania, a więc proszę, abyście z nami porozmawiali na temat tego, co nasz gabinet może zrobić dla Ciebie i twojej przewagi nad konkurencją.

blank

Zobacz galerię zabiegów akupunktury

blank

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Gdzie możemy pomóc?

Co leczymy?

Dodatkowe usługi

Dzień Godziny
Poniedziałek 9:00 - 19:00
Wtorek 9:00 - 19:00
Środa 9:00 - 19:00
Czwartek 9:00 - 19:00
Piątek 9:00 - 19:00
Sobota umówione wizyty
Niedziela Zamknięte

Polecane serwisy

blank
blank

Książki prof Enji

Panel Pacjenta

Bezpieczna strona

blank

Pin It on Pinterest

Powieleń