• Zadzwoń do nas - +48607489251

 • Rzuć Palenie

 • Palenie szkodzi zdrowiu. Każdy z nas potrafi bez problemów wymienić kilka przykładów, choćby nowotwory, choroba wieńcowa, podwyższone ciśnienie czy problemy z układem oddechowym. Najlepiej więc w ogóle nie zaczynać palić, skoro badania pokazują, że każdy z nałogowych palaczy chociaż raz w życiu próbował rzucić papierosy. Jednak gdy już wpadnie się w nałóg, trudno go pokonać, mimo istnienia wielu sposobów i terapii. Plastry, e-papierosy, hipnoza, leczenie farmakologiczne i wiele innych metod nie dają jednak gwarancji na wyleczenie. Warto więc przyjrzeć się alternatywnej terapii jaką jest akupunktura.

 • Akupunktura jest techniką szeroko stosowaną w chińskiej medycynie tradycyjnej. Wykwalifikowany lekarz wkłuwa cienkie igły (o 0.3 mm średnicy) ze stali nierdzewnej, srebra lub złota w odpowiednie punkty na ciele leżące na trasie kanałów energetycznych, którymi przepływa energia qi. Nakłuwanie punktów pobudza i reguluje przepływ tej energii, co wywołuje wiele pozytywnych efektów, takich jak zmniejszenie bólu czy wspomaganie walki z nałogami i depresją. Dodatkowo nie stwierdza się negatywnych skutków ubocznych przy zastosowaniu akupunktury, jeśli zabieg został przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza z wieloletnią praktyką. W Polsce można prowadzić gabinet po przejściu odpowiednich kursów, lecz należy pamiętać że mistrzem w tej technice staje się po latach praktyk. Wybierając więc lekarza warto sprawdzić jego zawodowe doświadczenie.

 • Jak akupunktura działa w przypadku walki z nałogiem nikotynowym? Wbijanie igieł w odpowiednie miejsca na ciele powoduje wysyłanie impulsów do mózgu, które zmniejszają głód nikotynowy i pragnienie zapalenia. Zaletą akupunktury jest ustabilizowanie i przywrócenie równowagi w organizmie, podczas gdy ciało walczy z nałogiem. Osoby rzucające palenie są narażone na znaczne wahania nastrojów. Muszą przezwyciężyć narastającą chęć sięgnięcia po papierosa, rozdrażnienie, nerwowość czy nadmierną pobudliwość. Nakłucia odpowiednich miejsc na ciele pomagają zachować dobre samopoczucie oraz zmniejszyć lub czasami całkowicie zlikwidować głód nikotynowy. Akupunktura wspomaga również organizm, przyspieszając procesy usuwające szkodliwe substancje z systemu. Palacze, którzy poddali się zabiegowi akupunktury, oceniają że znacznie obniżyła się ich tolerancja na dym papierosowy.

  Aby akupunktura zadziałała, konieczne jest całkowite odrzucenie papierosów podczas okresu terapii. Zabieg nie jest bolesny, lecz osoby nadwrażliwe mogą czuć dyskomfort. Dla nich lepszym rozwiązaniem może być zastosowanie laseru biostymulującego zamiast klasycznej akupunktury. By terapia zadziałała wskazane jest wykonanie bez przerwy od kilku do kilkunastu zabiegów. Akupunkturę można wspomagać różnymi środkami ziołowymi, które pozytywnie wpływają na nastrój i dodatkowo uspokajają. Pacjent może również zostać poproszony o samodzielne stymulowanie odpowiednich punktów w domu, by wzmocnić leczenie.

  Skuteczność akupunktury ocenia się na ok. 60%. Należy pamiętać, że dużo zależy również od biologicznych uwarunkowań pacjenta, jego silnej woli i determinacji.

 • Zabiegi antynikotynowe obejmują:

 • Aurikuloterapię

 • Akupunkturę

 • W zależności od stopnia uzależnienia od nikotyny (lat palenia aktywnego) lekarz akupunkturzysta zaleci specjalne zabiegi akupunktury na ciało oraz gdy wymagane igiełki do uszu wspomagane ziołami i dietą. Cały cykl odzwyczajania od palenia trwa 7 dni. Pierwsze trzy dni kuracji są kluczowe dla ostatecznego sukcesu. 

 • Zobacz galerię zabiegów akupunktury

Pin It on Pinterest

Powieleń