Odmładzanie twarzy z pomocą akupunktury

blank

Być może już zauważyłaś, że coraz więcej gabinetów kosmetycznych wprowadza coraz to nowsze innowacje w dziedzinie odmładzania, a jedną z najpopularniejszych jest akupunktura kosmetyczna. Akupunktura kosmetyczna stosowana w celu odmłodzenia twarzy znajduje się na liście coraz większej ilości uzdrowisk oraz SPA i nie dzieje się to bez powodu. Ta na nowo odkryta, tradycyjna metoda upiększająca może poprawić nie tylko twój wygląd, ale i ogólny stan zdrowia – dać ci blask, który promienieje z głębi.

Choć akupunktura kosmetyczna jest oferowana przez studia piękności dopiero od niedawna, w rzeczywistości jest ona metodą, którą w służbie piękna stosowano już od wieków. Co więcej, skuteczność akupunktury w leczeniu różnych chorób skóry została udokumentowana przez wiele badań klinicznych. Jej efektywność zatem nie opiera się wyłącznie na zasłyszanej reklamie czy referencjach. Zanim zdecydujemy osobiście się o tym przekonać, warto poznać odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

Akupunktura kosmetyczna, a lifting mechaniczny

Odpowiedź jest jednoznaczna – nie. Zabieg akupunktury przede wszystkim nie pociąga za sobą konieczności użycia skalpela, zakładania szwów, wstrzykiwania kwasu i nie powoduje natychmiastowych i zauważalnych zmian w wierzchnich strukturach twarzy. Dla terminu „akupunktura kosmetyczna” można by stosować zamienne – „lifting akupunkturowy” lub „lifting akupunkturą”, jednak stworzyłyby one nierealistyczne oczekiwania w związku z efektem zabiegu. Pamiętaj, że szkód jakie dla twojej skóry przez kilka lub dziesiątki lat powodowały ekspozycja na słońce, stres, toksyny środowiskowe czy też naturalny proces starzenia się, nie można zlikwidować jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nawet w przypadku „ekspresowego” liftingu bądź usuwania zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego, stan skóry poprawia się dopiero wtedy gdy zejdzie opuchlizna i zaczerwienienia.

blank

Akupunktura kosmetyczna – jakich efektów się spodziewać?

Lecznicze działanie akupunktury kosmetycznej pomaga w pozbyciu się płytkich zmarszczek mimicznych jak również tych głębszych, które powstają w miarę bezlitosnego upływu czasu. Akupunktura kosmetyczna to doskonałe remedium na ulegającą procesom starzenia się skórę, jak też zdrowsza, bo zdecydowanie bardziej naturalna, alternatywa dla liftingu. Oprócz redukcji zmarszczek, dzięki akupunkturze można usunąć nieestetyczne worki pod oczami, jak też sprawić, że skóra żuchwy będzie bardziej napięta i elastyczna. Jednak to jeszcze nie wszystko – oprócz widocznych efektów, jakie daje zabieg z użyciem tej formy terapii, istnieje szereg korzyści, takich jak: polepszenie samopoczucia, ustanie zmęczenia, zredukowanie problemów z bezsennością i poprawa ogólnego stanu zdrowia. A więc, mimo tego, że celem akupunktury kosmetycznej jest poprawa naszego wyglądu, w rzeczywistości leczy ona całe nasze ciało.

Akupunktura kosmetyczna jest całkowicie nieinwazyjną metodą, którą polecić można każdemu. Nie każdy jednak będzie czerpał z niej tyle, na ile nam ona pozwala. Innymi słowy, akupunktura kosmetyczna jest w stanie poprawić wygląd zewnętrzny, jak i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie, lecz nie zmieni w nas złych nawyków, które zdążyliśmy w sobie ukształtować, i z pomocą których sami zafundowaliśmy sobie to, czego teraz chcemy się pozbyć.

blank

Czy akupunktura może zastąpić lifting?

Odmładzanie twarzy z pomocą akupunktury jest w stanie zastąpić tradycyjne, inwazyjne procedury liftingu oraz botoksu. Akupunktura, jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych lub tych z użyciem kwasu hialuronowego, w przeciwieństwie do nich przynosi długotrwałe efekty i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Zatem, choć na zobaczenie maksymalnych efektów zabiegu trzeba poczekać nieco dłużej, z pewnością są one tego warte. Zwłaszcza, że kontrolowania efektywności terapii nie pozbawia nas okres rekonwalescencji, jaki występuje w przypadku wyżej wymienionych zabiegów, i który niestety także bywa długotrwały – w przypadku chirurgicznego liftingu na efekty trzeba czekać nieraz nawet do dwóch tygodni, czyli tyle ile potrzeba na to, by ustąpiły opuchlizna i zaczerwienia na twarzy.

W przypadku akupunktury nie ma mowy o obrzękach, przebarwieniach czy siniakach. Co więcej – akupunktura nie pozbawia mięśni ich dynamiki, która w rezultacie wpływa na pojawienie się zmarszczek. Botoks – tak. Paraliż mięśni twarzy to główny cel i sławetna „zaleta” tego zabiegu. W jego rezultacie, po jakimś czasie zanika też mimika twarzy. Zabieg przeprowadza się co prawda jednorazowo, ale jego efekty widoczne są na ogół przez tylko pół roku. Żeby je utrzymać, trzeba go powtórzyć. Tak kręci się i zamyka błędne koło – jeśli uczęszczamy na zabiegi regularnie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości nasza twarz stanie się opuchnięta i pozbawiona mimiki. Jeśli z nich zrezygnujemy – zafundujemy sobie powrót zmarszczek i obwisłość skóry.

Oczywiście, każda metoda ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wraz z pojawieniem się mody na ładny i młody wygląd, coraz więcej osób (w tym zarówno kobiet, jak i mężczyzn), postanowiło zrównać ideałowi piękna, który kreują mass media i występujący w nich celebryci. Czy warto zrezygnować ze zdrowia dla ładnego wyglądu?…

A czy o pięknym wyglądzie nie świadczy właśnie zdrowie?

Działanie na zewnątrz, jak i od wewnątrz jest ogromną zaletą akupunktury – nawet tej opisywanej w tym artykule. Twarz jest zwierciadłem tego, co dzieje się wewnątrz ciała. My pomagamy ci wyglądać i czuć się młodo, wykorzystując metody, które znane są od wieków, nie powodują skutków ubocznych oraz dodają energii, która promienieje na zewnątrz.

blank

Specjalistyczny Gabinet Akupunktury i Medycyny Wschodu prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

ul. Czerniakowska 28A

00-714 WARSZAWA

Rejestracja: (+48) 607 489 251 lub on-line

blank
blank
blank
blank

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Gdzie możemy pomóc?

Co leczymy?

Dodatkowe usługi

Dzień Godziny
Poniedziałek 9:00 - 19:00
Wtorek 9:00 - 19:00
Środa 9:00 - 19:00
Czwartek 9:00 - 19:00
Piątek 9:00 - 19:00
Sobota umówione wizyty
Niedziela Zamknięte

Polecane serwisy

blank
blank

Książki prof Enji

Panel Pacjenta

Bezpieczna strona

blank

Pin It on Pinterest

Powieleń