Zrzuć kilogramy

Problemy z zachowaniem idealnej wagi i sylwetki to zmora dzisiejszych czasów. Brak ruchu oraz ćwiczeń, nieregularne i niezdrowe jedzenie, ciągły stres związany z pracą i innymi obowiązkami, wszystko to może powodować nadwagę. Z pomocą może przyjść jednak Tradycyjna Medycyna Chińska i akupunktura.

Mimo że akupunktura jest kojarzona obecnie przede wszystkim z metodami łagodzącymi ból, to jednak jej głównym zadaniem jest przywrócenie organizmowi jego naturalnej równowagi, a otyłość to jeden ze skutków jej braku.

Trzeba zaznaczyć, że sama akupunktura może nie przynieść oczekiwanych efektów. By terapia była skuteczna należy połączyć ją z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Terapia ta nie jest cudotwórcza i wymaga od pacjenta kooperacji, chęci i woli. Akupunktura oraz specjalne ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać w domu, pomagają w pozbyciu się uczucia łaknienia.

Nabiał, tłuszcze i cukier powodują zastój energii qi, sprawiają że czujemy się zmęczeni i ociężali. Chińczycy uważają, że taka dieta prowadzi do produkcji „śluzu i wilgoci”, które blokują przepływ energii i zakłócają prawidłowe funkcjonowanie narządów. Akupunktura jest wstanie przywrócić tę naturalna równowagę.

Akupunktura odchudzająca, a dieta wspomagająca.

W trakcie trwania terapii sami rezygnujemy ze słodyczy, cukru i tłustych potraw, a z większą przyjemnością sięgamy po owoce i warzywa. Dla lepszego efektu dietę można połączyć z rozsądnymi głodówkami. Zaleca się odstawienie potraw zwanych w medycynie chińskiej „zimnymi”, takimi jak jogurty, zimne sałatki, lody czy napoje gazowane i woda mineralna. Dietę bogatą w „zimne” jedzenie, należy zastąpić potrawami „gorącymi”. W Internecie można znaleźć porady dotyczące diet rozgrzewających, odpowiednich do stosowania przy zabiegach odchudzającej akupunktury. Akupunkturę można również wspomóc akupresurą, czyli specjalnym masażem, stymulującym odpowiednie punkty na ciele.

Najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka. Wiemy że najwięcej alergenów w powietrzu występuje w okresie od wiosny do jesieni. Jeżeli problemy z alergiami są naszym corocznym problemem, najlepiej udać się do lekarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej kilka tygodni przed rozpoczęciem alergicznego sezonu. Lekarz powinien dokładnie wypytać o dolegliwości i problemy, co pomoże w wyborze najlepiej dopasowanej do uwarunkowań pacjenta terapii.

Zobacz galerię zabiegów akupunktury

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Gdzie możemy pomóc?

Co leczymy?

Dodatkowe usługi

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Polecane serwisy

Książki prof Enji
Panel Pacjenta

BEZPIECZNA STRONA

Nasza strona www zabezpiecznona jest najwyższymi możliwymi do użycia certyfikatami bezpieczeństwa SSL.

PANEL PACJENTA

Szybkie, bezpieczne i wygodne umawianie wizyt, przekładanie wizyt oraz ich odmawianie dzięki specjalnej aplikacji mobilnej

POŁĄCZENIE SZYFROWANE

Wszelka komunikacja z nami jest zaszyfrowana i bezpieczna. Państwa dane nie są nikomu udostępniane.

Pin It on Pinterest

Powieleń