O Nas

Kierownik Zespołu

Enkhjargal Dovchin

Profesor kliniczny lekarz medycyny

Pani profesor Enji (Enkhjargal Dovchin) jest wybitną specjalistką ds. Tradycyjnych Systemów Medycznych (TMS). W 2010 roku odznaczona została najwyższym tytułem “Profesora Klinicznego” za swoją postawę oraz pracę sławiącą te metody w Polsce i na Świecie. Obecnie wraz z córką prowadzi Gabinet Akupunktury i Medycyny Wschodniej w Warszawie.

Specjalistka UGA

Akupunkturzystka Zawodowa

Córka pani profesor, matka trójki dzieci. Pasjonatka i dyplomowana akupunkturzystka po Szkole Akupunktury Tradycyjnej ukończonej z wynikiem celującym. Absolwentka licznych szkoleń kierunkowych z zakresu Medycyny Tradycyjnej, diagnostyki TCM oraz Gua Sha. Współzałożycielka “Kampanii Natura bez granic”. Specjalistka i propagatorka akupunktury kosmetycznej. Jedna z najlepiej wykształconych adeptek w branży Naturalnego Zdrowia.

Historia prof Enji

Profesor Enkhjargal Dovchin zajmuje się medycyną naturalną od wielu lat i jest specjalistką w dziedzinie akupunktury. Pani doktor przyszła na świat w Mongolii, w kraju w którym tradycje medycyny naturalnej – mongolskiej, chińskiej i tybetańskiej – są od wieków pieczołowicie podtrzymywane i rozwijane. Po ukończeniu studiów lekarskich, Enji kontynuuje naukę w dziedzinie medycyny naturalnej w stolicy Mongolii, Ułan Bator. Po powrocie w rodzinne strony kształci się dalej, pobierając nauki u chińskich i mongolskich zielarzy.

Talent, zaangażowanie i oddanie sprawiają, że doktor Enji dostaje się pod skrzydła mistrza buddyjskiego zajmującego się ziołolecznictwem tybetańskim, dzięki któremu doskonali się praktycznie w tej sztuce przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Wkrótce po tym zostaje zatrudniona w Centrum Akupunktury Mongolii na stanowisku lekarza głównego.

Doktor Enji staje się znana i ceniona. Daje się poznać jako świetny specjalista w tradycyjnym diagnozowaniu oraz przywracaniu chorych do zdrowia. Dzięki wstawiennictwu swojego byłego mistrza, pani doktor trafia do Szkoły Akupunktury i Naturalnych Metod Leczniczych w Chinach, gdzie szkoli nowe pokolenia lekarzy.

W roku 2000 Enkhjargal Dovchin przybywa do Polski na zaproszenie polskiej pacjentki. Dzięki zdobyciu kontraktu z firmą zajmującą się propagowaniem ziołolecznictwa zostaje w naszym kraju na stałe. Otwiera również gabinet medycyny naturalnej w Warszawie, który z czasem staje się niezwykle popularny i szeroko polecany. W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii osób, którym doktor Enji pomogła wrócić do zdrowia.

Jakiś czas temu, pani Dovchin dostała propozycję współpracy w prestiżowym uniwersytetem Harvarda, jednak postanowiła pozostać i dalej leczyć w Polsce. W 2010 roku w dowód uznania za poświęcenie swojej pracy i promocję medycyny naturalnej otrzymała tytuł profesora klinicznego.

Pani doktor Enji jest propagatorem medycyny naturalnej w naszym kraju. Medycyna zachodnia nie traktuje człowieka całościowo, skupia się często na leczeniu objawów a nie przyczyn chorób oraz bazuje na lekach farmakologicznych. Medycyna naturalna wskazuje jednak zupełnie inną, alternatywną drogę radzenia sobie z bólem i chorobami.

Celem medycyny naturalnej jest przywrócenie ciału jego wewnętrznej harmonii i naturalnej zdolności do regeneracji. Osiąga się to poprzez indywidualne zajęcie się chorym człowiekiem i jego problemami. Zaczyna się od dokładnej diagnozy i wywiadu, co pozwala na wybranie doskonale dopasowanej do pacjenta terapii. Tymi metodami mogą być akupunktura, akupresura, masaż, ziołolecznictwo, bańki chińskie czy wiele innych. Wszystkie są bezpieczne oraz naturalne, a ich celem nie jest jedynie polepszenie fizycznego stanu zdrowia, ale również psychicznego – człowiek jest w końcu małym mikrokosmosem, w którym wszystko jest ze sobą połączone i zależy od siebie.

Profesor Enkhjargal Dovchin daje polskim pacjentom możliwość samodzielnego i świadomego wyboru sposobu leczenia. Konwencjonalna medycyna nie jest obecnie jedyną słuszną i skuteczną drogą, choć lekarze i kompanie farmakologiczne stoją twardo w opozycji do naturalnych sposobów leczenia. Trudno się jednak dziwić, skoro rynek leków to obecnie jeden z przynoszących największe zyski na świecie. Warto pamiętać, że istnieją jednak inne drogi prowadzące do zdrowia. Bardziej przyjazne człowiekowi, bardziej naturalne i bezpieczne.

Zespół Gabinetu Akupunktury prof Enji

Akupunkturzystka UGA

Pani UGA

Akupunkturzystka

Pani UGA

Pani UGA

Akupunkturzystka

Terapeutka Julia

Pani Julia

Terapeutka

Pani Magda

Recepcjonistka

Pani Sylwia

Recepcjonistka

Mathias

IT EXPERT

Zdjęcia i filmiki z udziałem prof Enji

Przykładowy zabieg akupunktury na ciało
Profesor kliniczny – nadanie tutułu
Przykładowy zabieg baniek szklanych
Aurikuloterapia – przykładowy zabieg
Dla dzieci – przykładowy zabieg akupunktury
Dla kobiet – przykładowy zabieg
Zobacz galerię zabiegów akupunktury
Zakres naszej pomocy:

Wschodnie Tradycyjne Systemy Medyczne (TSM)

Medycyna internistyczna - klasyczna

Tradycyjna Medycyna Tybetańsko-Mongolska (TMM)

Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM)

Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?

Książki prof Enji

Prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin jest autorką dwóch książek, których darmowe wersje udostępnione są w sieci jako ebooki. Można je całkowicie bezpłatnie pobrać z linków dostępnych poniżej. 

(Ebook) “Akupunktura i Życie” lek. Enkhjargal Dovchin
(Ebook) “W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu” lek. Enkhjargal Dovchin
Opinie pacjentów prof Enji

Galeria zabiegów akupunktury

Umów wizytę u prof Enji

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Gdzie możemy pomóc?

Co leczymy?

Dodatkowe usługi

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Polecane serwisy

Książki prof Enji

Panel Pacjenta

BEZPIECZNA STRONA

Nasza strona www zabezpiecznona jest najwyższymi możliwymi do użycia certyfikatami bezpieczeństwa SSL.

PANEL PACJENTA

Szybkie, bezpieczne i wygodne umawianie wizyt, przekładanie wizyt oraz ich odmawianie dzięki specjalnej aplikacji mobilnej

POŁĄCZENIE SZYFROWANE

Wszelka komunikacja z nami jest zaszyfrowana i bezpieczna. Państwa dane nie są nikomu udostępniane.

Pin It on Pinterest

Powieleń