Medycyna Zintegrowana
– Czym Jest i Jakie Posiada Zastosowania?

Dynamiczne zmiany w świecie, w którym żyjemy sprzyjają rozwojowi nowych schorzeń oraz chorób cywilizacyjnych, z którymi klasyczna medycyna nie zawsze jest się w stanie uporać. Jest to też powód dla którego ludzie odwracają się od medycyny zachodniej w kierunku Medycyny Wschodu. Farmakologiczne leczenie każdej dolegliwości niekoniecznie jest optymalnym sposobem powrotu do zdrowia. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się medycyna zintegrowana. Jest to kompleksowy system medyczny, który bazuje na wielu technikach naturalnych, ale nie odrzuca metod współczesnych. Stara się je połączyć dla uzyskania najlepszych efektów.

Autor: Uyanga Battsengel (Dyplomowana Specjalistka Akupunktury Zawodowej i Terapeutka TCM). Jedna z najlepiej wykształconych młodych adeptek Tradycyjnej Medycyny i Akupunktury w Polsce.

medycyna zintegrowana - medycyna tradycyjny

Co to jest Medycyna Zintegrowana?

Medycyna zintegrowana stawia na podejście holistyczne, czyli całościowe. Stara się objąć wszystkie objawy i dolegliwości pacjenta i spojrzeć na nie z szerszej perspektywy. Błędem medycyny klasycznej bardzo często jest niezwracanie uwagi na współistniejące objawy. Każdy specjalista podaje leki skupiając się na swojej dziedzinie, a to niestety często nie przynosi pożądanych efektów. Medycyna zintegrowana nie odtrąca współczesnej medycyny, ale stara się ją rozwinąć i uzupełnić o techniki, które są znane i stosowane od wielu lat. Do technik typowych dla medycyny zintegrowanej można zaliczyć chociażby ziołolecznictwo, akupunkturę, akupresurę czy też homeopatię.

Jakie Techniki Wchodzą w Skład Medycyny Zintegrowanej?

Medycyna zintegrowana chętnie sięga po tradycyjne systemy medyczne znane od wielu lat, takie jak chociażby starodawna medycyna chińska. W tym systemie wykorzystuje się zatem: ziołolecznictwo, akupresurę, akupunkturę, izopatię, homeopatię, alopatię i wiele innych. Jak już mówiliśmy, medycyna zintegrowana nie rezygnuje z technik oferowanych nam przez medycynę współczesną, która jest bardzo zaawansowana i bez wątpienia oferuje ogromne możliwości. Problem w tym, że nie zawsze jest wykorzystywana właściwie, zwłaszcza w kontekście wielu chorób współczesnych, które mają związek z bardzo dynamicznym i stresującym trybem życia. Medycyna zintegrowana stara się korzystać z wielu różnorodnych technik, aby uzyskać najlepszy rezultat.

medycyna zintegrowana co to jest
medycyna zintegrowana co to jest

W Jaki Sposób Można Stosować Medycynę Zintegrowaną?

Wiele z technik medycyny zintegrowanej można stosować samodzielnie, np. parząc sobie odpowiednie zioła na trawienie czy przeziębienie. Należy jednak pamiętać, że warunkiem skutecznej terapii jest odpowiednia diagnoza. Nie należy zatem unikać wizyty u specjalistów. W Polsce pojawia się coraz więcej ośrodków wykorzysujących medycynę zintegrowaną, gdzie można uzyskać kompleksową pomoc. Należy mieć na uwadze, że nawet najskuteczniejsze tradycyjne systemy medyczne mogą nie przynieść pożądanego rezultatu, a wręcz okazać się szkodliwe, jeśli nie będą stosowane zgodnie z ich przeznaczaniem. Ważne jest, aby codziennie obserwować swój stan zdrowia i przez ok. tydzień spisywać wszystkie niepokojące objawy. Z listą objawów można udać się najpierw do lekarza rodzinnego, który zleci kompleksową diagnostykę. Z wynikami badań można udać się do ośrodka medycyny zintegrowanej, który postara się dobrać optymalne techniki leczenia.

Jakie Zalety Posiada Medycyna Zintegrowana?

Niedoskonałości medycyny konwencjonalnej i zalety medycyny zintegrowanej sprawiają, że coraz więcej osób chętnie korzysta z pomocy ośrodków oferujących model zintegrowany. Jego największym atutem jest bez wątpienia holistyczne podejście do pacjenta. W medycynie współczesnej specjaliści często działają niezależnie od siebie i starają się zwalczać objawy typowe dla swojej dziedziny. Tymczasem, do uzyskania pożądanych efektów często konieczne jest połączenie różnych technik, a to jest możliwe dopiero po całościowym uwzględnieniu wszystkich objawów.

Medycyna zintegrowana często sięga także po naturalne i mniej inwazyjne systemy leczenia. Niestety wielu lekarzy zbyt często przypisuje swoim pacjentom antybiotyki, nawet w błahych przypadkach. W efekcie, z czasem antybiotyki stają się coraz mniej skuteczne. Tymczasem istnieje przecież ziołolecznictwo, które jest skuteczny w wielu różnorodnych dolegliwościach, co potwierdza zresztą Światowa Organizacja Zdrowia. Podobnie jest w przypadku akupresury czy akupunktury. Zalety medycyny zintegrowanej wynikają właśnie z łączenia niewątpliwie skutecznych metod medycyny konwencjonalnej z bezpieczną i przyjazną dla organizmu medycyną tradycyjną.

medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana
Czy Medycyna Zintegrowana Posiada Wady?

Na ten moment minusem może być jedynie ograniczona liczba ośrodków, która specjalizuje się w medycynie zintegrowanej. Takie kliniki można znaleźć w dużych miastach, ale nieco gorzej bywa w mniejszych miejscowościach. Na szczęście to się powoli zmienia. Coraz większa liczba specjalistów dostrzega zalety medycyny zintegrowanej, co skutkuje większą dostępnością tych metod leczenia.

Tradycyjne Systemy Medyczne a Współczesna Medycyna

Współczesna medycyna jest bardzo zaawansowana i oferuje nam najnowocześniejsze technologie dla ochrony zdrowia. Niestety rozwój tej technologii w dużej mierze doprowadził do tego, że zapomnieliśmy o tradycyjnych systemach medycznych, które przecież również są bardzo skuteczne. I właśnie dlatego medycyna zintegrowana ukazuje swoją wyższość w porównaniu z medycyną konwencjonalną. Jej podejście jest kompleksowe i całościowe. Docenia się tutaj naturalne techniki leczenia, zdając sobie sprawę, że często to właśnie tradycyjne systemy medyczne mogą okazać się dużo bezpieczniejsze. Nie każda dolegliwość musi być leczona silnymi środkami farmakologicznymi. Czasem wystarczy odpowiednio dobrana dieta wsparta ziołolecznictwem, aby uzyskać korzystniejszy efekt bez uciążliwych skutków ubocznych.

medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana - akupunktura
medycyna zintegrowana - akupunktura

Na Jakie Dolegliwości Pomaga Medycyna Zintegrowana?

Medycyna zintegrowana wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu dolegliwości typowych dla osób żyjącym w ciągłym pośpiechu i stresie. Tradycyjne systemy medyczne skutecznie redukują stres, zwalczają migrenę, pozwalają uporać się z problemami związanymi z układem pokarmowym, wykazują dużą skuteczność w leczeniu przewlekłych chorób skóry. Medycyna zintegrowana jest często wykorzystywana w zwalczaniu bezsenności oraz przewlekłego zmęczenia. System znajduje coraz szersze zastosowanie także jako wspomaganie terapii antynowotworowej. Zalety medycyny zintegrowanej to właśnie całościowe i kompleksowe podejście do zagadnienia zdrowia. Często to właśnie indywidualnie zbilansowana dieta poparta ziołolecznictwem i naturalnymi zabiegami to klucz do zdrowego i szczęśliwego życia.

Dlaczego Warto Bliżej Poznać System Zintegrowany?

Medycyna zintegrowana zyskuje coraz większą popularność ze względu na to, że medycyna konwencjonalna coraz częściej okazuje się nieskuteczna w leczeniu wielu chorób przewlekłych związanych z prowadzonym trybem życia. Leczenie takich dolegliwości wymaga całościowego podejścia i szerszego spojrzenia na wszystkie objawy. Tradycyjne systemy medyczne wsparte współczesną medycyną są w stanie zdziałać cuda. Skuteczność wielu technik typowych dla medycyny zintegrowane jest poparta badaniami i potwierdzana przez WHO. Warto zatem sprawdzić, jak można wykorzystać medycynę zintegrowaną w codziennym życiu.

medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana
APEL

Nie pozwólcie, żeby zatruwano Wasz organizm, nie dajcie zrobić z siebie lekomanów.

Zaufajcie naturze, to ona zapewniła przetrwanie naszego gatunku i oferuje nam wszelkie niezbędne do życia i zdrowia składniki.

Trzeba tylko po nie sięgnąć, wyłuskać je z tłumu „trucizn współczesnej farmacji”. Medycyna naturalna od pradziejów leczy choroby, skutecznie i bez skutków ubocznych.

Dlatego chcemy zaakcentować te wspaniałą, cudotwórczą moc natury oraz ziół. Odrzućcie farmakologię i zaufajcie naturze

czego boi sie farmacja
Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
czego boi się farmacja

Ebook: „Akupunktura i Życie”

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:
Książka jest próbą podjęcia polemiki z osobami co uważali metody medycyny tradycyjnej za mało naukowe i średniowieczne. Jak sie póżniej okazało Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła osiągnięcia „Traditional Medicine” i uznało te metody za naukowe.
Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie

Ebook: „W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”

Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.
Pierwsza ksiązka profesor Enji, która w możliwe najławiejszy sposób miała tłumaczyć trudne pojęcia związane z Medycyną  Tradycyjną i stanowić pomost pomiędzy medycyną klasyczną, a wschodnią.
Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie

POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
B

Alergie

Artykuł naukowy o wpływie akupunktury na leczenie alergicznego nieżytu nosa i dolegliwości towarzyszących.

Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
B

NA BÓL

Metody przeciwbólowe w leczeniu akupunkturą oraz wytłumaczenie schematu oddziaływań i bodźców na organizm człowieka.
faq pierwsza wizyta
B

PIERWSZA WIZYTA

Artykuł jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza medycyny tradycyjnej, aby jak najwięcej skorzystać.

Medycyna zintegrowana,Kompleksowa opieka zdrowotna,Medycyna konwencjonalna,Terapie komplementarne,Holistyczne podejście do zdrowia,Zastosowania medycyny zintegrowanej,Metody terapeutyczne,Całościowe leczenie
B

Klimakterium

Bardzo indywidualny proces starzenia się kobiet, który jednak można niwelować przy pomocy akupunktury.

akupunktura pediatryczna akupunktura dla dzieci
B

DLA DZIECI

Akupunktura pomaga w leczeniu dzieci oraz różnych schorzeń dzicięcych w tym ADHD. Wspiera koncentrację i dotlenienie mózgu.

bezpieczeństwo akupunktury czy akupunktura jest bezpieczna
B

BEZPIECZEŃSTWO

Największy zespół skumulowanych badań klinicznych nad bezpieczeństwem akupunktury i medycyny tradycyjnej.

Autorem materiałów jest wysokiej klasy specjalistka profesor kliniczny lekarz medycyny - pani Enkhjargal Dovchin ( prof Enji). Redagowanie i poprawki stylistyczne: Zespół MT

Umów Wizytę

Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Pin It on Pinterest

Powieleń