• Zadzwoń do nas - +48607489251

 • Medycyna Tradycyjna

 • Mimo że medycyna zachodnia przeżywa okres największego rozwoju, to jednak coraz więcej ludzi interesuje się bardziej naturalnymi i alternatywnymi sposobami leczenia. Trudno się dziwić. Można odnieść wrażenie, że współcześni lekarze prześcigają się w faszerowaniu nas coraz mniej skutecznymi lekami i antybiotykami, które tylko łagodzą objawy, a nie naprawdę leczą. Wizyta w przychodni bardzo często polega bardziej na pobieżnym zbadaniu i wypisaniu recepty, niż na prawdziwym zajęciu się chorobą. Dlatego też medycyna naturalna znajduje coraz więcej zwolenników.

 • W chińskiej medycynie naturalnej patrzą na ciało całościowo – to nierozerwalnie połączone ze sobą ciało i umysł, między którymi przepływa energia qi (siła niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek, energia napędzającą organizm), która utrzymuje wszystko w naturalnej harmonii. Wszelkie choroby są wywoływane zakłóceniami w przepływie qi, jej niedoborem lub nadmiarem w danym narządzie. Choroba jednego elementu wpływa na cały organizm, dlatego lekarz medycyny naturalnej skupi się na całości. Zwróci uwagę nie tylko na stan fizyczny ale również emocjonalny.

 • Diagnostyka w Medycynie Tradycyjnej

 • Bardzo dokładna diagnoza jest podstawą medycyny wschodniej. Lekarz zbada tętno, język, kolor i wyraz twarzy oraz dokładnie wypyta o nawyki żywieniowe, sen, stan emocjonalny i na ich podstawie wyda werdykt oraz wybierze odpowiednią, dostosowaną do pacjenta indywidualną terapię.

 • Medycyna naturalna skupia się przede wszystkim na stylu życia człowieka i jego przyzwyczajeniach. Czy pacjent dobrze się odżywia, jak śpi, czy wykonuje ćwiczenia, czy jest aktywny. Sprawdza czy dany styl życia jest korzystny i zdrowy czy nie. Jeśli nie, stara się nauczyć człowieka nowego podejścia i oduczenia go złych przyzwyczajeń.

 • Medycyna chińska dzieli wszelkie produkty żywieniowe na gorące i zimne oraz klasyfikuje je w kategorii pięciu smaków. Należy je spożywać w odpowiednich ilościach gdyż nadmiar lub niedobór mogą prowadzić do chorób. Ważne są też pory roku, gdyż np. jedzenie „zimnych” w swej naturze owoców cytrusowych w zimie, wychładza organizm, sprawiając że robi się bardziej podatny na choroby.

 • Różnorodność Medycyny Tradycyjnej

 • Jednak gdy dieta nie pomaga, lekarz zwraca się wtedy ku ziołom, które są dużo bardziej popularne i częściej stosowane w Azji niż na Zachodzie. Do ziół zalicza się nie tylko rośliny, ale również specyfiki pochodzenia mineralnego i zwierzęcego. Trzeba pamiętać, że stosowanie wschodnich leków wymaga dużego doświadczenia, a kupowane powinny być tylko w sprawdzonych źródłach. Według lekarzy chińskich, zioła mają moc przywracania naturalnej harmonii między yin (skupienie, ciemność, chłód) i yang (ciepło, światło, rozprzestrzenianie).

 • Pacjenci lekooporni

 • Jeśli zioła nie działają, wtedy lekarze medycyny naturalnej zwracają się do innych terapii. Są to przede wszystkim akupunktura, akupresura, masaż czy moksa. Wszystkie one mają za zadanie usprawnić cyrkulację qi w organizmie. Warto zaznaczyć, że lekarze medycyny naturalnej uważają za swoją porażkę, gdy i te środki zawodzą, a pacjent musi poddać się chirurgicznemu leczeniu. Skalpel według nich to niepożądana ostateczność.

 • Lekarz medycyny zachodniej jest zazwyczaj specjalistą w jednej dziedzinie i skupia się na jednym problemie. W medycynie naturalnej doktor skupi się na całym ciele. Zdrowie zależy od wszystkich aspektów – fizycznych i psychicznych i każdemu należy się uwaga. Ważną rolą medycyny naturalnej jest zapobieganie, a nie leczenie, chorób. Dokładna diagnoza i śledzenie wszelkich niepokojących, nawet najmniejszych zmian w organizmie mają na celu wyprzedzenie choroby i jej zapobiegnięciu. I tym różni się medycyna naturalna od zachodniej. Ta pierwsza ma przede wszystkim nie dopuścić do choroby, ta druga ją leczy.

 • Zakres naszej pomocy:

 • Znana od tysiącleci metoda diagnostyczno-lecznicza o dużej skuteczności i jeszcze większym bezpieczeństwie stosowania.

  Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM)

  Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM)

  blank

  Znana od tysiącleci metoda diagnostyczno-lecznicza o dużej skuteczności i jeszcze większym bezpieczeństwie stosowania.

 • Lekarze praktykujący tą medycynę to najlepsi na świecie praktycy kliniczni wielu dolegliwości i schorzeń szczególnie w aspekcie chorób cywilizacyjnych.

  Tradycyjna Medycyna
  Tybetańsko-Mongolska (TMM)

  Tradycyjna Medycyna
  Tybetańsko-Mongolska (TMM)

  blank

  Lekarze praktykujący tą medycynę to najlepsi na świecie praktycy kliniczni wielu dolegliwości i schorzeń szczególnie w aspekcie chorób cywilizacyjnych.

 • Lekarzem prowadzącym jest wysokiej klasy specjalistka prof Enji - lekarz internista oraz profesor kliniczny medycyny tradycyjnej i akupunktury.

  Medycyna klasyczna - interna

  Medycyna klasyczna - interna

  blank

  Lekarzem prowadzącym jest wysokiej klasy specjalistka prof Enji - lekarz internista oraz profesor kliniczny medycyny tradycyjnej i akupunktury.

 • W czasie swojej pracy jako lekarz prof Enji poznała większość Tradycyjnych Systemów Medycznych w tym akupunkturę japońską i ziołolecznictwo dalekowschodnie.

  Wschodnie Tradycyjne
  Systemy Medyczne (TSM)

  Wschodnie Tradycyjne
  Systemy Medyczne (TSM)

  blank

  W czasie swojej pracy jako lekarz prof Enji poznała większość Tradycyjnych Systemów Medycznych w tym akupunkturę japońską i ziołolecznictwo dalekowschodnie.

 • Książki prof Enji

Pin It on Pinterest

Powieleń