Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony? – Ziołolecznictwo Wschodu

Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony - ziołolecznictwo Wschodu

Jeśli mielibyśmy powierzyć wychowanie dziecka świeżo upieczonej absolwentce pedagogiki, bądź Sokratesowi, prawdopodobnie skłonni bylibyśmy, by wybrać tę drugą możliwość.

Jeśli zaś przyszłoby nam powierzyć zdrowie bliskiej osoby świeżo upieczonemu absolwentowi medycyny, lub Hipokratesowi lepsza wydawałaby się ta pierwsza. Byłoby to dość logicznym rozwiązaniem biorąc pod uwagę rozwój dzisiejszej medycyny.

Czy jednak można porównać skuteczność współczesnych innowacji z doświadczeniem starożytnych lekarzy, których dokonania nigdy nie stracą na aktualności, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jak dotąd nie wynaleziono takiego leku, który miałby doskonały chemiczny skład?

To, co świadczy o wysokiej skuteczności najstarszych metod terapeutycznych, to doświadczenie, poparte wieloma próbami połączenia metod diagnostycznych medycyny klasycznej z całościowym podejściem do „ciała i ducha”.

Leki ziołowe są znane i stosowane od czasów prehistorycznych. Działają na zasadzie „subtelnego zabiegu” mającego przywrócić wewnętrzną równowagę i w przeciwieństwie do leków syntetycznych brak w nich agresywnej ingerencji w organizm człowieka.

Ziołolecznictwo TCM

Ziołolecznictwo Wschodu – Podejście Holistyczne

Ziołolecznictwo oparte na tak zwanym podejściu holistycznym ma wpłynąć na ogólną poprawę stanu zdrowia oraz zwiększyć energię mobilizując siły witalne organizmu, a nie tak jak leki tradycyjne, jedynie łagodzić dolegliwości.

Ile razy zdarzyło ci się trafić na leki, których – choć przeznaczone do leczenia twojej dolegliwości – nie mogłeś stosować ze względu na zawarte w nich niektóre składniki? Albo też, ile razy któryś środek wywoływał skutki uboczne, podrażniał narządy wewnętrzne i w rezultacie na miejscu twojej choroby pojawiała się inna, nowa.

Wyizolowane i oczyszczone formy dostępnych farmaceutyków zawierają o wiele większe stężenie czynnych substancji, niż znajduje się w naturalnej formie zioła. Z uwagi na niższe stężenie aktywnych składników, te drugie są o wiele bezpieczniejsze.

Za stosowaniem ziół w całości przemawia przykład kwasu salicylowego, który wraz z innymi substancjami składa się na aspirynę. Jeśli przyjmujesz aspirynę regularnie, możesz nabawić się takich schorzeń jak, np. zapalenie żołądka, czy krwawienie z przewodu pokarmowego.

Natomiast roślina o nazwie tawuła, znana ze swego działania przeciwbólowego, zawiera też substancje zobojętniające, które łagodzą, a nawet niwelują uboczne działanie kwasu salicylowego. Toteż, nic dziwnego, że aspiryna nie jest zalecana pacjentom z chorobą wrzodową, a w ich leczeniu tawuła jest wręcz pożądana.

Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony? - ziołolecznictwo Wschodu

Ziołolecznictwo Wschodu – Ukryte Korzyści

Ze stosowania ziół płynie jeszcze jedna istotna korzyść. Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale w całej przyrodzie nie ma dwóch identycznych pod względem chemicznym okazów tej samej rośliny. Biorąc regularnie leki syntetyczne nasz organizm po jakimś czasie poczyna się do nich przyzwyczajać, gdyż bakterie i wirusy stają się odporne na zawarte w nich składniki, w czego konsekwencji leki te przestają działać. Na ziołowe środki lecznicze znacznie trudniej jest im rozwinąć odporność.

Tradycja ziołolecznictwa sięga do 200 roku p.n.e. i każda z wypracowanych przez nią metod wiąże się z indywidualnym podejściem do pacjenta, z diagnostyką jego stanu fizycznego, jak i psychicznego, w których zielarze chińscy poszukują dysharmonii. Na przestrzeni stuleci opracowano wiele skutecznych leków ziołowych, których skład w stosunku do określonego objawu osoby chorej może być modyfikowany, a więc dostrajany do jej potrzeb za pomocą dodatków innych ziół.

To, z czego korzysta medycyna klasyczna, wyizolowując z ziół wybrane czynniki aktywne, jest tylko fragmentem całego wachlarza możliwości, jakie daje prawdziwe ziołolecznictwo. Zawarte w środkach farmakologicznych substancje chemiczne i ich mieszanki, co prawda znajdują się w stanie pewnej równowagi, ale jako preparaty lecznicze nie tworzą przez to nowej jakości.

Ziołolecznictwo Wschodu – Korzyści Towarzyszące

Mówiąc inaczej, syntetyczne lekarstwa do tej pory nie wskazały żadnych innowacji, z których wcześniej nie korzystałoby, czy też nie korzysta ziołolecznictwo. Co więcej, doświadczeni zielarze twierdzą, że zioła najlepiej jest zapisywać jako całość, gdyż działa to o wiele korzystniej, aniżeli suma części jakie wchodzą w skład powszechnych farmaceutyków.

O indywidualnym podejściu do pacjenta jeśli idzie o leczenie ziołami może świadczyć fakt, że nie ma ziół przeznaczonych do leczenia jednej, określonej choroby. Oznacza to, że ból gardła u jednego chorego wyleczyć może zupełnie inna roślina niż u drugiego. Toteż lekarz (zwany też fito-terapeutą), który przeprowadzi badanie musi poświęcić dużo czasu i uwagi pacjentowi i jego schorzeniu, a także dokładnie poznać inne problemy zdrowotne, które mogły mieć wpływ na obecny stan jego zdrowia.

Jedną z największych zalet towarzyszących leczeniu ziołami jest brak skutków ubocznych, które charakterystyczne są dla leków syntetycznych oraz możliwość wyleczenia schorzeń ukrytych, o których pacjent nawet nie wiedział. a badania diagnostyczne na to nie wskazywały.

Ziołolecznictwo Wschodu praktykowane jest szacunkowo przez milion praktykantów na całym świecie, a zgłaszane nieporządane skutki uboczne tych terapii stosowane przez wykwalifikowanyy personel medyczny wynosi 0.

Bardzo często specjaliści Medycyny Wschodu wspomagają się innymi metodami medycyny tradycyjnej jak: akupunktura, akupresura, masaż leczniczy, dieta TCM. Dużą przewagą ziołolecznictwa Wschodu jest możliwość wspomagania konwencjonalnych metod leczniczych i leczenia schorzeń, gdzie medycyna konwencjonalna rozłożyła ręce.

Medycyna Wschodu - Korzyści Towarzyszące

"Dzięki ziołolecznictwu TCM i akupunkturze udało się w Chinach całkowicie powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa CoVid19. Chińska Agencja Zdrowia w swoim komunikacie jednoznacznie potwierdziła te informacje podając też składy mieszanek ziołowych zalecanych w leczeniu objawów pokowidowych jak i skutków ubocznych działania szczepionek. Jest to dostateczny dowód, że Medycyna Tradycyjna jest skuteczna, bezpieczna i wskazana.

prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Artykuły powiązane:

Ebook: „Akupunktura i Życie”

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:
Książka jest próbą podjęcia polemiki z osobami co uważali metody medycyny tradycyjnej za mało naukowe i średniowieczne. Jak sie póżniej okazało Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła osiągnięcia „Traditional Medicine” i uznało te metody za naukowe.

Ebook: „W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”

Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.
Pierwsza ksiązka profesor Enji, która w możliwe najławiejszy sposób miała tłumaczyć trudne pojęcia związane z Medycyną  Tradycyjną i stanowić pomost pomiędzy medycyną klasyczną, a wschodnią.

POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

B

Alergie

Artykuł naukowy o wpływie akupunktury na leczenie alergicznego nieżytu nosa i dolegliwości towarzyszących.

B

NA BÓL

Metody przeciwbólowe w leczeniu akupunkturą oraz wytłumaczenie schematu oddziaływań i bodźców na organizm człowieka.
faq pierwsza wizyta
B

PIERWSZA WIZYTA

Artykuł jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza medycyny tradycyjnej, aby jak najwięcej skorzystać.

B

Klimakterium

Bardzo indywidualny proces starzenia się kobiet, który jednak można niwelować przy pomocy akupunktury.

akupunktura pediatryczna akupunktura dla dzieci
B

DLA DZIECI

Akupunktura pomaga w leczeniu dzieci oraz różnych schorzeń dzicięcych w tym ADHD. Wspiera koncentrację i dotlenienie mózgu.

bezpieczeństwo akupunktury czy akupunktura jest bezpieczna
B

BEZPIECZEŃSTWO

Największy zespół skumulowanych badań klinicznych nad bezpieczeństwem akupunktury i medycyny tradycyjnej.

Autorem materiałów jest wysokiej klasy specjalistka profesor kliniczny lekarz medycyny - pani Enkhjargal Dovchin ( prof Enji). Redagowanie i poprawki stylistyczne: Zespół MT

Umów Wizytę

Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Pin It on Pinterest

Powieleń