Leczenie Niepłodności Kobiet i Mężczyzn

W gabinecie akupunktury prof Enji otrzymasz wsparcie w całym cyklu ART / IVF, aż do testu krwi po transfuzji zarodków (ET). Twój specjalista od akupunktury dokładnie przeanalizuje Twoją historię zdrowia i aktualną sytuację przed zaplanowaniem planu leczenia niepłodności w zapłodnieniu in vitro. Wymaganym będzie oczywiście wykonanie serii zabiegów akupunktury na ciało przy użyciu bardzo cieniutkich igiełek. Na przykład punkty akupunktury związane z płodnością znajdują się na dolnej części pleców, podbrzuszu i nogach. Istnieją również wspólne punkty na głowie, szyi, górnej części pleców i ramionach, które sprzyjają relaksacji, a także pewne punkty na uchu, które są wykorzystywane do złagodzenia zaburzeń równowagi hormonalnej. Zwykle plan leczenia niepłodności przy wspomaganiu akupunkturą jest połączony z chińskim lekiem ziołowym jako towarzyszącym.

Przykładowy plan leczenia w cyklu IVF może wyglądać mniej więcej tak: Początkowa terapia akupunkturą (1-5 zabiegów) oraz przepisane zioła chińskie w ciągu 2 tygodni od początku miesiączki. Dalej kontynuacja ziół i trwającej serii akupunktury raz w tygodniu, w tym dwa zabiegi akupunktury specjalnej w dniu transferu zarodka (ET) – jedna przed ET, a druga po, obie idealnie w ciągu 2 godzin transferu. Leczenie należy kontynuować do momentu potwierdzenia badania krwi po około 2 tygodniach. Po udanym transferze i implantacji będziemy nadal wspierać Cię w spokojnej atmosferze naszej kliniki, aby pomóc Ci cieszyć się wygodną i zdrową ciążą.

Ponadto w tematach zaburzeń płodności akupunktura wspomaga leczenie:

 • bolesnych miesiączek
 • nieregularnych miesiączek lub ich braku
 • zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • nierównowagi hormonalnej
 • braku owulacji
 • endometriozy
 • włókniaków
 • bolesności piersi
 • bólów pęcherza i dróg moczowych
 • menopauzy

Ponadto w tematach zaburzeń płodności akupunktura wspomaga leczenie:

 • bolesnych miesiączek
 • nieregularnych miesiączek lub ich braku
 • zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • nierównowagi hormonalnej
 • braku owulacji
 • endometriozy
 • włókniaków
 • bolesności piersi
 • bólów pęcherza i dróg moczowych
 • menopauzy

W przypadku mężczyzn akupunktura pomaga na:

 • ogólną sprawność seksualną
 • bóle prostaty różnego typu
 • słabe wyniki nasienia (mała ilość plemników i niska mobilność)

W przypadku mężczyzn akupunktura pomaga na:

 • ogólną sprawność seksualną
 • bóle prostaty różnego typu
 • słabe wyniki nasienia (mała ilość plemników i niska mobilność)

Jak działa akupunktura na niepłodność?

Teorii jest tak wiele jak punktów akupunktury (setki). Akupunkturzyści opierają się (i często biorą udział) w szeroko zakrojonych badaniach prowadzonych w tej dziedzinie. Badania, które zostały przeprowadzone nie są doskonałe, ale niektóre z nich sugerują, że akupunktura poprawia owulację, zwiększa przepływ krwi do macicy (co zwiększa szanse na implantację) i powoduje ogólnie lepsze wyniki ciąży. Więcej badań musi być jeszcze przeprowadzonych, aby zweryfikować, czy akupunktura rzeczywiście poprawia płodność, a jeśli tak, to o ile? Nie uważamy jednak, że akupunktura jest szkodliwa dla pacjentów starających się o poczęcie.

Czy akupunktura na niepłodność boli?

Tolerancja na ból jest oczywiście subiektywna, ale większość ludzi, którzy drżą na myśl o igłach, są mile zaskoczeni brakiem bólu. Podczas gdy w niektórych wrażliwych punktach może wystąpić początkowy dyskomfort, niesamowite korzyści relaksacyjne szybko biorą górę. Nawet najbardziej nieśmiali pacjenci często opuszczają sesję z uczuciem odnowy, ożywienia, a nawet lekkiego rozluźnienia.

Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony - ziołolecznictwo Wschodu

Czy akupunktura na niepłodność jest bezpieczna?

Akupunktura jest całkowicie bezpieczna, jeśli jest wykonywana przez przeszkolonych, wykwalifikowanych praktyków. Po prostu nie próbuj jej w domu.

Pamiętaj, że najważniejsze to trafić w ręce dobrej specjalistki oraz właściwie przygotować się do Pierwszej Wizyty i później do samych zabiegów akupunktury.

Pomocny może tobie też być nasze artykuły na blogu oraz materiał odpowiadający na pytanie „Ile zabiegów akupunktury stosuje się w leczeniu określonych schorzeń”.

Jak długo trwa standardowe leczenie akupunkturą niepłodności?

Chcielibyśmy móc podać państwu dokładny czas oraz wymaganą ilość zabiegów ale zależy to indywidualnie od pacjenta lub pary. Ogólnie rzecz biorąc, pracujemy z ludźmi przez minimum 3-6 miesięcy. (Potrzeba 3 miesięcy, aby rozwinąć nowe jajeczka). Terapia może obejmować zarówno kobietę jak i mężczyznę. W przypadku par o współistniejących schorzeniach typu PCOS leczenie może znacznie się wydłużyć i wymagać konsultacji z innymi specjalistami.

W bardzo trudnych przypadkach niepłodności leczenie może obejmować terapie zespolone akupunktura, ziołolecznictwo, odpowiednie diety oraz ćwiczenia przez okres nawet 2 lat.

Na wiele z państwa pytań odpowiedzieliśmy w dziale „Najczęściej zadawanych pytań – akupunktura”.

Elektroakupunktura

Jak często trzeba przychodzić, aby leczenie niepłodności akupunkturą miało sens?

Plany leczenia są tak zróżnicowane, jak nasi pacjenci. Częścią naszej wstępnej konsultacji będzie stworzenie planu leczenia, który jest specyficzny dla potrzeb każdego pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc w leczeniu akupunkturą niepłodności, zalecamy zabiegi dwa razy w tygodniu, tak abyśmy mogli ściśle monitorować cykl leczenia i postępy. 

Czy po zajściu w ciążę należy kontynuować leczenie niepłodności?

Pacjentki mogą kontynuować akupunkturę przez cały okres ciąży, jeśli sobie tego życzą. Zazwyczaj zalecamy, aby pacjentki, które są już w ciąży, kontynuowały wizyty raz w tygodniu przez cały pierwszy trymestr, aby wspierać ciążę i pomagać w leczeniu powszechnych objawów związanych z wczesną ciążą.

Widzimy wiele zastosowań akupunktury do leczenia bezsenności i nudności, które często pojawiają się w pierwszym trymestrze. Wielu z naszych pacjentów korzysta również z akupunktury jako metody bezpiecznej dla dziecka w leczeniu wszelkich problemów zdrowotnych niezwiązanych z ciążą.

Co należy robić przed i po zabiegach akupunktury na niepłodność?

Pamiętaj, aby zjeść przed przyjściem do gabinetu. Poza tym, ubierz się wygodnie i postaraj się odpocząć po zabiegu. Jedną z wielkich korzyści towarzyszących akupunktury jest relaks – wierzymy, że będzie on trwał tak długo, jak to możliwe.

Książki prof Enji

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Gdzie możemy pomóc?

Co leczymy?

Dodatkowe usługi

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Polecane serwisy

Książki prof Enji
Panel Pacjenta

BEZPIECZNA STRONA

Nasza strona www zabezpiecznona jest najwyższymi możliwymi do użycia certyfikatami bezpieczeństwa SSL.

PANEL PACJENTA

Szybkie, bezpieczne i wygodne umawianie wizyt, przekładanie wizyt oraz ich odmawianie dzięki specjalnej aplikacji mobilnej

POŁĄCZENIE SZYFROWANE

Wszelka komunikacja z nami jest zaszyfrowana i bezpieczna. Państwa dane nie są nikomu udostępniane.

Pin It on Pinterest

Powieleń