Jak Przygotować się
do Zabiegu Akupunktury?

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury?

Akupunktura to bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg i wbrew podświadomemu przekonaniu o bólu kłucia – nie boli. 

PO PIERWSZE – nie denerwuj się

Jeżeli pierwszy raz stykamy się z terapią akupunkturową, nie powinniśmy się jej bać. Akupunktura nie boli i jest bezpieczna dla naszego organizmu.

PO DRUGIE diagnoza to podstawa

Na początku lekarz musi nas zbadać i określić obszar ciała, który odpowiada za nasze dolegliwości. Tam bowiem będą zakończenia nerwów organów wewnętrznych. Lekarz medycyny naturalnej bada przeważnie puls, tęczówki oczu (irydologia) jak też język.

PO TRZECIE – ubierz się lekko i wygodnie

W zależności od schorzenia mogą być nakłuwane różne obszary ciała, dlatego warto mieć wygodne ubranie, które w gabinecie sprawnie zdejmiemy. Aby czuć się komfortowo, należy zadbać o higienę osobistą tuż przed wizytą.

PO CZWARTE – nie myśl za dużo

Podczas zabiegu kładziemy się na kozetce lub siadamy, nakłuwanie nie boli. Z igłami trzeba będzie siedzieć jakiś czas, około 45 minut, dlatego w tym czasie nie należy zaprzątać sobie głowy zmartwieniami, tylko się odprężyć. Nie obawiajcie się, że zmarzniecie, w gabinetach są specjalne folie termoizolacyjne, które zapewnią Wam stałą temperaturę ciała. Każdy zabieg odbywa się w warunkach sterylnych.

PO PIĄTE – poczuj harmonię

Medycyna naturalna opiera się na harmonii, to właśnie równowaga energii stanowi o naszym zdrowiu. Dlatego lekarze naturaliści zawsze są otwarci, wysłuchają, poradzą, a do tego maja przystępne godziny przyjęć. Odpręż się, to przyniesie same korzyści.

Akupunktura to jedna z najtańszych metod leczenia i walki z bólem. Medycyna naturalna oszczędza kieszeń pacjenta.

Zaufaj jej!

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury? | FAQ

przygotowania do akupunktury

W trosce o naszych pacjentów przygotowaliśmy specjalny dział w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące: akupunktury i zabiegów akupunktury różnego typu.

Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony - ziołolecznictwo Wschodu

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury? | Pierwsza Wizyta

Przed przystąpieniem do zabiegów akupunktury w naszym gabinecie wymagane jest wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej oraz przeprowadzenie kwalifikacji do zabiegów akupunktury zawartej w Pierwszej Wizycie.

przygotowania do akupunktury

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury? | Bezpieczeństwo i BHP

Akupunktura z pośród wszystkich znanych systemów medycznych jest metodą o ponadprzeciętnym bezpieczeństwie. Wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych poza ogólnie znanymi efektami i odczynami jest praktycznie niemożliwe. Możesz zapoznać się z artykułem na temat bezpieczeństwa akupunktury tutaj. Pamiętaj, że najważniejsze jest doświadczenie twojego specjalisty: ukończone studia oraz dyplomy, które upoważniają do wykonywania takich zabiegów. Wtedy masz praktycznie 100 procentową pewność bezpieczeństwa zabiegów. Cała reszta to jedynie podatność twojego ciała na określone schematy leczenia. Jedne osoby reagują bardzo dobrze na zabiegi, a u innych pojawiają się charakterystyczne dla akupunktury sygnały, że w organizmie dzieje się np. coś złego.

BHP zabiegów akupunktury szczególnie wq czasie tzw.”pandemii koronawirusa” jest szczególnie ważne. Wszyscy terapeuci, specjaliści i lekarze medycyny tradycyjnej powinni nosić specjalne rękawiczki do zabiegów – nie ma zabiegów akupunktury na ciało bez rękawiczek chyba, że specjalne zabiegi wymagają braku ich zastosowania.

Lekarz i specjalista TCM przed przystąpieniem do zabiegów powinien każdorazowo umyć ręce zgodnie z wymaganiami BHP oraz zdezynfekować je po myciu specjalnym płynem zawierającym >70 proc. alkoholu lub odpowiednim zamiennikiem.

W czasie pandemii koronawirusa wszystkie sale w naszym gabinecie są poddawane dezynfekcji wraz z naświetlaniem lampami UVC w obiegu zamkniętym nie wytrącającymi ozonu, przez co mogą być stosowane przy ludziach. Zaletą tych lamp jest 99,97 proc. dezynfekcja pomieszczenia w czasie ok. 2 minut.

Każdy pacjent przed przystąpieniem do zabiegów badany jest pod kątem temperatury ciała i jeżeli badanie wykaże >37,5 – pacjent odsyłany jest do domu. Przyjmujemy jedynie zdrowe osoby. Nie wymagamy pokazywania paszportów kowidowych czy szczepień.

Nasi specjaiści są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi ale mimo tego dbamy o warunki sanitarne i wymagamy ich od pacjentów.

W czasie badania pacjent nie musi mieć maseczki tak samo jak przy zabiegach akupunktury.

W czasie trwania pandemi koronawirusa toaleta przewidziana dla pacjentów jest zamknięta do odwołania. Za niedogodności z tego wynikające przepraszamy.

Zgodnie z zaleceniami MZ robimy też wietrzenie pomieszczeń 3 razy na dzień oraz po każdej większej grupie pacjentów.

Pacjenci, którzy przychodzą z koleżankami lub kolegami są wpuszczani pojedyńczo zgodnie z wytycznymi powierzchniowymi przewidzianymi na każdy pokój (na drzwiach znajdują się informacje ile osób maksymalnie może znajdować się w danym pokoju).

Podczas Pierwszej Wizyty w gabinecie może przebywać tylko jeden pacjent oraz lekarz wraz z osobą pomagającą.

Osoby, które nie bedą stosowały się do zaleceń BHP, poleceń wydawanych przez specjalistów naszego gabinetu i zaleceń Ministerstwa Zdrowia będą wypraszane z gabinetu z umownym zakazem wstępu i korzystania z naszych usług. Sprawę zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusów jak i względy bezpieczeństwa naszych pracowników i innych pacjentów traktujemy bardzo poważnie. Nie możemy narażać innych osób i dlatego takie zarządzenie wewnętrzne obowiązuje od początku pandemii.

Bezpieczeństwo i BHP akupunktury

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury? | Sytuacje Szczególne

Akupunktura ma bardzo mało przeciwskazań do wykonania zabiegów. Czasami jednak warto nie poddawać się zabiegom. Dobrze jak taką decyzję skonsultujemy ze specjalistą medycyny tradycyjnej, który jest najlepszym źródłem wiedzy w temacie. Generalnie akupunktury nie zaleca się przy następujących schorzeniach:

 • Ostre i przewlekłe choroby zapalne i zakaźne. (tutaj powinien zdecydować lekarz)
 • Wysokie OB. (nie zawsze jest przeciwwskazaniem)
 • Gruźlica. (zdecydowanie powinien leczyć lekarz medycyny konwencjonalnej)
 • Niewydolność układu oddechowego. (tutaj powinien zdecydować lekarz) 
 • Niewydolność układu krążenia. (tutaj powinien zdecydować lekarz)
 • Zaburzenia rytmu serca. (tutaj powinien zdecydować lekarz – jeżeli od dłuższego czasu ale stabilny to można)
 • Tętniak. (zdecydowanie powinien leczyć lekarz medycyny konwencjonalnej)
 • Niewydolność nerek i wątroby. (tutaj powinien zdecydować lekarz)
 • Wysokie ciśnienie tętnicze. (tutaj powinien zdecydować lekarz)
 • Okres karmienia piersią. (tutaj powinien zdecydować lekarz)
 • Ciąża. (tutaj powinien zdecydować lekarz. W Chinach akupunktura stosowana jest przez większy czas ciąży)
 • Menstruacja. (tutaj powinien zdecydować lekarz. Z uwagi na syskomfort zalecamy umówienie akupunktury na później )
 • Upojenie alkoholowe. (lekarz nigdy nie podejmuje pijanych pacjentów – są wypraszani z gabinetu)
 • Sile wyczerpanie organizmu. (nie powinni poddawać się zabiegom. Wyjątek stanowią sportowcy zawodowi, z którym takie zabiegi zostały zalecone)

Pamiętaj proszę, że jeżeli masz wątpliwość czy masz przyjść na zabiegi skontaktuj się z nami i zapytaj.

jak przygotować się do akupunktury

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury? | Po Zabiegu

Zgodnie z zaleceniami po Pierwszej Wizycie każdy pacjent zobowiązany jest do:

 • stosowania się do zaleceń lekarskich
 • w razie wątpliwości może zawsze zadzwonić i skonsultować się telefonicznie
 • wszystkie zaobserwowane efekty działania akupunktury typu: zmęczenie, pobudzenie, potliwość, suchość w ustach, zawroty głowy, wyostrzony słuch czy chęć jedzenia powinien zawsze zgłosić przy kolejnym zabiegu. Efektów akupunktury jest bardzo dużo i ciężko je wszystkie wymienić. Każdy pacjent reaguje indywidualnie, ale w większości te reakcje są dobrze udokumentowane i wskazują na pewne wewnętrzne specyfikacje organizmu.
APEL

Ważny apel: Odkryj moc naturalnych terapii i przywróć harmonię swojemu ciału i umysłowi!

W dzisiejszym świecie, zalewającym nas informacjami o lekach i medycynie zachodniej, czasem zapominamy o potężnych narzędziach, jakimi są medycyna naturalna, medycyna tradycyjna, ziołolecznictwo i akupunktura. Przychodzę do Ciebie z apelowaniem o ponowne spojrzenie na te dawne i sprawdzone metody leczenia.

Leki i terapie medycyny zachodniej, mimo swojego miejsca i roli w naszym społeczeństwie, często niosą ze sobą niebezpieczeństwa i skutki uboczne. Jest czas, abyśmy zwrócili się ku naturalnym rozwiązaniom, które od wieków pomagają ludziom w utrzymaniu zdrowia i równowagi.

Medycyna naturalna oferuje nam mnóstwo alternatyw. Wykorzystanie ziół, roślin leczniczych i suplementów diety może dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych i wspomóc naturalne procesy regeneracyjne. Ziołolecznictwo to bogactwo natury, które warto odkryć.

Nie zapominajmy również o medycynie tradycyjnej, która jest integralną częścią kultur i społeczności na całym świecie. Pradawne techniki, takie jak ajurweda, tradycyjna medycyna chińska czy medycyna indiańska, oferują holistyczne podejście do zdrowia, uwzględniając ciało, umysł i ducha.

A jakże ważną rolę odgrywa akupunktura! To delikatne wkłucie igieł w odpowiednie punkty na ciele, które harmonizuje naszą energię wewnętrzną i stymuluje naturalne zdolności samoregulacyjne organizmu. Akupunktura może przynieść ulgę w leczeniu różnych dolegliwości, w tym nerwic i depresji.

Nadszedł czas, abyśmy zaufali mądrości i potencjałowi tych naturalnych metod. Niech medycyna naturalna, medycyna tradycyjna, ziołolecznictwo i akupunktura staną się naszymi sojusznikami w drodze do zdrowia i dobrostanu.

Zapraszam Cię do otwarcia się na te starożytne, mądre praktyki. Włącz je do swojego życia, wzbogacając swoje doświadczenie zdrowotne. Pamiętaj, że twoje zdrowie i harmonia są w Twoich rękach.

Zdrowie naturalnie, harmonia z tradycją – to nasza przyszłość!

czego boi sie farmacja
jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
czego boi się farmacja

Ebook: „Akupunktura i Życie”

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:
Książka jest próbą podjęcia polemiki z osobami co uważali metody medycyny tradycyjnej za mało naukowe i średniowieczne. Jak sie póżniej okazało Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła osiągnięcia „Traditional Medicine” i uznało te metody za naukowe.
jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia

Ebook: „W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”

Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.
Pierwsza ksiązka profesor Enji, która w możliwe najławiejszy sposób miała tłumaczyć trudne pojęcia związane z Medycyną  Tradycyjną i stanowić pomost pomiędzy medycyną klasyczną, a wschodnią.
jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia

POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
B

Alergie

Artykuł naukowy o wpływie akupunktury na leczenie alergicznego nieżytu nosa i dolegliwości towarzyszących.

jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
B

NA BÓL

Metody przeciwbólowe w leczeniu akupunkturą oraz wytłumaczenie schematu oddziaływań i bodźców na organizm człowieka.
faq pierwsza wizyta
B

PIERWSZA WIZYTA

Artykuł jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza medycyny tradycyjnej, aby jak najwięcej skorzystać.

jak się przygotować,akupunktura,zabieg,sesja,Procedura,Terapia
B

Klimakterium

Bardzo indywidualny proces starzenia się kobiet, który jednak można niwelować przy pomocy akupunktury.

akupunktura pediatryczna akupunktura dla dzieci
B

DLA DZIECI

Akupunktura pomaga w leczeniu dzieci oraz różnych schorzeń dzicięcych w tym ADHD. Wspiera koncentrację i dotlenienie mózgu.

bezpieczeństwo akupunktury czy akupunktura jest bezpieczna
B

BEZPIECZEŃSTWO

Największy zespół skumulowanych badań klinicznych nad bezpieczeństwem akupunktury i medycyny tradycyjnej.

Autorem materiałów jest wysokiej klasy specjalistka profesor kliniczny lekarz medycyny - pani Enkhjargal Dovchin ( prof Enji). Redagowanie i poprawki stylistyczne: Zespół MT

Umów Wizytę

Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Pin It on Pinterest

Powieleń