Jakie cechy powinna mieć idealna akupunkturzystka?
Jesteś już zdecydowana i chcesz skorzystać z oferty gabinetu akupunktury lub innego gabinetu medycyny tzw. naturalnej czy wschodniej. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę, lekarza czy terapeutę ale nie wiesz jak dokonać dobrego wyboru – ten artykuł jest właśnie dla ciebie.
Akupunkturzystka to zawód jak każdy inny i dlatego obowiązuje go też jak w przypadku zawodu lekarza etyka zawodu specjalisty zawodowego. Na Wschodzie Akupunkturzystą może zostać jedynie lekarz po długoletnim szkoleniu często minimum 7-10 letnim. Z reguły najlepsi lekarze kierunków medycznych dostają możliwość studiowania akupunktury jako swojego kierunku specjalizacji.
Do podstawowych obowiązków akupunkturzystki należą diagnozowanie, profilaktyka oraz leczenie chorób narządów wewnętrznych zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem.
Ze względu na rozległość swojej specjalizacji akupunkturzystka w Chinach pełni często funkcję lekarza pierwszego kontaktu łącząc wiedzę medycyny konwencjonalnej z medycyną tradycyjną.
Jakie cechy powinna posiadać akupunkturzystka dobrze wykonujący swoją pracę?

Dobra Akupunkturzystka – czym powinna się charakteryzować?
Komunikatywność – porozumienie z pacjentem to podstawa skutecznego leczenia. Profesjonalistom w swojej dziedzinie zdarza się zapominać, że osoby z ich otoczenia nie posiadają równie rozległej wiedzy, co oni. Dlatego lekarz akupunkturzysta powinien pamiętać, by stawiać diagnozę i rozmawiać z pacjentem w sposób przystępny, operując sformułowaniami zrozumiałymi dla laika.
Życzliwość i Empatia – nic tak nie odstrasza pacjenta, jak lekarz, który traktuje go szorstko lub nawet posuwa się do strofowania go za rzekome zaniedbanie zdrowia. O wiele lepsze efekty da postawa pełna wyrozumiałości i życzliwości.
Cierpliwość – czy to ze względu na trudny charakter, czy skomplikowany przebieg schorzenia pacjent może nie raz zachowywać się nerwowo, a nawet być nieuprzejmy względem lekarza. Najważniejsze w takiej sytuacji to zachować zimną krew i z pomocą cierpliwych argumentów uspokoić pacjenta.
Zaangażowanie – jeżeli specjalista akupunkturzystka będzie wystarczająco zaangażowana w sytuację pacjenta, nie tylko wzbudzi jego zaufanie, ale też w naturalny sposób umożliwi sobie przeprowadzenie staranniejszego rozpoznania i postawienie dokładniejszej diagnozy.
Zdystansowanie – choć z pozoru ten podpunkt zaprzecza poprzedniemu, w rzeczywistości stanowi jego uzupełnienie. Zaangażowanie z odpowiednią dozą dystansu pozwoli akupunkturzystce na przeprowadzenie bardziej rzetelnych badań.
Profesjonalizm – kompetentne podejście do pacjenta pomoże akupunkturzystce zbudować jego zaufanie, a także znacznie ułatwi proces diagnostyki i leczenia.
Uzupełnianie wiedzy – nikt z nas nie chciałby leczyć się u lekarza akupunkturzysty posiadającego niekompletną lub przedawnioną wiedzę dotyczącą jego własnej dziedziny. Dlatego dobra akupunkturzystka powinna być na bieżąco z nowinami medycznymi dotyczącymi obszaru jego działania.
Obecność online – współcześnie nasze życie w dużym stopniu przeniosło się do Internetu, również pod względem wyszukiwania informacji czy konsultacji online. Dlatego ważne, by w razie potrzeby można było skontaktować się z lekarzem akupunkturzystką szybko i bez umawiania się na osobistą wizytę.
Dostępność – ten podpunkt łączy się z poprzednim. Opublikowanie w Internecie grafiku lekarza, możliwość umówienia się na wizytę poprzez stronę internetową czy opis dojazdu do gabinetu z odnośnikiem do Map Google stanowi dla pacjenta znaczne ułatwienie.
Reputacja – nie trzeba chyba mówić, że cecha ta wynika ze wszystkich powyższych. Życzliwa, profesjonalna, przystępna i skuteczna lekarz akupunkturzystka będzie chętnie rekomendowana przez swoich pacjentów innym osobom.
Doświadczenie kliniczne – wiedza, którą lekarz zdobywa z czasem pracując z pacjentami i wyrabiając sobie swój warsztat pracy na który w przypadku akupunkturzysty składa się wiedza dotycząca schematów postępowań w określonych chorobach, procedurach specjalnych, umiejętności analizowania objawów chorobowych w odniesieniu zarówno do medycyny klasycznej jak i medycyny chińskiej (tradycyjnej) i wielu innych składowych. Kluczem do zdobywania wiedzy klinicznej jest placówka gdzie dany akupunkturzysta się szkoli oraz możliwość obserwowania starszych bardziej doświadczonych lekarzy w swojej codziennej pracy.
Wykształcenie – jest bardzo ważne. Akupunkturzystka musi być osobą wykształconą posiadającą wykształcenie wyższe (Polska). W Chinach akupunkturzystą nie może zostać osoba nie będąca lekarzem – taka osoba nie może leczyć i diagnozować w świetle obecnych przepisów. W Polsce sprawy te nie są uregulowane i zawód akupunkturzysty można zdobyć względnie łatwo po krótkim szkoleniu ale zalecamy rozwagę i wybieranie jedynie specjalistów z określoną renomą i wiedzą.
Pochodzenie Akupunkturzystki – nie ma się co okłamywać ale najlepszymi akupunkturzystkami w Polsce są obywatelki Chin, Mongolii, Japonii i krajów dalekiego wschodu. W Azji medycyna tradycyjna i akupunktura stosowana jest regularnie przez 95% społeczeństwa. Akupunktura ma tam swoją renomę, poważanie oraz odpowiedni poziom kształcenia. Mongolia posiada jedną z najlepszych na świecie uczelni medycznych kształcących adeptów w akupunkturze i medycynie tradycyjnej.

DIAGNOSTYKA
ZIOŁOLECZNICTWO
AKUPUNKTURA
AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA
BADANIE PRZEZ PULS
Niepłodność
WNIOSKI
Jesteś już po lekturze naszego artykułu i zapewne wiesz już czym się kierować przy wyborze dobrego lekarza akupunkturzysty.
Dobra Akupunkturzystka ma z reguły dobrą opinię ze względu na swoją skuteczność oraz umiejętność wspomagania konwencjonalnych metod leczniczych.
Dobra Akupunkturzystka nie wstydzi się okazania dyplomów czy certyfikatów upoważniających do wykonywania zawodu lekarza akupunkturzysty zawodowego.

Ebook: “Akupunktura i Życie”


Ebook: “W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”


POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

Alergie

NA BÓL

PIERWSZA WIZYTA
Umów Wizytę
Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin