Irydologia Uratowała Mojego Męża

Irydologia uratowała mojego męża

Nigdy nie interesowałam się metodami stosowanymi przez terapeutów zajmujących się medycyną naturalną, aczkolwiek sama, po tym, gdy okazało się, że tabletki, które przyjmuję na swoją dolegliwość nie działają tak jak należy. Prawdopodobnie też, nie zainteresowałabym się irydologią, gdyby nie to, że dzięki niej mój mąż został wyleczony.

Około 2 lat temu mąż począł skarżyć się na bóle głowy. Ponieważ wówczas nałożyła się na to jego niepewna sytuacja zawodowa nie upatrywaliśmy w tym niczego poza skutkami wynikającego z tego powodu stresu. Zresztą, sama miałam podobnie, gdy zmienialiśmy miejsce zamieszkania. Ból głowy to powszechność, nie mówiąc już o stresie. Jednak mąż uskarżał się na coraz częstsze i dające się we znaki objawy. Zmienił dietę, namawiałam go żeby lepiej się wysypiał, nie myślał o problemach. Przecież niekiedy nawet z pozoru błaha przyczyna może powodować, że czujemy się źle.

Mąż wreszcie zdecydował się pójść do lekarza, jednak ten poza stwierdzeniem, że takie bóle to powszechność nic mu nie powiedział. Kiedy zauważyliśmy, że jego stan się pogarsza, to znaczy głowa boli go coraz częściej, udał się do onkologa, gdyż sam podejrzewał, że przyczyna może być znacznie poważniejsza niż mogło nam się zdawać. Niestety i tym razem, specjalista stwierdził, że nie jest w stanie dokładnie ocenić przyczyny, a bóle, związane zapewne ze stresem, z czasem miną.

Irydologia w Gabinecie prof Enji

Ziołolecznictwo TCM

Tak się złożyło, że w tamtym czasie byłam pacjentką gabinetu dr Enji, gdzie podjęłam się zabiegom akupunktury na bolesne miesiączki i PMS. Zgłosiłam się do niej po tym, gdy tabletki przepisane przez ginekologa okazały się nieskuteczne, w związku, z czym przyjmowanie konwencjonalnych leków przeciwbólowych niekiedy okazywało się lepszym rozwiązaniem. Dowiedziawszy się jednak o uzależniającym wpływie tych tabletek postanowiłam leczyć swoją dolegliwość w sposób bardziej naturalny i przeszukawszy w Internecie informacje na temat naturalnych sposobów leczenia bólów miesiączkowych znalazłam kontakt do prof. Dovchin. Postanowiłam od razu umówić się na wizytę.

Nie pamiętam, żebym wcześniej była równie zadowolona z usług lekarza. Dzięki akupunkturze moje bóle miesiączkowe, o ile w ogóle występowały, stały się niemalże nieodczuwalne. Poza tym, słyszałam wiele opinii na temat dr Enji oraz historii osób, które cierpiąc na różne choroby, dzięki niej zostali wyleczeni. Stąd też pomyślałam, że i mój mąż mógłby zgłosić się do niej na wizytę w sprawie swojej dolegliwości. Na szczęście pani doktor mogła przyjąć go już następnego dnia, dzięki czemu szybko mogliśmy poznać diagnozę. Szczerze przyznam, że wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy, że być może lepiej byłoby gdyby nie była ona niepodważalna. Lekarze, nawet ci najlepsi, nieraz bywają omylni…

"Irydologia jest dość dokładnym badaniem wspierającym inne metody diagnostyczne. Polega na analizie cech charakterystycznych w tęczówce oka. Zmiany te odpowiadają konkretnym narządom oraz patologiom jakie w nich zachodzą. Dzięki tej metodzie można z dużym przybliżeniem powiedzieć jakie choroby przeszedł pacjent, na co powinien uważać w przyszłości oraz jakie schorzenia ukryte może mieć obecnie."

prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Irydologia Okazała się Skuteczna

Choć mój mąż do tej pory był sceptyczny wszelkim zabiegom naturalnym, dzięki rozpoznaniu jego choroby przez dr Enji całkowicie zmienił swój stosunek. Już po pierwszej minucie badania przez puls oraz po wykonaniu irydologii diagnoza pani doktor wykazała, że objawy wskazują na raka tarczycy, przy czym poleciła mu wykonać badanie markerowe. Gdy wówczas na niego patrzyłam wyglądał, jakby właśnie cały jego świat się zawalił. Po kolejnej już wizycie u onkologa diagnoza się potwierdziła – mąż miał guza. Na szczęście, dzięki dobrze wykonanej, szybkiej diagnozie, miał też sporą szansę na wyleczenie. Byłam w szoku, że lekarze – nawet specjalista – nie zdołali wcześniej powiedzieć, co tak naprawdę mu dolega. Dzięki dr Enji i wykonanej przez nią irydologii, mąż podjął się zabiegu wycięcia nowotworu, a następnie radioterapii. Gdy później dzwoniłam do wcześniejszego lekarza, który badał mojego męża i chciałam uzyskać wyniki badań ten zalecił mi umówienie się od razu na wizytę – to mnie kompletnie dobiło i był to mój zwrot w kierunku tradycyjnych metod leczniczych.

Gdyby nie dr Enji nigdy nie przypuszczałabym, że zwykłe spojrzenie na oko i tęczówkę są w stanie stwierdzić, na co człowiek cierpi. Przyznam, że wcześniej nie miałam bladego pojęcia na temat irydologii, ale gdy okazało się, że dzięki niej mój mąż żyje, z ciekawości poczęłam sprawdzać, co na ten temat mówią „znawcy”. Oto, z czym się spotkałam: „Irydolog do przeprowadzenia zabiegu potrzebuje lupy, mapy i bujnej wyobraźni”, „Irydologia podoba mi się tylko z tego względu, że ilustruje jak ludzie, a w tym pacjenci i lekarze od średniowiecza wciąż myślą w sposób magiczny”, „Irydologia nie jest poparta żadnymi badaniami, w związku, z czym jest to pseudonauka”. Nie wnikam, w jakich dziedzinach wyspecjalizowani są autorzy takich komentarzy, nie interesuje mnie to, w jakim celu podają takie informacje, ani nie mam zamiaru krytykować ich za takie, a nie inne podejście. Sama nie jestem specjalistą, w związku z tym nie mam prawa mówić, co w aspekcie medycyny i leczenia jest słuszne, a co nie. Jestem jednak w stu procentach pewna, że gdyby nie irydologia, którą wykonała dr Enji, mój mąż wciąż borykałby się ze swoją dolegliwością chodząc od lekarza do lekarza i nie wiedząc, co tak naprawdę mu dolega.

"Irydologia nie jest przedmiotem wykładanym na Uniwersytetach Medycznych... dlaczego? Ponieważ jest to metoda pochodząca z Dalekiego Wschodu. W Polsce nie ma odpowiednio wykształconych specjalistów, którzy mogliby nauczyć tych metod studentów medycyny. Na pewno byłoby to z korzyścią dla pacjentów."

prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Mam też nadzieję, że opinia kogoś, kto bazuje na własnym doświadczeniu i jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć skuteczności określonych metod terapii, może okazać się cenna dla tych, którzy do tej pory zastanawiają się, czy coś rzeczywiście działa tak, jak się o tym mówi. Irydologia uratowała mojego męża. Wierzę, że poza nim jest wielu, którzy dzięki tej metodzie mogą zostać wyleczeni. Dziś oboje jesteśmy zdrowi i jako byli pacjenci dr Enji z całym przekonaniem możemy potwierdzić skuteczność jej metod leczniczych jak i przede wszystkim skuteczność irydologii. Zresztą, co, jeśli nie zdrowie i życie, które zachowało się dzięki nim jest w stanie potwierdzić to lepiej?…

Irydologia i Kilka Rodzajów Tęczówek Oka

Oko ludzkie jest narządem wzroku w którym też widoczne są pewne patologie narządów wewnętrznych i zewnętrznych ciała człowieka. Dobry Irydolog nie potrzebuje kosztownych maszyn diagnostycznych do oceny stanu zdrowia pacjenta. Z uwagi na podobieństwa tęczówek oka wyróżniamy też 4 standardowe ich obrazy odzwierciedlające typowe schorzenia i dolegliwości. Tak jak w sytuacji opisywanego przypadku naszego pacjenta, schorzenia wewnętrzne poważnych chorób rozwiniętych są widoczne bardziej i obrazy tych dolegliwości da się prosto odczytać z oczu. Metody irydologiczne są wiec bardzo skuteczne w przypadku chorób poważnych. W przypadku chorób okresowych irydologia może nie dawać dużych efektów. Najmniej skuteczna jest w diagnostyce małych dzieci kiedy to tęczówka jest najmniej rozwinięta, a same dziecko bardzo szybko się zmienia – dlatego tutaj obrazy irydologiczne powinny być traktowane z przymrużeniem oka.

Każdy doświadczony irydolog wie, że samo badanie irydologiczne nie może być traktowane jako wyznacznik do leczenia!. Zawsze podejrzenia odczytane z oczu trzeba potwierdzać badaniami analitycznymi oraz innymi wchodzącymi w skład normalnej wizyty internistyczno- diagnostycznej. Czasami jak w przypadku naszego pacjenta widać schorzenie gołym okiem ale mimo tego osobie zalecane jest potwierdzenie tych przypuszczeń poprzez wykonanie określonych badań. Wtedy dopiero można kontynuować proces leczenia u innych specjalistów. Dlatego szybkie wykrycie schorzenia oraz możliwie najwcześniejszy okres rozpoczęcia leczenia dał pacjentowi duże szanse na długie życie bez choroby.

Medycyna Wschodu - Korzyści Towarzyszące

Irydologia i Doświadczenie Terapeuty

Jedną z kluczowych cech charakterystycznych dla dobrej irydolożki jest indywidualne podejście do pacjenta i doświadczenie kliniczne. To drugie zdobywa się z wiekiem i pracą z konkretnymi dolegliwościami i schorzeniami. Im dłużej człowiek spotyka się z podobnymi czynnikami chorobotwórczymi widocznymi w oczach tym lepiej identyfikuje ich podobieństwa, cechy wspólne oraz potrafi wyciągać z tego wszystkiego wnioski.

Na licznych kursach Irydologii, które z reguły są nie długie (kilka dni szybkiego szkolenia) bez pracy klinicznej z pacjentami nie da się wykształcić dobrego irydologa. Na studiach medycyny tradycyjnej w Chinach uczy się tych metod uczniów na wszystkich latach studiów. Wszystko podzielone jest na działy, określone dziedziny chorobowe oraz ich obrazy irydologiczne i samą pracę z pacjentami, którzy te schorzenia mają. Studenci uczą się identyfikować schorzenia po oczach, ustalać czynniki chorobotwórcze, stawiać odpowiednie diagnozy, a później zlecać określone leczenie – wszystko pod nadzorem lekarzy specjalistów. Tego w Polsce nie ma i długo pewnie jeszcze nie będzie. Dlatego korzystanie z metod irydologicznych u osób, którzy nie mają dużego doświadczenia klinicznego i nie są lekarzami medycyny tradycyjnej może być po prostu niebezpieczne. Bazowanie też na samej diagnozie irydologicznej nie jest też dobrą rzeczą bo wszystkie przypuszczenia chorobowe trzeba weryfikować i potwierdzać w badaniach diagnostycznych. Każdy dobry irydolog wie jak ma postępować. Jego praca powinna ograniczać się jedynie do identyfikacji problemu oraz skierowania do odpowiedniego specjalisty. Nigdy nie powinien podejmować próby leczenia tylko na tej podstawie!

Mapy irydologiczne to obrazy graficzne obszarów na tęczówce odpowiadających za konkretne schorzenia. Dobry Irydolog wie jak korzystać z tych map i identyfikować cechy wspólne dla danego człowieka. Nie ma dwóch identycznych tęczówek oka przez co obrazy irydologiczne bazowe dla dwóch różnych pacjentów zawsze będą inne. Problem polega na znalezieniu cech stałych dla danego pacjenta, odróżnienie ich od schorzeń i postawienie przypuszczenia co do określonego schorzenia. W 95% choroby są łatwe do zdiagnozowania jeżeli są widoczne. Przy 5% pacjentów wymagane jest użycie lamp szczelinowych celem dokładniejszego zbadania oka. Problem ten dotyczy osób pracujących w ciężkich warunkach, gdzie oczy wystawione były na dłuższe działanie czynników zewnętrznych, które zniszczyły oczy. W takich przypadkach obrazy są zamazane, a choroby mogą być nie widoczne bez użycia odpowiedniej maszyny powiększającej obraz. W większości przypadków lekarz wyposażony w zwykłe szkło powiększające powinien dać radę z postawieniem diagnozy irydologicznej.

Lęk przed nieznanym, czy uzasadniony - ziołolecznictwo Wschodu

Irydologia i Badanie Komputerowe

Gabinety Irydologiczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Coraz więcej osób interesuje się tymi metodami i oferuje swoje usługi w tzw. leczeniu, diagnostyce chorób metodami tzw. medycyny naturalnej. Czy jest to bezpieczne? Oczywiście, że nie! W Polsce nie ma jakichkolwiek regulacji prawnych w tym zakresie, a wszystkie podobne metody identyfikowane są jako medycyna alternatywna niesklasyfikowana. Jest to oczywiście duży potwarz dla ludzi gruntownie wykształconych w tym kierunku: lekarzy, doktorów, a nawet profesorów uniwersyteckich.

Mamy więc gabinety irydologii, które oferują analizę komputerową tęczówki oka oraz leczenie w odniesieniu tylko i wyłącznie do tego tzw. ”badania diagnostycznego- irydologicznego”.

My zawsze powtarzaliśmy wszędzie gdzie mogliśmy, że irydologia może być jedynie traktowana jako uzupełnienie diagnozy lekarskiej i potwierdzenie pewnych przypuszczeń chorobowych co w konsekwencji ma prowadzić do analitycznego potwierdzenia w badaniach.

Komputerowe badania irydologiczne wykonane przez niewykwalifikowanych specjalistów to naciąganie pacjenta na określone wydatki, które mogą być jedynie stratą czasu w diagnostyce i odpowiednio szybkim rozpoczęciu właściwego toku leczenia. O takich procedurach może zdecydować jedynie lekarz i specjalista medycyny tradycyjnej, którzy prawnie mają do tego wykształcenie kierunkowe medyczne.

Badania komputerowe irydologiczne posiadają odgórnie ustawiane maski irydologiczne na zdjęcie tęczówki oka oraz po tzw. „obrazowaniu kolorystycznym” mają dać odpowiednie wyniki dające podstawy do postawienia określonych przypuszczeń chorobowych. Problem polega w tym, że wyżej wspomniane maski irydologiczne, które komputer nakłada na zdjęcie graficzne oczu można dowolnie modyfikować i ustawiać pod określone przypuszczenia co jest dużym polem do nadużyć.

Irydologia i Najczęstsze Stosowanie

Irydologia jest dość szybkim badaniem wspomagającym. Dobry irydolog już po kilku sekundach patrzenia w oczy wie jakie schorzenia może mieć pacjent. Analiza schorzeń jakie osoba już przeszła, a o których osobnik może nie mieć pojęcia zajmuje zwykle więcej czasu. Całe badanie irydologiczne nie powinno zająć więcej jak 2 minuty. Komputerowe badanie diagnostyczne specjalnymi lampami szczelinowymi podłączonymi do komputera zajmuje więcej czasu. Komputer sam analizuje zdjęcie irydologiczne oczu oraz podaje przybliżone schorzenia. Skuteczność metody komputerowej i skuteczność doświadczonego irydologa jest na korzyść tego drugiego i wynosi 65% do 95%. Bardzo często badanie irydologiczne wykonane przez sam komputer pokazuje schorzenia jakich pacjent nie ma lub błędnie analizuje dane diagnostyczne.

Gdzie najczęściej stosuje się metody irydologiczne:

  • zakup zwierząt na targach rolnych ( doświadczeni rolnicy wiedzą na jakie rzeczy patrzeć w oczach zwierząt, aby nie kupić osobnika mającego ukryte choroby );
  • przemysł koni wyścigowych ( tak samo jak w przypadku zwierząt opisanych powyżej );
  • weterynaria ( przy analizie określonych chorób wewnętrznych typu: wścieklizna, zapalenia organów wewnętrznych, zatrucia, obciążenia genetyczne );
  • u ludzi w przypadkach opisanych powyżej oraz u dzieci (zatrucia).

"Mam nadzieję, że artykuł ten przybliżył państwu temat irydologii. Podsumowywując chciałbym dodać, że irydologia powinna być stosowany tylko jako część składowa Pierwszej Wizyty i nigdy nie może występować samodzielnie. Tylko w rękach doświadczonego specjalisty może dać wymierne efekty lecznicze, które zmierzają do postawienia właściwej diagnozy i możliwie najszybszego rozpoczęcia właściwego leczenia zwiększając szanse pacjenta na zachowanie zdrowia na lata"

prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Ebook: „Akupunktura i Życie”

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:
Książka jest próbą podjęcia polemiki z osobami co uważali metody medycyny tradycyjnej za mało naukowe i średniowieczne. Jak sie póżniej okazało Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła osiągnięcia „Traditional Medicine” i uznało te metody za naukowe.
irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne
irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne

Ebook: „W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”

Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.
Pierwsza ksiązka profesor Enji, która w możliwe najławiejszy sposób miała tłumaczyć trudne pojęcia związane z Medycyną  Tradycyjną i stanowić pomost pomiędzy medycyną klasyczną, a wschodnią.
irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne
irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne

POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne
B

Alergie

Artykuł naukowy o wpływie akupunktury na leczenie alergicznego nieżytu nosa i dolegliwości towarzyszących.

irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne
B

NA BÓL

Metody przeciwbólowe w leczeniu akupunkturą oraz wytłumaczenie schematu oddziaływań i bodźców na organizm człowieka.
faq pierwsza wizyta
B

PIERWSZA WIZYTA

Artykuł jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza medycyny tradycyjnej, aby jak najwięcej skorzystać.

irydologia,analiza tęczówki oka,badanie irydologiczne
B

Klimakterium

Bardzo indywidualny proces starzenia się kobiet, który jednak można niwelować przy pomocy akupunktury.

akupunktura pediatryczna akupunktura dla dzieci
B

DLA DZIECI

Akupunktura pomaga w leczeniu dzieci oraz różnych schorzeń dzicięcych w tym ADHD. Wspiera koncentrację i dotlenienie mózgu.

bezpieczeństwo akupunktury czy akupunktura jest bezpieczna
B

BEZPIECZEŃSTWO

Największy zespół skumulowanych badań klinicznych nad bezpieczeństwem akupunktury i medycyny tradycyjnej.

Autorem materiałów jest wysokiej klasy specjalistka profesor kliniczny lekarz medycyny - pani Enkhjargal Dovchin ( prof Enji). Redagowanie i poprawki stylistyczne: Zespół MT

Umów Wizytę

Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Pin It on Pinterest

Powieleń