• Zadzwoń do nas - (+48) 607 489 251

 • Najczęściej zadawane pytania – pierwsza wizyta

  • Jakie dokumenty muszę przynieść ze sobą na pierwszą wizytę do prof Enji?

   Wymóg bezwzględny to posiadanie dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu ze zdjęciem przy czym nie może to być karta miejska, wędkarska czy legitymacja szkolna. Posiadanie własnej dokumentacji medycznej, badań okresowych czy analitycznych, historii choroby czy wypisów szpitalnych jest warunkiem opcjonalnym czyli nieobowiązkowym. 

  • W jaki sposób najlepiej umówić się na pierwszą wizytę do profesor Enji?

   Najszybciej umówią się państwo dzwoniąc bezpośrednio do gabinetu pod nr +48607489251. Opcjonalnie mogą się też państwo umówić przez internet klikając w zakładkę UMÓW WIZYTĘ  lub pisząc na mail: akupunktura@tutanota.com. Z uwagi na dużą ilość pacjentów oczekujących im szybsza rezerwacja tym szybciej otrzymają państwo swój oczekiwany termin wizyty. Po prawej stronie znajduje się baner, gdzie podany jest orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie na pierwszą wizytę do profesor Enji.

  • Ile trwa pierwsza wizyta u profesor Enji?

   Każda wizyta u profesor Enji nie jest krótka i prosimy się na to przygotować. Z reguły pierwsza wizyta jest najdłuższą konsultacją ze wszystkich jakie oferuje nasz gabinet i zajmuje też najwięcej czasu. Trzeba być przygotowany na pierwszą wizytę, która zajmie około 60 minut. Jeżeli pacjent chce później odbyć np. zabieg akupunktury czy inny dostępny z naszej oferty łączona wizyta może zająć nawet 2 godziny.

  • Ile kosztuje pierwsza wizyta u profesor Enji?

   Pierwsza wizyta kosztuje 200 zł, aczkolwiek obecnie do końca roku profesor Enji przyjmuje jeszcze po starych cenach. Wszystkie informacje aktualne otrzymają państwo bezpośrednio od pani doktor Enji. Od stycznie 2020 roku obowiązywać będzie następujący cennik usług.

  • W jaki sposób najlepiej odmówić wizytę u prof Enji?

   Najszybszym sposobem jest wysłanie sms-a z imieniem i nazwiskiem pod nr. +48 607 489 251, bezpośredni telefon, wysłanie maila lub skorzystanie ze swojego PANELU PACJENTA. Powiadomienie nas wcześniej o niemożności przyjścia na wizytę jest o tyle pomocne, że daje możliwość innym osobom oczekującym na zgłoszenie się w tym terminie. 

  • Czy pomagają też państwo w leczeniu dzieci?

   Tak. Najmłodsi pacjenci naszego gabinetu mają 7 lat, a górnej granicy wiekowej nie ma. Młody pacjent musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na leczenie w naszym gabinecie. Każdorazowo podczas kolejnych wizyt opiekun musi być obecny przy dziecku i czuwać nad jego bezpieczeństwem. 

  • Czy mogę przyjść z koleżanką?

   Jeżeli jest pani już pacjentką naszego gabinetu, a koleżanka z polecenia chce skorzystać z naszych usług to zapraszamy serdecznie. Jeżeli chce pani zabrać koleżankę do towarzystwa to nie ma takiej możliwości aby podczas zabiegów była obecna. Jest to umotywowane tym, że często w gabinecie przebywają inni pacjenci, a obecność osób, które występują tutaj jako goście najwyraźniej wprowadzałoby duży dyskomfort.

  • Czy jeżeli jestem w trakcie leczenia akupunkturą w innym gabinecie mogę kontynuować u państwa?

   Nie nie ma takiej możliwości. Prosimy zakończyć swoje dotychczasowe leczenie w innych gabinetach i dopiero zgłosić się do nas. Nie wchodzimy w kompetencje innych lekarzy chyba, że będzie taka prośba umotywowana dobrze na piśmie z prośbą lekarza prowadzącego, kopią całej dokumentacji medycznej oraz zaleceniami i oczekiwaniami. Nie ma jednak pewności czy nasi lekarze wyrażą zgodę na takie działania.

  • Czy konsultacje po pierwszej wizycie są w tej samej cenie?

   Wszystkie konsultacje po pierwszej wizycie oraz w trakcie trwania zabiegów są bezpłatne. U nas za wizytę lekarską płacą państwo tylko raz. Jeżeli leczenie zakończyło się i w późniejszym czasie zgłaszają się państwo na wizytę to obowiązuje cennik jak za pierwszą wizytę pomniejszony o 25 zł z uwagi na to, że są państwo już pacjentami naszego gabinetu.

  • Czy przed zabiegami akupunktury u profesor Enji trzeba się zarejestrować na pierwszą wizytę?

   Tak. Odbycie pierwszej wizyty przed zabiegami akupunktury jest obowiązkowe. Nie ma możliwości przyjęcia na zabiegi bo np. ktoś otrzymał skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu czy innego terapeuty.

  • Na jakie rzeczy lekarz medycyny tradycyjnej zwraca uwagę?

   Lekarz internista lub pierwszego kontaktu zwraca uwagę podczas wizyty na:

   • szczegółowy wywiad lekarski dotyczący między innymi: stylu życia, pracy, samopoczucia, sposoby spędzania wolnego czasu itp. Normalnym są pytania o zawód czy obciążenia psychiczne w pracy.
   • dokumentację medyczną przypadku chorobowego oraz wyniki badań okresowych
   • zmiany, które szczególnie zachodziły w ostatnim czasie na które pacjent się skarży
   • badanie pulsu i ciśnienia krwi

   Lekarz Tradycyjnej Medycyny (TCM) zwraca szczególną uwagę na:

   • wszystkie punkty powyżej wymienione 
   • zachowanie pacjenta, sposób mówienia, potliwość skóry, odczyny na skórze, zmiany na oczach, zmiany w uszach, zmiany w gardle i języku, diagnostykę pulsu, zmiany na ciele (poprzez dotyk), zmiany tarczycy, wątroby i nerek. Często kolor włosów inny w danym rejonie może sugerować zmiany w narządach wewnętrznych, inne zmiany na ciele itd.

   Lekarz Tradycyjnej Medycyny koniecznie poprosi cię o odsłonięcie pewnych partii ciała jak szyja w celu diagnostyki tarczycy czy węzłów chłonnych, brzucha czy innych partii na które się skarżysz. Wizyta u lekarza TCM nigdy nie jest, krótka i trwa około 60 minut. Jeżeli diagnostyka tego wymaga czas ten jest wydłużany. Nie da się bowiem w 10-15 minut właściwie zdiagnozować pacjenta chyba, że mamy do czynienia z osobą ogólnie zdrową.

  • Dlaczego pani zdaniem diagnostyka Medycyny Tradycyjnej jest lepsza od Medycyny Klasycznej?

   Nigdy nie mówiliśmy, że diagnostyka ta jest lepsza czy gorsza! Diagnostyka Medycyny Tradycyjnej to analiza wielu aspektów, które też realizowane są w szeroko pojętej wizycie internistycznej. Wyższość jak pan mówi może polegać jedynie na analizie zmian zachodzących w ciele np. właściwego odczytywania zmian na skórze, właściwej analizy zmian w tęczówce oka (irydologia), właściwej analizie pulsu (diagnostyka przez puls), właściwej analizie poprzez dotyk zmian w narządach wewnętrznych itp. Jest o wiele więcej aspektów w diagnostyce podczas pierwszej wizyty na jakie lekarz medycyny tradycyjnej zwraca szczególną uwagę. Dopiero po postawieniu diagnozy można skierować osobę na badania kontrolne aby potwierdzić lub zaprzeczyć przypuszczeniom chorobowym. Jeżeli miałabym już wskazać wyższość to jest to tania, skuteczna i kompleksowa diagnostyka, która jest początkiem właściwego leczenia. Jeżeli lekarz medycyny tradycyjnej przypuszcza schorzenie z jakim sobie po prostu nie poradzi powinien jak najszybciej skierować osobę do właściwego specjalisty celem podjęcia ukierunkowanego leczenia. Medycyna Tradycyjna to system, który bardzo łatwo można przyłączyć do innych systemów medycznych w tym medycyny konwencjonalnej stosując jej jako uzupełnienie metod leczenia czy diagnostyki bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Celem diagnostyki tradycyjnej jest ulga w bólu, regulacja właściwa działania organizmu oraz zmniejszenie niepożądanych skutków działania leków. Proszę pamiętać, że obie te medycyny są dla dobra pacjenta i lekarza! Nigdy nie było inaczej i lekarze nie powinni o tym zapominać! 

  • Czy ma pani tytułu lekarskie medycyny akademickiej?

   Tak jestem lekarzem internistą i ukończyłam studia medyczne z tytułem magistra medycyny, Posiadam prawo wykonywania zawodu lekarza i ciągle podnoszę swoje kwalifikacje na różnych sympozjach i wykładach. jestem autorką dwóch książek, które darmowe wersje udostępnione są w sieci. W 2010 roku decyzją prezydenta Mongolii otrzymałam tytuł profesora klinicznego za wieloletnią pracę oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu tradycyjnych systemów medycznych w Polsce i na Świecie. Obecnie koncentruję się głównie na leczeniu pacjentów, pisaniu książek i pomocy w wychowywaniu wnuczków :-).

  • Czy badanie irydologiczne zawarte jest w pierwszej wizyty?

   Tak, badanie to zawarte jest w koszcie pierwszej wizyty. 

  • Czy profesor Enji w trakcie leczenia zleca badania laboratoryjne?

   Tak, aby wykluczyć lub potwierdzić przypuszczenia co do stanu zdrowia lub chorób. Nie zawsze jednak takie czynności są ordynowane.

  • Podobno podczas wizyty dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny zestaw punktów akupunkturowych?

   Tak, nie spotkałam się jeszcze z takim samym zestawem punktów akupunkturowych podczas całej kuracji. Dlatego tak ważna jest diagnoza oraz wywiad z pacjentem. Dla lekarza tradycyjnej medycyny ważnym są np. takie rzeczy jak odczuwanie temperatury, zapach potu czy pory chodzenia spać. Wszystkie te aspekty wpływają na zmiany punktów w akupunkturze, które używa się podczas serii. Obserwacja pacjenta podczas zabiegów jest o tyle ważna, że każda informacja przekazana do lekarza np. w sprawie polepszenia snu wpływa bezpośrednio na możliwość zmiany punktów na inne. Często jak pacjent odczuwa ból w jednym punkcie jest to sygnał o określonym wskazaniu co może ale nie musi mieć konsekwencje zmiany punktu na inny lub dodania nowych itd.

  • Czy zajmuje się pani dietetyką w ujęciu YIN i YANG czyli tzw. Dietetyką Chińską?

   Tak. Od przeszło 30 lat zajmuję się tą tematyką. Najbardziej interesują mnie zmiany na przestrzeni czasu. Tak samo jak szeroko pojęta dietetyka ciągle się zmienia bo eksperci prześcigają się w swoich wynalazkach i teoriach tak samo odżywianie z uwzględnieniem kuchni 5 Elementów, YIN YAN czy TCM też ciągle się zmienia. Podwaliny jednak całości na szczęście ciągle pozostają bez zmian. Ja w swojej praktyce koncentruję się nad wyeliminowywaniem rzeczy szkodliwych z diety w określonych stanach chorobowych oraz na zmianie odżywiania na bardziej zdrowe. Jesteśmy świadomi, że w obecnym czasie pozyskanie produktów "super ekologicznych" i zdrowych bez zawartości chemii spożywczej jest bardzo trudne, drogie i czasochłonne dlatego lepiej skoncentrować się nad eliminowaniem najgorszych ogniw w diecie.

  • W formularzu kontaktowym nie ma pola adres email. Skąd państwo wiedzą kto pisze do was?

   Sprawdziliśmy nasz formularz kontaktowy i wszystko jest w porządku. Najprawdopodobniej zalogowała się pani do Panelu Pacjenta, a później przeszła bezpośrednio do zakładki "Kontakt". Pani poświadczenie adresu email zostało rozpoznane przez system i automatycznie adres został wypełniony domyślnym adresem jakim logowała się pani do panelu. Oznacza to nic innego, że nie musi pani ponownie wpisywać pola email. Stąd pole "email" nie zostało wyświetlone w formularzu kontaktowym.

  • Dlaczego wizyta trwa aż 60 minut, a nie krócej?

   Szczegółowa analiza stanu zdrowia każdego pacjenta zajmuje dużo czasu. Na samym początku dokonujemy oceny stanu zdrowia z uwzględnieniem uwag zwracanych przez pacjenta. Diagnozujemy przy pomocy Medycyny Klasycznej oraz Medycyny Tradycyjnej. Stosujemy diagnostykę przez puls, badanie palpacyjne ciała, brzucha i głowy. Wspomagamy się irydologią i diagnostyką wschodnią. Często korzystamy z osiągnięć medycyny akademickiej. Badania laboratoryjne nie są u nas rzadkością. Same wypełnienie wszystkich wymaganych dokumentów, historii choroby i ich analiza - to po prostu nie może trwać 5 minut. Nie jesteśmy cudotwórcami ale razem możemy państwu pomóc.

  • Czy jako lekarz jest pani zwolenniczką szczepień ochronnych?

   Tak jako lekarz jestem zwolenniczką szczepień ochronnych. Nie wiem dlaczego media głównego nurtu jakiś czas temu kłamliwie podały inne nieprawdziwe informacje. Uważam, że szczepienia ochronne w dobie pandemii chorób to jedyna skuteczna metoda walki profilaktycznej zdolnej do odparcia takiego zagrożenia. Uważam jednak, że w przypadku szczepień ochronnych dzieci od razu po urodzeniu decyzję o tym powinni podejmować rodzice dzieci po naradzie z lekarzami. Uważam, że system szczepień powinien być taki sam jaki mamy w innych krajach cywilizowanych jak Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Dania czy Wielka Brytania. Państwo nie może prześladować rodziców dzieci za odmienne zdanie co do szczepień, a informacja w mediach powinna być podawana rzetelnie z poszanowaniem prawa obu stron.

  • Czy akupunkturę można stosować w czasie szczepień ochronnych?

   Nie ma przeciwwskazań aczkolwiek radzilibyśmy zastosować okres 14 dni przerwy między szczepieniami, a akupunkturą. Jeżeli w tym czasie nie pojawią się reakcje negatywne na szczepionkę to można przystąpić do zabiegów akupunktury. Jeżeli jest pani w trakcie zabiegów to radzimy przerwać zabiegi lub odłożyć szczepienia na późniejszy czas. 

  • Czy do wykonania badania irydologicznego potrzebna jest lampa szczelinowa?

   Lampa szczelinowa to rzadkość w gabinetach lekarskich. Na ogół spotkamy takie urządzania u okulisty. Do wykonania badania irydologicznego potrzebna jest wiedza o mapie siatkówki oka oraz szkło powiększające czy specjalistyczny zestaw do irydologii z oprogramowaniem komputerowym. Lampa szczelinowa oraz to specjalne oprogramowanie bardzo często pokazuje błędy z uwagi na zbyt szczegółową analizę oka. Wiele znaków na oczach jest patologią ale nie jest chorobą. Dobry specjalista potrafi takie aspekty identyfikować i właściwie opisywać. Irydologię należy traktować jako pomoc w postawieniu właściwej diagnozy, a nigdy jako wyrocznię. 

  • Na państwa stronie jest zakładka "ubezpieczenie" - czy to można u państwa wykupić i czy obejmuje to zabiegi w państwa gabinecie?

   Ubezpieczenie można podpisywać przez internet przez naszą stronę www. Obejmuje ono zarówno podstawową opiekę zdrowotną jak i pakiet rozszerzony - akupunkturę i medycynę wschodnia, też w naszym gabinecie. Podstawowy pakiet dla jednej osoby to wydatek około 250 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy. Pakiet rozszerzony kosztuje około 500 zł na jedną osobę i obejmuje zarówno POZ jak i wszystkie zabiegi akupunktury i usługi medycyny wschodniej w tym masaże i terapię manualną bez ograniczeń (umowa na 12 miesięcy). W przypadku ubezpieczeń rodzinnych oraz grupowych obowiązują zniżki. Są to oferty najbardziej popularne. Schemat zawierania ubezpieczenia wygląda mniej więcej tak:

   • wysłanie wniosku ubezpieczeniowego z naszej strony www
   • kontakt telefoniczny lub mailowy od agenta z propozycją spotkania celem podpisania umowy
   • badania wstępne wszystkich członków, które ubezpieczenie ma obejmować
   • ustalenie ostatecznej kwoty ryczałtowej, która jest też opłatą miesięczną
   • zawarcie umowy i rozpoczęcie świadczeń na rzecz ubezpieczonego
  • Jakie są kary za zerwanie ubezpieczenia przed czasem?

   W zależności od pakietu jaki państwo wykupili jest to opisane w warunkach podstawowych ubezpieczonego. Z reguły jest to 1/3 całego kosztu ubezpieczenia rocznego.

  • Czy podczas pierwszej wizyty można podpisać umowę ubezpieczeniową?

   Niestety nie. Nasz gabinet nie świadczy tych usług. Jest to oferta zewnętrznych firm amerykańskich głównie. My jedynie udostępniamy im powierzchnię reklamową ponieważ uważamy, że jest to wspólne z naszym statutem działalności. Podobne ubezpieczenia funkcjonują już w wysoko rozwiniętych krajach starej Unii oraz w USA.

  • Jeżeli mam ubezpieczenie to czy tak samo długo muszę czekać na wizytę?

   Nie. Z reguły czas oczekiwania dla osób posiadających ubezpieczenie wynosi maksymalnie 14 dni. Takie są też warunki ubezpieczenia, którego i my musimy przestrzegać. 

  • Jak długo trwa zawarcie ubezpieczenia?

   Zawarcie ubezpieczenia trwa około 10 dni. Nie da się tego przyspieszyć ponieważ dokumenty muszą zostać dokładnie sprawdzone, a klient musi poddać się szczegółowym badaniom wstępnym w tym badaniom krwi, serca, a w przypadku osób starszych rezonansu magnetycznemu (wszystko na koszt ubezpieczającego). Jeżeli klient w trakcie badania zatai informacje medyczne, które powinien udostępnić lekarzowi podczas badania, a które będą uniemożliwiały podpisanie umowy zostanie on obciążony wszystkimi kosztami tych badań po stawkach opisanych w ubezpieczeniu. 

 • Wybrane zdjęcia - pierwsza wizyta u prof Enji:

 • Nasz gabinet akupunktury jest inny niż wszystkie. Codziennie przyjmujemy wielu pacjentów i dlatego wykształciliśmy pewien schemat przygotowań, który każdemu nowemu pacjentowi może być pomocny. Dzięki niemu dowiesz się np.: jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza medycyny tradycyjnej, chińskiej, tybetańskiej czy każdej innej, jak najlepiej się przygotować do wizyty i na co zwracać uwagę w czasie jej trwania oraz co najważniejsza czego się spodziewa i w jaki sposób możemy Tobie pomóc?. Zapraszam do lektury.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

  Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

  Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

  Nasz gabinet akupunktury jest inny niż wszystkie. Codziennie przyjmujemy wielu pacjentów i dlatego wykształciliśmy pewien schemat przygotowań, który każdemu nowemu pacjentowi może być pomocny. Dzięki niemu dowiesz się np.: jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza medycyny tradycyjnej, chińskiej, tybetańskiej czy każdej innej, jak najlepiej się przygotować do wizyty i na co zwracać uwagę w czasie jej trwania oraz co najważniejsza czego się spodziewa i w jaki sposób możemy Tobie pomóc?. Zapraszam do lektury.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

 • Zadałam sobie sporo trudu aby usystematyzować wiedzę historyczną, holistyczną i naukową w odniesieniu do osiągnięć medycyny zachodniej w ujęciu zintegrowanym po to aby pokazać państwu podstawowe zasady oddziaływań zabiegów akupunktury na nasze ciało. Skoncentrowałam się na pokazaniu spektrum problematyki i przykładów zastosowania igieł o leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Wszystko to postarałam się przedstawić w miarę ciekawy sposób.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

  Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?

  Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?

  Zadałam sobie sporo trudu aby usystematyzować wiedzę historyczną, holistyczną i naukową w odniesieniu do osiągnięć medycyny zachodniej w ujęciu zintegrowanym po to aby pokazać państwu podstawowe zasady oddziaływań zabiegów akupunktury na nasze ciało. Skoncentrowałam się na pokazaniu spektrum problematyki i przykładów zastosowania igieł o leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Wszystko to postarałam się przedstawić w miarę ciekawy sposób.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Pin It on Pinterest

Powieleń