• Zadzwoń do nas - (+48) 607 489 251

 • Najczęściej zadawane pytania – pierwsza wizyta

  • Jakie dokumenty muszę przynieść ze sobą na pierwszą wizytę do prof Enji?

   Wymóg bezwzględny to posiadanie dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu ze zdjęciem przy czym nie może to być karta miejska, wędkarska czy legitymacja szkolna. Posiadanie własnej dokumentacji medycznej, badań okresowych czy analitycznych, historii choroby czy wypisów szpitalnych jest warunkiem opcjonalnym czyli nieobowiązkowym. 

  • W jaki sposób najlepiej umówić się na pierwszą wizytę do profesor Enji?

   Najszybciej umówią się państwo dzwoniąc bezpośrednio do gabinetu pod nr +48607489251. Opcjonalnie mogą się też państwo umówić przez internet klikając w zakładkę UMÓW WIZYTĘ  lub pisząc na mail: akupunktura@tutanota.com. Z uwagi na dużą ilość pacjentów oczekujących im szybsza rezerwacja tym szybciej otrzymają państwo swój oczekiwany termin wizyty. Po prawej stronie znajduje się baner, gdzie podany jest orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie na pierwszą wizytę do profesor Enji.

  • Ile trwa pierwsza wizyta u profesor Enji?

   Każda wizyta u profesor Enji nie jest krótka i prosimy się na to przygotować. Z reguły pierwsza wizyta jest najdłuższą konsultacją ze wszystkich jakie oferuje nasz gabinet i zajmuje też najwięcej czasu. Trzeba być przygotowany na pierwszą wizytę, która zajmie około 60 minut. Jeżeli pacjent chce później odbyć np. zabieg akupunktury czy inny dostępny z naszej oferty łączona wizyta może zająć nawet 2 godziny.

  • Ile kosztuje pierwsza wizyta u profesor Enji?

   Pierwsza wizyta kosztuje 200 zł, aczkolwiek obecnie do końca roku profesor Enji przyjmuje jeszcze po starych cenach. Wszystkie informacje aktualne otrzymają państwo bezpośrednio od pani doktor Enji. Od stycznie 2020 roku obowiązywać będzie następujący cennik usług.

  • W jaki sposób najlepiej odmówić wizytę u prof Enji?

   Najszybszym sposobem jest wysłanie sms-a z imieniem i nazwiskiem pod nr. +48 607 489 251, bezpośredni telefon, wysłanie maila lub skorzystanie ze swojego PANELU PACJENTA. Powiadomienie nas wcześniej o niemożności przyjścia na wizytę jest o tyle pomocne, że daje możliwość innym osobom oczekującym na zgłoszenie się w tym terminie. 

  • Czy pomagają też państwo w leczeniu dzieci?

   Tak. Najmłodsi pacjenci naszego gabinetu mają 7 lat, a górnej granicy wiekowej nie ma. Młody pacjent musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na leczenie w naszym gabinecie. Każdorazowo podczas kolejnych wizyt opiekun musi być obecny przy dziecku i czuwać nad jego bezpieczeństwem. 

  • Czy mogę przyjść z koleżanką?

   Jeżeli jest pani już pacjentką naszego gabinetu, a koleżanka z polecenia chce skorzystać z naszych usług to zapraszamy serdecznie. Jeżeli chce pani zabrać koleżankę do towarzystwa to nie ma takiej możliwości aby podczas zabiegów była obecna. Jest to umotywowane tym, że często w gabinecie przebywają inni pacjenci, a obecność osób, które występują tutaj jako goście najwyraźniej wprowadzałoby duży dyskomfort.

  • Czy jeżeli jestem w trakcie leczenia akupunkturą w innym gabinecie mogę kontynuować u państwa?

   Nie nie ma takiej możliwości. Prosimy zakończyć swoje dotychczasowe leczenie w innych gabinetach i dopiero zgłosić się do nas. Nie wchodzimy w kompetencje innych lekarzy chyba, że będzie taka prośba umotywowana dobrze na piśmie z prośbą lekarza prowadzącego, kopią całej dokumentacji medycznej oraz zaleceniami i oczekiwaniami. Nie ma jednak pewności czy nasi lekarze wyrażą zgodę na takie działania.

  • Czy konsultacje po pierwszej wizycie są w tej samej cenie?

   Wszystkie konsultacje po pierwszej wizycie oraz w trakcie trwania zabiegów są bezpłatne. U nas za wizytę lekarską płacą państwo tylko raz. Jeżeli leczenie zakończyło się i w późniejszym czasie zgłaszają się państwo na wizytę to obowiązuje cennik jak za pierwszą wizytę pomniejszony o 25 zł z uwagi na to, że są państwo już pacjentami naszego gabinetu.

  • Czy przed zabiegami akupunktury u profesor Enji trzeba się zarejestrować na pierwszą wizytę?

   Tak. Odbycie pierwszej wizyty przed zabiegami akupunktury jest obowiązkowe. Nie ma możliwości przyjęcia na zabiegi bo np. ktoś otrzymał skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu czy innego terapeuty.

  • Na jakie rzeczy lekarz medycyny tradycyjnej zwraca uwagę?

   Lekarz internista lub pierwszego kontaktu zwraca uwagę podczas wizyty na:

   • szczegółowy wywiad lekarski dotyczący między innymi: stylu życia, pracy, samopoczucia, sposoby spędzania wolnego czasu itp. Normalnym są pytania o zawód czy obciążenia psychiczne w pracy.
   • dokumentację medyczną przypadku chorobowego oraz wyniki badań okresowych
   • zmiany, które szczególnie zachodziły w ostatnim czasie na które pacjent się skarży
   • badanie pulsu i ciśnienia krwi

   Lekarz Tradycyjnej Medycyny (TCM) zwraca szczególną uwagę na:

   • wszystkie punkty powyżej wymienione 
   • zachowanie pacjenta, sposób mówienia, potliwość skóry, odczyny na skórze, zmiany na oczach, zmiany w uszach, zmiany w gardle i języku, diagnostykę pulsu, zmiany na ciele (poprzez dotyk), zmiany tarczycy, wątroby i nerek. Często kolor włosów inny w danym rejonie może sugerować zmiany w narządach wewnętrznych, inne zmiany na ciele itd.

   Lekarz Tradycyjnej Medycyny koniecznie poprosi cię o odsłonięcie pewnych partii ciała jak szyja w celu diagnostyki tarczycy czy węzłów chłonnych, brzucha czy innych partii na które się skarżysz. Wizyta u lekarza TCM nigdy nie jest, krótka i trwa około 60 minut. Jeżeli diagnostyka tego wymaga czas ten jest wydłużany. Nie da się bowiem w 10-15 minut właściwie zdiagnozować pacjenta chyba, że mamy do czynienia z osobą ogólnie zdrową.

  • Dlaczego pani zdaniem diagnostyka Medycyny Tradycyjnej jest lepsza od Medycyny Klasycznej?

   Nigdy nie mówiliśmy, że diagnostyka ta jest lepsza czy gorsza! Diagnostyka Medycyny Tradycyjnej to analiza wielu aspektów, które też realizowane są w szeroko pojętej wizycie internistycznej. Wyższość jak pan mówi może polegać jedynie na analizie zmian zachodzących w ciele np. właściwego odczytywania zmian na skórze, właściwej analizy zmian w tęczówce oka (irydologia), właściwej analizie pulsu (diagnostyka przez puls), właściwej analizie poprzez dotyk zmian w narządach wewnętrznych itp. Jest o wiele więcej aspektów w diagnostyce podczas pierwszej wizyty na jakie lekarz medycyny tradycyjnej zwraca szczególną uwagę. Dopiero po postawieniu diagnozy można skierować osobę na badania kontrolne aby potwierdzić lub zaprzeczyć przypuszczeniom chorobowym. Jeżeli miałabym już wskazać wyższość to jest to tania, skuteczna i kompleksowa diagnostyka, która jest początkiem właściwego leczenia. Jeżeli lekarz medycyny tradycyjnej przypuszcza schorzenie z jakim sobie po prostu nie poradzi powinien jak najszybciej skierować osobę do właściwego specjalisty celem podjęcia ukierunkowanego leczenia. Medycyna Tradycyjna to system, który bardzo łatwo można przyłączyć do innych systemów medycznych w tym medycyny konwencjonalnej stosując jej jako uzupełnienie metod leczenia czy diagnostyki bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Celem diagnostyki tradycyjnej jest ulga w bólu, regulacja właściwa działania organizmu oraz zmniejszenie niepożądanych skutków działania leków. Proszę pamiętać, że obie te medycyny są dla dobra pacjenta i lekarza! Nigdy nie było inaczej i lekarze nie powinni o tym zapominać! 

  • Czy ma pani tytułu lekarskie medycyny akademickiej?

   Tak jestem lekarzem internistą i ukończyłam studia medyczne z tytułem magistra medycyny, Posiadam prawo wykonywania zawodu lekarza i ciągle podnoszę swoje kwalifikacje na różnych sympozjach i wykładach. jestem autorką dwóch książek, które darmowe wersje udostępnione są w sieci. W 2010 roku decyzją prezydenta Mongolii otrzymałam tytuł profesora klinicznego za wieloletnią pracę oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu tradycyjnych systemów medycznych w Polsce i na Świecie. Obecnie koncentruję się głównie na leczeniu pacjentów, pisaniu książek i pomocy w wychowywaniu wnuczków :-).

  • Czy badanie irydologiczne zawarte jest w pierwszej wizyty?

   Tak, badanie to zawarte jest w koszcie pierwszej wizyty. 

  • Czy profesor Enji w trakcie leczenia zleca badania laboratoryjne?

   Tak, aby wykluczyć lub potwierdzić przypuszczenia co do stanu zdrowia lub chorób. Nie zawsze jednak takie czynności są ordynowane.

  • Podobno podczas wizyty dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny zestaw punktów akupunkturowych?

   Tak, nie spotkałam się jeszcze z takim samym zestawem punktów akupunkturowych podczas całej kuracji. Dlatego tak ważna jest diagnoza oraz wywiad z pacjentem. Dla lekarza tradycyjnej medycyny ważnym są np. takie rzeczy jak odczuwanie temperatury, zapach potu czy pory chodzenia spać. Wszystkie te aspekty wpływają na zmiany punktów w akupunkturze, które używa się podczas serii. Obserwacja pacjenta podczas zabiegów jest o tyle ważna, że każda informacja przekazana do lekarza np. w sprawie polepszenia snu wpływa bezpośrednio na możliwość zmiany punktów na inne. Często jak pacjent odczuwa ból w jednym punkcie jest to sygnał o określonym wskazaniu co może ale nie musi mieć konsekwencje zmiany punktu na inny lub dodania nowych itd.

 • Wybrane zdjęcia - pierwsza wizyta u prof Enji:

 • Nasz gabinet akupunktury jest inny niż wszystkie. Codziennie przyjmujemy wielu pacjentów i dlatego wykształciliśmy pewien schemat przygotowań, który każdemu nowemu pacjentowi może być pomocny. Dzięki niemu dowiesz się np.: jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza medycyny tradycyjnej, chińskiej, tybetańskiej czy każdej innej, jak najlepiej się przygotować do wizyty i na co zwracać uwagę w czasie jej trwania oraz co najważniejsza czego się spodziewa i w jaki sposób możemy Tobie pomóc?. Zapraszam do lektury.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

  Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

  Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?

  Nasz gabinet akupunktury jest inny niż wszystkie. Codziennie przyjmujemy wielu pacjentów i dlatego wykształciliśmy pewien schemat przygotowań, który każdemu nowemu pacjentowi może być pomocny. Dzięki niemu dowiesz się np.: jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza medycyny tradycyjnej, chińskiej, tybetańskiej czy każdej innej, jak najlepiej się przygotować do wizyty i na co zwracać uwagę w czasie jej trwania oraz co najważniejsza czego się spodziewa i w jaki sposób możemy Tobie pomóc?. Zapraszam do lektury.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

 • Zadałam sobie sporo trudu aby usystematyzować wiedzę historyczną, holistyczną i naukową w odniesieniu do osiągnięć medycyny zachodniej w ujęciu zintegrowanym po to aby pokazać państwu podstawowe zasady oddziaływań zabiegów akupunktury na nasze ciało. Skoncentrowałam się na pokazaniu spektrum problematyki i przykładów zastosowania igieł o leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Wszystko to postarałam się przedstawić w miarę ciekawy sposób.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

  Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?

  Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?

  Zadałam sobie sporo trudu aby usystematyzować wiedzę historyczną, holistyczną i naukową w odniesieniu do osiągnięć medycyny zachodniej w ujęciu zintegrowanym po to aby pokazać państwu podstawowe zasady oddziaływań zabiegów akupunktury na nasze ciało. Skoncentrowałam się na pokazaniu spektrum problematyki i przykładów zastosowania igieł o leczenia różnych dolegliwości i schorzeń. Wszystko to postarałam się przedstawić w miarę ciekawy sposób.

  Artykuł prof.klin.lek.med Enkhjargal Dovchin

Pin It on Pinterest

Powieleń