Najczęściej Zadawane Pytania
– Pierwsza Wizyta

INFORMACJA
Wszystkie pytania naszych pacjentów.
Odpowiedzi zostały przygotowana przez nasz zespół i są własnością naszej firmy podlegającą ochronie prawnej.
Pierwsza Wizyta Lekarska i TCM
Wizyta w naszym gabinecie jest połączenim tradycyjnej wizyty internistycznej z wizytą u lekarza medycyny tradycyjnej. W skład wizyty wchodzi: kompleksowa diagnoza stanu zdrowia, analiza przypadku chorobowego, zalecenia lekarskie, dietetyczne oraz TCM.
Piersza wizyta jest wymagana do wszystkich zabiegów w naszym gabinecie.
Jakie dokumenty muszę przynieść ze sobą na pierwszą wizytę do prof Enji?
Wymóg bezwzględny to posiadanie dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu ze zdjęciem przy czym nie może to być karta miejska, wędkarska czy legitymacja szkolna. Posiadanie własnej dokumentacji medycznej, badań okresowych czy analitycznych, historii choroby czy wypisów szpitalnych jest warunkiem opcjonalnym czyli nieobowiązkowym.
W jaki sposób najlepiej umówić się na pierwszą wizytę do profesor Enji?
Najszybciej umówią się państwo dzwoniąc bezpośrednio do gabinetu pod nr 607 489 251. Opcjonalnie mogą się też państwo umówić przez internet klikając w zakładkę UMÓW WIZYTĘ lub pisząc na mail: akupunktura@tutanota.com. Z uwagi na dużą ilość pacjentów oczekujących im szybsza rezerwacja tym szybciej otrzymają państwo swój oczekiwany termin wizyty. Po prawej stronie znajduje się baner, gdzie podany jest orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie na pierwszą wizytę do profesor Enji.
Ile trwa pierwsza wizyta u profesor Enji?
Każda wizyta u profesor Enji nie jest krótka i prosimy się na to przygotować. Z reguły pierwsza wizyta jest najdłuższą konsultacją ze wszystkich jakie oferuje nasz gabinet i zajmuje też najwięcej czasu. Trzeba być przygotowany na pierwszą wizytę, która zajmie około 60 minut. Jeżeli pacjent chce później odbyć np. zabieg akupunktury czy inny dostępny z naszej oferty łączona wizyta może zająć nawet 2 godziny.
Ile kosztuje pierwsza wizyta u profesor Enji?
Pierwsza wizyta kosztuje 250 zł. Cennik usług. Prosimy zawsze sprawdzać aktualne ceny gabinetu w zakładce cennik.
W jaki sposób najlepiej odmówić wizytę u prof Enji?
Najszybszym sposobem jest wysłanie sms-a z imieniem i nazwiskiem pod nr. 607 489 251, bezpośredni telefon, wysłanie maila lub skorzystanie ze swojego PANELU PACJENTA. Powiadomienie nas wcześniej o niemożności przyjścia na wizytę jest o tyle pomocne, że daje możliwość innym osobom oczekującym na zgłoszenie się w tym terminie.
Czy pomagają też państwo w leczeniu dzieci?
Tak. Najmłodsi pacjenci naszego gabinetu mają 7 lat, a górnej granicy wiekowej nie ma. Młody pacjent musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na leczenie w naszym gabinecie. Każdorazowo podczas kolejnych wizyt opiekun musi być obecny przy dziecku i czuwać nad jego bezpieczeństwem.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami zamieszczonymi na naszym blogu:
Czy mogę przyjść z koleżanką?
Jeżeli jest pani już pacjentką naszego gabinetu, a koleżanka z polecenia chce skorzystać z naszych usług to zapraszamy serdecznie. Jeżeli chce pani zabrać koleżankę do towarzystwa to nie ma takiej możliwości aby podczas zabiegów była obecna. Jest to umotywowane tym, że często w gabinecie przebywają inni pacjenci, a obecność osób, które występują tutaj jako goście najwyraźniej wprowadzałoby duży dyskomfort. W czasie epidemii koronawirusa oraz do odwołania wprowadziliśmy zarządzenie przebywania maksymalnie 2 osób w pokoju zabiegowym. Sale nasze są poddawane szczególnym zabiegom dezynfekcji przy pomocy odpowiednich środków czystości, ozonatorów oraz lamp UV. Poziom bezpieczeństwa jest na najwyższym światowym poziomie. Korzystanie z WC dla pacjentów jest nie możliwe.
Czy jeżeli jestem w trakcie leczenia akupunkturą w innym gabinecie mogę kontynuować u państwa?
Nie nie ma takiej możliwości. Prosimy zakończyć swoje dotychczasowe leczenie w innych gabinetach i dopiero zgłosić się do nas. Nie wchodzimy w kompetencje innych lekarzy chyba, że będzie taka prośba umotywowana dobrze na piśmie z prośbą lekarza prowadzącego, kopią całej dokumentacji medycznej oraz zaleceniami i oczekiwaniami. Nie ma jednak pewności czy nasi lekarze wyrażą zgodę na takie działania.
Czy konsultacje po pierwszej wizycie są w tej samej cenie?
Wszystkie konsultacje po pierwszej wizycie oraz w trakcie trwania zabiegów są bezpłatne.
Czy przed zabiegami akupunktury u profesor Enji trzeba się zarejestrować na pierwszą wizytę?
Tak. Odbycie pierwszej wizyty przed zabiegami akupunktury jest obowiązkowe. Nie ma możliwości przyjęcia na zabiegi bo np. ktoś otrzymał skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu czy innego terapeuty.
Na jakie rzeczy lekarz medycyny tradycyjnej zwraca uwagę?
Lekarz internista lub pierwszego kontaktu zwraca uwagę podczas wizyty na:
- szczegółowy wywiad lekarski dotyczący między innymi: stylu życia, pracy, samopoczucia, sposoby spędzania wolnego czasu itp. Normalnym są pytania o zawód czy obciążenia psychiczne w pracy.
- dokumentację medyczną przypadku chorobowego oraz wyniki badań okresowych
- zmiany, które szczególnie zachodziły w ostatnim czasie na które pacjent się skarży
- badanie pulsu i ciśnienia krwi
Lekarz Tradycyjnej Medycyny (TCM) zwraca szczególną uwagę na:
- wszystkie punkty powyżej wymienione
- zachowanie pacjenta, sposób mówienia, potliwość skóry, odczyny na skórze, zmiany na oczach, zmiany w uszach, zmiany w gardle i języku, diagnostykę pulsu, zmiany na ciele (poprzez dotyk), zmiany tarczycy, wątroby i nerek. Często kolor włosów inny w danym rejonie może sugerować zmiany w narządach wewnętrznych, inne zmiany na ciele itd.
Lekarz Tradycyjnej Medycyny koniecznie poprosi cię o odsłonięcie pewnych partii ciała jak szyja w celu diagnostyki tarczycy czy węzłów chłonnych, brzucha czy innych partii na które się skarżysz. Wizyta u lekarza TCM nigdy nie jest, krótka i trwa około 60 minut. Jeżeli diagnostyka tego wymaga czas ten jest wydłużany. Nie da się bowiem w 10-15 minut właściwie zdiagnozować pacjenta chyba, że mamy do czynienia z osobą ogólnie zdrową.
Dlaczego pani zdaniem diagnostyka Medycyny Tradycyjnej jest lepsza od Medycyny Klasycznej?
Nigdy nie mówiliśmy, że diagnostyka ta jest lepsza czy gorsza! Diagnostyka Medycyny Tradycyjnej to analiza wielu aspektów, które też realizowane są w szeroko pojętej wizycie internistycznej. Wyższość jak pan mówi może polegać jedynie na analizie zmian zachodzących w ciele np. właściwego odczytywania zmian na skórze, właściwej analizy zmian w tęczówce oka (irydologia), właściwej analizie pulsu (diagnostyka przez puls), właściwej analizie poprzez dotyk zmian w narządach wewnętrznych itp. Jest o wiele więcej aspektów w diagnostyce podczas pierwszej wizyty na jakie lekarz medycyny tradycyjnej zwraca szczególną uwagę. Dopiero po postawieniu diagnozy można skierować osobę na badania kontrolne aby potwierdzić lub zaprzeczyć przypuszczeniom chorobowym. Jeżeli miałabym już wskazać wyższość to jest to tania, skuteczna i kompleksowa diagnostyka, która jest początkiem właściwego leczenia. Jeżeli lekarz medycyny tradycyjnej przypuszcza schorzenie z jakim sobie po prostu nie poradzi powinien jak najszybciej skierować osobę do właściwego specjalisty celem podjęcia ukierunkowanego leczenia. Medycyna Tradycyjna to system, który bardzo łatwo można przyłączyć do innych systemów medycznych w tym medycyny konwencjonalnej stosując jej jako uzupełnienie metod leczenia czy diagnostyki bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Celem diagnostyki tradycyjnej jest ulga w bólu, regulacja właściwa działania organizmu oraz zmniejszenie niepożądanych skutków działania leków. Proszę pamiętać, że obie te medycyny są dla dobra pacjenta i lekarza! Nigdy nie było inaczej i lekarze nie powinni o tym zapominać!
Czy ma pani tytułu lekarskie medycyny akademickiej?
Tak jestem lekarzem internistą i ukończyłam studia medyczne z tytułem magistra medycyny, Posiadam prawo wykonywania zawodu lekarza i ciągle podnoszę swoje kwalifikacje na różnych sympozjach i wykładach. jestem autorką dwóch książek, które darmowe wersje udostępnione są w sieci. W 2010 roku decyzją prezydenta Mongolii otrzymałam tytuł profesora klinicznego za wieloletnią pracę oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu tradycyjnych systemów medycznych w Polsce i na Świecie. Obecnie koncentruję się głównie na leczeniu pacjentów, pisaniu książek i pomocy w wychowywaniu wnuczków :-).
Czy badanie irydologiczne zawarte jest w pierwszej wizyty?
Tak, badanie to zawarte jest w koszcie pierwszej wizyty.
Czy profesor Enji w trakcie leczenia zleca badania laboratoryjne?
Tak, aby wykluczyć lub potwierdzić przypuszczenia co do stanu zdrowia lub chorób. Nie zawsze jednak takie czynności są ordynowane.
Podobno podczas wizyty dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny zestaw punktów akupunkturowych?
Tak, nie spotkałam się jeszcze z takim samym zestawem punktów akupunkturowych podczas całej kuracji. Dlatego tak ważna jest diagnoza oraz wywiad z pacjentem. Dla lekarza tradycyjnej medycyny ważnym są np. takie rzeczy jak odczuwanie temperatury, zapach potu czy pory chodzenia spać. Wszystkie te aspekty wpływają na zmiany punktów w akupunkturze, które używa się podczas serii. Obserwacja pacjenta podczas zabiegów jest o tyle ważna, że każda informacja przekazana do lekarza np. w sprawie polepszenia snu wpływa bezpośrednio na możliwość zmiany punktów na inne. Często jak pacjent odczuwa ból w jednym punkcie jest to sygnał o określonym wskazaniu co może ale nie musi mieć konsekwencje zmiany punktu na inny lub dodania nowych itd.
Czy zajmuje się pani dietetyką w ujęciu YIN i YANG czyli tzw. Dietetyką Chińską?
Tak. Od przeszło 30 lat zajmuję się tą tematyką. Najbardziej interesują mnie zmiany na przestrzeni czasu. Tak samo jak szeroko pojęta dietetyka ciągle się zmienia bo eksperci prześcigają się w swoich wynalazkach i teoriach tak samo odżywianie z uwzględnieniem kuchni 5 Elementów, YIN YAN czy TCM też ciągle się zmienia. Podwaliny jednak całości na szczęście ciągle pozostają bez zmian. Ja w swojej praktyce koncentruję się nad wyeliminowywaniem rzeczy szkodliwych z diety w określonych stanach chorobowych oraz na zmianie odżywiania na bardziej zdrowe. Jesteśmy świadomi, że w obecnym czasie pozyskanie produktów “super ekologicznych” i zdrowych bez zawartości chemii spożywczej jest bardzo trudne, drogie i czasochłonne dlatego lepiej skoncentrować się nad eliminowaniem najgorszych ogniw w diecie.
W formularzu kontaktowym nie ma pola adres email. Skąd państwo wiedzą kto pisze do was?
Sprawdziliśmy nasz formularz kontaktowy i wszystko jest w porządku. Najprawdopodobniej zalogowała się pani do Panelu Pacjenta, a później przeszła bezpośrednio do zakładki “Kontakt”. Pani poświadczenie adresu email zostało rozpoznane przez system i automatycznie adres został wypełniony domyślnym adresem jakim logowała się pani do panelu. Oznacza to nic innego, że nie musi pani ponownie wpisywać pola email. Stąd pole “email” nie zostało wyświetlone w formularzu kontaktowym.
Dlaczego wizyta trwa aż 60 minut, a nie krócej?
Szczegółowa analiza stanu zdrowia każdego pacjenta zajmuje dużo czasu. Na samym początku dokonujemy oceny stanu zdrowia z uwzględnieniem uwag zwracanych przez pacjenta. Diagnozujemy przy pomocy Medycyny Klasycznej oraz Medycyny Tradycyjnej. Stosujemy diagnostykę przez puls, badanie palpacyjne ciała, brzucha i głowy. Wspomagamy się irydologią i diagnostyką wschodnią. Często korzystamy z osiągnięć medycyny akademickiej. Badania laboratoryjne nie są u nas rzadkością. Same wypełnienie wszystkich wymaganych dokumentów, historii choroby i ich analiza – to po prostu nie może trwać 5 minut. Nie jesteśmy cudotwórcami ale razem możemy państwu pomóc.
Czy jako lekarz jest pani zwolenniczką szczepień ochronnych?
Tak jako lekarz jestem zwolenniczką szczepień ochronnych. Nie wiem dlaczego media głównego nurtu jakiś czas temu kłamliwie podały inne nieprawdziwe informacje. Uważam, że szczepienia ochronne w dobie pandemii chorób to jedyna skuteczna metoda walki profilaktycznej zdolnej do odparcia takiego zagrożenia. Uważam jednak, że w przypadku szczepień ochronnych dzieci od razu po urodzeniu decyzję o tym powinni podejmować rodzice dzieci po naradzie z lekarzami. Uważam, że system szczepień powinien być taki sam jaki mamy w innych krajach cywilizowanych jak Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Dania czy Wielka Brytania. Państwo nie może prześladować rodziców dzieci za odmienne zdanie co do szczepień, a informacja w mediach powinna być podawana rzetelnie z poszanowaniem prawa obu stron.
Czy akupunkturę można stosować w czasie szczepień ochronnych?
Nie ma przeciwwskazań aczkolwiek radzilibyśmy zastosować okres 14 dni przerwy między szczepieniami, a akupunkturą. Jeżeli w tym czasie nie pojawią się reakcje negatywne na szczepionkę to można przystąpić do zabiegów akupunktury. Jeżeli jest pani w trakcie zabiegów to radzimy przerwać zabiegi lub odłożyć szczepienia na późniejszy czas.
Czy do wykonania badania irydologicznego potrzebna jest lampa szczelinowa?
Lampa szczelinowa to rzadkość w gabinetach lekarskich. Na ogół spotkamy takie urządzania u okulisty. Do wykonania badania irydologicznego potrzebna jest wiedza o mapie siatkówki oka oraz szkło powiększające czy specjalistyczny zestaw do irydologii z oprogramowaniem komputerowym. Lampa szczelinowa oraz to specjalne oprogramowanie bardzo często pokazuje błędy z uwagi na zbyt szczegółową analizę oka. Wiele znaków na oczach jest patologią ale nie jest chorobą. Dobry specjalista potrafi takie aspekty identyfikować i właściwie opisywać. Irydologię należy traktować jako pomoc w postawieniu właściwej diagnozy, a nigdy jako wyrocznię.
Na państwa stronie jest zakładka “ubezpieczenie” – czy to można u państwa wykupić i czy obejmuje to zabiegi w państwa gabinecie?
Ubezpieczenie można podpisywać przez internet przez naszą stronę www. Obejmuje ono zarówno podstawową opiekę zdrowotną jak i pakiet rozszerzony – akupunkturę i medycynę wschodnia, też w naszym gabinecie. Podstawowy pakiet dla jednej osoby to wydatek około 250 zł miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy. Pakiet rozszerzony kosztuje około 500 zł na jedną osobę i obejmuje zarówno POZ jak i wszystkie zabiegi akupunktury i usługi medycyny wschodniej w tym masaże i terapię manualną bez ograniczeń (umowa na 12 miesięcy). W przypadku ubezpieczeń rodzinnych oraz grupowych obowiązują zniżki. Są to oferty najbardziej popularne. Schemat zawierania ubezpieczenia wygląda mniej więcej tak:
- wysłanie wniosku ubezpieczeniowego z naszej strony www
- kontakt telefoniczny lub mailowy od agenta z propozycją spotkania celem podpisania umowy
- badania wstępne wszystkich członków, które ubezpieczenie ma obejmować
- ustalenie ostatecznej kwoty ryczałtowej, która jest też opłatą miesięczną
- zawarcie umowy i rozpoczęcie świadczeń na rzecz ubezpieczonego
Jakie są kary za zerwanie ubezpieczenia przed czasem?
W zależności od pakietu jaki państwo wykupili jest to opisane w warunkach podstawowych ubezpieczonego. Z reguły jest to 1/3 całego kosztu ubezpieczenia rocznego.
Czy podczas pierwszej wizyty można podpisać umowę ubezpieczeniową?
Niestety nie. Nasz gabinet nie świadczy tych usług. Jest to oferta zewnętrznych firm amerykańskich głównie. My jedynie udostępniamy im powierzchnię reklamową ponieważ uważamy, że jest to wspólne z naszym statutem działalności. Podobne ubezpieczenia funkcjonują już w wysoko rozwiniętych krajach starej Unii oraz w USA.
Jeżeli mam ubezpieczenie to czy tak samo długo muszę czekać na wizytę?
Nie. Z reguły czas oczekiwania dla osób posiadających ubezpieczenie wynosi maksymalnie 14 dni. Takie są też warunki ubezpieczenia, którego i my musimy przestrzegać.
Jak długo trwa zawarcie ubezpieczenia?
Zawarcie ubezpieczenia trwa około 10 dni. Nie da się tego przyspieszyć ponieważ dokumenty muszą zostać dokładnie sprawdzone, a klient musi poddać się szczegółowym badaniom wstępnym w tym badaniom krwi, serca, a w przypadku osób starszych rezonansu magnetycznemu (wszystko na koszt ubezpieczającego). Jeżeli klient w trakcie badania zatai informacje medyczne, które powinien udostępnić lekarzowi podczas badania, a które będą uniemożliwiały podpisanie umowy zostanie on obciążony wszystkimi kosztami tych badań po stawkach opisanych w ubezpieczeniu.
Jak w praktyce wygląda połączenie wizyty konwencjonalnej z tradycyjną?
Przede wszystkim wizyta jest zdecydowanie dłuższa ponieważ obejmuje zarówno diagnostykę medycyny akademickiej jak i diagnostykę medycyny tradycyjnej. Następnie lekarz znajduje wspólne podobieństwa oraz stawia diagnozę, która jest połączeniem tych dwóch metod w ujęciu zintegrowanym. Możliwym jest więc, że lekarz ograniczy zażywanie leków, zaleci przyjmowanie określonych dodatkowych preparatów, poleci zastosowanie specjalnej diety czy wzmożony wysiłek fizyczny itd. Pierwsza wizyta jest więc bardzo podobna do wizyty konwencjonalnej ale daje dużo większą przewagę nad diagnostyką i zapobieganiem przyszłych chorób. Lekarz medycyny tradycyjnej nie potrzebuje drogiego sprzętu do diagnostyki, a wszystkie przypuszczenia potwierdza ostatecznie badaniami laboratoryjnymi jeżeli są wymagane.
Czy wolne miejsca w formularzu rezerwacji odzwierciedlają realny stan obłożenia w państwa gabinecie?
Nie. Są to jedynie propozycje terminów wizyt złożonych głównie za pomocą internetu. Praktyka pokazuje, że większość pacjentów internetowych albo nie przychodzi albo zapomina o swoich wizytach. Bardzo mała część pacjentów umawia się on-line. Jeżeli już ktoś złożył zapytanie o konkretny termin z formularza rezerwacji wizyt jest on automatycznie rezerwowany i przekazany do sprawdzenia obsłudze naszego gabinetu. Cała procedura rezerwacji on-line może trwać od 2 do 7 dni roboczych. Proszę pamiętać, że gwarancją wizyty jest otrzymanie potwierdzenia mailowego o tym, że wizyta jest zarezerwowana. Z reguły jest to drugi mail, który przychodzi w czasie do 7 dni od złożenia zapytania o wolny termin wizyty. Jeżeli mają państwo pytania zachęcamy do kontaktu bezpośrednio do pani doktor Enji pod nr 607 489 251.
Skończyło mi się ubezpieczenie na leczenie metodami tradycyjnymi. Jak mogę je odnowić?
Jeżeli jest pani zainteresowana złożeniem ponownego wniosku o przyznanie ubezpieczenia prosimy o skorzystanie tego linku. Po wypełnieniu od nowa wniosku agent ubezpieczeniowy oddzwoni do pani i pokieruje dalej. Jeżeli jest to kontynuacja ubezpieczenia może pani liczyć na korzystniejsze traktowanie i lepsze warunki umowy.
Co jest podstawą i najważniejszą rzeczą w diagnostyce TCM?
Najważniejsze jest zawsze diagnoza, później odpowiednie zaplanowanie leczenia oraz systematyczność pacjenta w dążeniu do celu czyli wyleczenia dolegliwości. Diagnostyka TCM ma wiele składowych jak np: szczegółowy wywiad z pacjentem odnośnie stylu życia, pracy, stresu, traumatycznych przeżyć itp., analiza dokumentacji medycznej oraz historii choroby, ocena stanu zdrowia, badanie przez puls, badanie ciśnienia, badania palpacyjne i obserwacyjne, irydologia, diagnostyka języka, oczu, uszu, skóry, włosów, zapachu itp. Naszym zdaniem ważnym jest też słuchanie pacjenta z jakim problemem przychodzi i jakich efektów oczekuje. Najlepiej leczyć pacjentów można przy wykorzystaniu medycyny zintegrowanej łącząc medycynę klasyczną z medycyną tradycyjną podpierając się w razie wątpliwości badaniami laboratoryjnymi w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia wątpliwości.
Czy pojęcia medycyny tradycyjnej da się w łatwy sposób wytłumaczyć ludziom zachodu?
Oczywiście. Są one troszeczkę różne ale już wiele szkół w Polsce z powodzeniem robi pierwsze kroki w tej materii. Generalnie aby zrozumieć diagnostykę lekarza medycyny wschodniej nie można myśleć jak lekarz medycyny zachodniej i odwrotnie. Jest wiele wspólnych cech tych medycyn i mogą one współistnieć dla dobra pacjenta. Lekarz musi potrafić w odpowiednim momencie zastosować najlepszą z możliwych opcji.
Czy możliwym jest, że zarówno medycyna konwencjonalna jak i medycyna tradycyjna nie pomogą?
Nie. Nawet jeżeli będzie pani całkowicie zdrowa i nie wymagane będzie zastosowanie jakiejkolwiek terapii można zawsze wykonać zabiegi profilaktyczne, które na pewno nie zaszkodzą, a mogą dać nam sygnał do przewidzenia przyszłych patologii w organizmie. Jeżeli natomiast byłaby pani bardzo chora, a medycyna konwencjonalna nie znajdowała by sposobu na pomoc to medycyna tradycyjna jest najlepszym wyjściem. W przypadkach nagłych najlepiej jest korzystać z medycyny konwencjonalnej, gdzie doraźne działanie przyniesie najlepsze efekty.
Czy zajmuje się pani przekazywaniem energii, hipnoterapią czy diagnozą z kropli krwi?
Nie. Studia Tradycyjnej Medycyny nie mają w swoim zakresie takich rzeczy. Przekazywanie energii jest kwestią bardzo indywidualną i pomimo, że medycyna chińska jest świadoma takich rzeczy to nie ma jednoznacznych badań naukowych w tym zakresie. Dlatego moja praca koncentruje się jedynie na sprawdzonych metodach, które zgodnie z WHO uznane są za zabiegi lecznicze i tym samym posiadające dostatecznie dużo badań klinicznych na ich skuteczność i duże bezpieczeństwo. Dodam, że medycyna chińska w ujęciu TCM w 2019 roku została uznana za naukę na równi z medycyną akademicką.
Czy porada internetowa jest tak samo skuteczna jak wizyta w gabinecie?
Nie. Najlepiej jak ma pani możliwość wizyty w gabinecie. Porady internetowe to jedynie konsultacje nie mające znaczenia wizyty lekarskiej.
Czy zajmuje się pani przekazywaniem energii czy bioenergioterapią?
Nie. Nie zajmujemy się metodami nienaukowymi w naszym gabinecie.
Podczas rejestracji wizyty w formularzy rezerwacji do prof Enji wpisałam złe hasło?
Jeżeli wpisała pani złe hasło i chce je pani odzyskać najlepiej jak skorzysta pani z tego linku celem zresetowania hasła. Następnie należy wybrać opcję “zapomniałam hasła” oraz wpisać swój adres email do jakiego przypisane jest konto w panelu pacjenta. Na podany mail niezwłocznie przyjdzie link do zresetowania i ustawienia nowego hasła. Wtedy wystarczy tylko zalogować się do swojego Panelu Pacjenta przy użyciu nowych danych logowania.
Dlaczego lekarze medycyny konwencjonalnej nie potrafią diagnozować przez puls?
Kwestia nie jest w tym, że nie potrafią tylko, że nikt ich tego nie nauczył. Diagnostyka przez puls wymaga wielu lat nauki, prób i błędów. Jest to rodzaj diagnostyki palpacyjnej, gdzie lekarz wyczuwa puls na punktach akupunkturowych na rękach (głównie). Dobry lekarz potrafi wyczytać około 40 rodzajów pulsu i na tej podstawie ocenić stan zdrowia pacjenta. Rodzaje pulsu są bardzo podobne i dla większości ludzi bez doświadczenia będą one rozpoznawane jako jeden puls. Lekarz medycyny chińskiej w pulsie wyczyta np. rodzaje chorób jakie pacjent przeszedł, zagrożenia przyszłymi chorobami, braki lub nadmiary energii, zakażenia krwi czy inne aspekty. Badanie przez puls nie jest tożsame z badaniem urządzeniem pomiarowym np. ciśnieniomierzem. To całkowicie inny rodzaj badania i nie ma nic wspólnego z tradycyjnym badaniem przez puls “TCM Diagnosis by Pulse”. Nauka diagnostyki przez puls może zająć nawet 3-5 lat. Lekarz medycyny chińskiej w miarę zdobywania wiedzy medycznej nauczany jest równolegle diagnostyki przez puls w wymiarze klinicznym. Nie jest to sucha wiedza zdobywana w książkach ale wiedza poparta doświadczeniem w pracy z pacjentami i konkretnymi chorobami. W Polsce nie ma szkół, które na właściwym poziomie są w stanie nauczyć tych metod.
Jak długo trwa pierwsza wizyta?
W zależności od skomplikowania przypadku chorej czy chorego pierwsza wizyta trwa orientacyjnie 45-60 minut. Jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się, aby pierwsza wizyta trwała mniej jak 30 minut. Wypełnienie wszystkich formularzy, analiza dokumentacji medycznej i historii choroby nie jest czynnością szybką i wymagane jest poświęcenie odpowiednio dużo czasu na postawienie właściwej diagnozy. Podczas pierwszej wizyty zawsze badane jest ciśnienie, wykonywane jest badanie przez puls, irydologia oraz kwalifikacja do zabiegów akupunktury. Dużą częścią pierwszej wizyty jest badanie palpacyjne polegające na analizie zmian zachodzących w ciele oraz organoleptycznych odstępstw od normy. Pierwsza wizyta u lekarza medycyny tradycyjnej jest zawsze długa bo wymaga analizy wielu aspektów chorobowych. Wszystko to zajmuje dużo czasu.
Czy zajmują się państwo badaniem tzw. “aury”?
Nie. Jesteśmy gabinetem lekarskim i bazujemy na metodach medycyny tradycyjnej.
Czy zajmują się państwo upuszczaniem krwi według Tradycyjnej Medycyny?
Nie. Metody upuszczania krwi nie są stosowane w naszym gabinecie.
Dlaczego nie jest pani zainteresowana wystąpieniami medialnymi?
Jestem lekarzem i moją misją jest leczenie ludzi według mojej wiedzy oraz doświadczenia. W mediach bardzo często informacje przekazywane są na opak w zależności jakie jest zapotrzebowanie stacji. Mieliśmy wiele negatywnych doświadczeń z przedstawicielami mediów gdzie wręcz mówiono nam co mamy mówić. Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy i dlatego sami wybieramy z kim rozmawiamy i na jakich zasadach. Nie potrzebujemy reklamy. Próbując jednak chodź trochę odpowiedzieć na pani pytanie – w mediach głównego nurtu sezonowo zapraszani są ci sami “eksperci”, którzy mówią ciągle to samo, a my chcemy rozwijać wiedzę i doświadczenie kulturowe związane z rozpowszechnianiem osiągnięć “Tradycyjnej Medycyny”, dlatego z takimi programami jest nam nie po drodze. Nie godzimy się też na kompromisy czy inne rozwiązania. Ludziom trzeba dać możliwość decydowania swobodnego o ich zdrowiu, zdrowiu ich rodzin, dzieci według zasady powszechnie stosowanej w krajach wysoko rozwiniętych “Chcącemu nie dzieje się krzywda”.
Czy koronawirusa można leczyć przy pomocy Tradycyjnej Medycyny?
Tak. Jest ona bardzo skuteczna w zapobieganiu, leczeniu oraz wspomaganiu odporności komórek. Światowa Organizacja Zdrowia już dawno dostrzegła zalety płynące z mądrości tego systemu medycznego i nie bez powodu uznało w 2020 roku tą formę leczenia za naukę na równi z medycyną akademicką. Wiele organizacji opiniujących dla WHO sytuację epidemiologiczną zaleciło stosowanie różnych mieszanek ziołowych w zależności od symptomów koronwirusa. Są to zioła w większości powszechnie dostępne w Chinach, Mongolii oraz Dalekim Wschodzie. Dzięki tym terapiom udało się w Chinach całkowicie zahamować i opanować rozpowszechnianie koronawirusa. Niestety rządzący w Polsce są głusi na te fakty i zdają się nie widzieć szansy do leczenia Polaków bo najwyraźniej zajęci są robieniem biznesów na sprzedaży tzw. pseudo profesjonalnych maseczek ochronnych.
Czy koronawirusa można leczyć przy pomocy Tradycyjnej Medycyny?
Tak. Jest ona bardzo skuteczna w zapobieganiu, leczeniu oraz wspomaganiu odporności komórek. Światowa Organizacja Zdrowia już dawno dostrzegła zalety płynące z mądrości tego systemu medycznego i nie bez powodu uznało w 2020 roku tą formę leczenia za naukę na równi z medycyną akademicką. Wiele organizacji opiniujących dla WHO sytuację epidemiologiczną zaleciło stosowanie różnych mieszanek ziołowych w zależności od symptomów koronwirusa. Są to zioła w większości powszechnie dostępne w Chinach, Mongolii oraz Dalekim Wschodzie. Dzięki tym terapiom udało się w Chinach całkowicie zahamować i opanować rozpowszechnianie koronawirusa. Niestety rządzący w Polsce są głusi na te fakty i zdają się nie widzieć szansy do leczenia Polaków bo najwyraźniej zajęci są robieniem biznesów na sprzedaży tzw. pseudo profesjonalnych maseczek ochronnych.
Czym właściwie jest TCM?
Pod nazwą “TCM należy rozumieć pojęcie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która jest znana od przeszło 3 tysięcy lat. Jest to niezależny system medyczny, który swój początek miał na dalekim Wschodzie, a rozwinął się też świetnie w krajach europejskich wchłaniając do siebie osiągnięcia medycyn tradycyjnych innych systemów tradycyjnych jak np: medycyna tybetańska, medycyna amazońska, ayurweda i inne. W skład TCM wchodzą zgodnie z wytycznymi WHO: akupunktura ( używa bardzo cienkie igły bardzo płytko umieszczane pod skórą ), bańki szklane ( podgrzewane szklane lub z innych materiałów owalne przedmioty wytwarzające ciśnienie wewnętrzne mające na celu wywołanie procesu autoszczepionki ), zioła ( herbaty, proszki, kapsułki wykonane i zawierające głównie części roślin ), medytacja ( ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia fizyczne polegające na uspokojeniu organizmu ), moksybucja czyli inaczej moksa ( polegająca na spalaniu ususzonych ziół w bliskiej odległości skóry), tai chi ( ćwiczenia oddechowe i wzmacniające organizm w różnych stanach chorobowych ). Aby zostać lekarzem TCM w Chinach należy najpierw skończyć studia medyczne po czym udać się na specjalistyczny kurs ( odpowiednik naszych studiów II stopnia ) oraz zaliczyć bardzo ciężki egzamin końcowy. W Polsce funkcjonowanie lekarzy TCM nie jest uregulowane, a pierwsze kroki zmierzające do integracji tego systemu medycznego dało WHO uznając medycynę tradycyjną za naukę na równi z medycyną akademicką w 2019 roku.
Czy mogłaby pani wyjaśnić swoimi słowami różnicę funkcjonowania TCM w różnych systemach medycznych?
TCM znana jest głównie na Wschodzie chodź coraz więcej osób zna te metody i stosuje też na Zachodzie. Najlepsze efekty uzyskuje się łącząc metody tradycyjne z konwencjonalnymi. Idąc tym tropem należy zauważyć, że w różnych systemach medycznych pojęcie TCM i pojęcia towarzyszące postrzegane są bardzo podobnie pod różnymi nazwami. Np. w TMM ( Traditional Mongolian Medicine ) używa tych samych pojęć co Tradycyjna Medycyna Chińska. Najlepsze książki na temat TCM znajdą państwo niestety w literaturze chińskiej ewentualnie angielskiej w przekładzie z języków oryginalnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że tłumaczenie tych pozycji jest niezwykle trudne bo nie ma dobrych odpowiedników w języku polskim. Nauka więc TCM w Polsce może być znacznie utrudnione i wymaga znalezienia na prawdę dobrych nauczycieli z doświadczeniem.
Czy medycyna wschodnia może być stosowana w leczeniu chorób onkologicznych?
Tak. Jest wiele schorzeń gdzie medycyna wschodnia wspomaga konwencjonalne metody lecznicze. Mediana skuteczności leczenia chorób nowotworowych jednoznacznie pokazuje, że właściwe zastosowanie metod medycyny tradycyjnej daje dużo korzyści pacjentom na różnych etapach rozwoju choroby. Należy jednak zaznaczyć, że kluczowym jest czas oraz podjęcie właściwych decyzji co do sposobu leczenia. Sytuacja leczenia chorób nowotworowych w Polsce jest skandaliczna, a zastosowanie metod medycyny tradycyjnej na wzór Szwajcarii, Austrii czy nawet Niemczech daje większe szanse w wygraniu z chorobą. W TCM pacjent nie zostanie nigdy spisany na straty, a lekarz pomimo braku rokowań będzie podejmował próby pomocy zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Należy tutaj zaznaczyć, że zgodnie z najnowszymi badaniami naukowców z Kanady metody tradycyjne nie wpływają negatywnie na przyspieszenie rozwoju choroby. Duże osiągnięcia akupunktury trzeba dać tutaj na polu leczenia bólów i leczenia paliatywnego. UWAGA: warunkiem przyjęcia na leczenie do naszego gabinetu jest uzyskanie zgody od lekarza prowadzącego dany przypadek wraz z kompletem badań diagnostycznych, podjętych zabiegach i operacjach, wypisach ze szpitala wraz z zaleceniami.
Słyszałam, że pani profesor zna się też na akupunkturze weterynaryjnej?
Tak. Pani profesor Enji jest gruntownie wykształconą specjalistką, profesorem klinicznym i lekarzem medycyny akademickiej. Temat leczenia zwierząt przy pomocy akupunktury jest jej znany aczkolwiek nie praktykujemy tych metod u nas w gabinecie ze względu na BHP oraz przepisy fitosanitarne.
Co sądzi pani o akupunkturze “Pięcio Elementowej”?
Uważam, że jest to najlepsza odmiana akupunktury do nauki przez Europejczyków. Ma ona ugruntowane zasady, bardzo łatwy system diagnozowania oparty o standardowe procedury oraz co najważniejsze jest to jedyna metoda w pełni ubezpieczona w Polsce jeżeli chodzi o OC praktyka-terapeuty. Jeżeli jednak miałabym podać jedną różnicę to jest sposób umiejscowienia igiełek. Na ogół terapeuta akupunktury pięciu elementów wbija igłę do momentu odczucia bólu, a więc może być to troszkę nieprzyjemne. W medycynie chińskiej takie podejście stosuje się jedynie wtedy kiedy mamy do czynienia z przypadkami nagłymi. Jednym słowem akupunktura w tradycyjnej medycynie chińskiej jest mniej bolesna lub nawet bezbolesna. Akupunkturę Pięciu Elementów zalecam stosować u pacjentów, którzy już wiedzą jak wygląda akupunktura klasyczna i chcieliby spróbować innej formy opartej na podobnych założeniach. Kiedy stosować akupunkturę tradycyjną, a kiedy akupunkturę pięciu elementów? Wszystko uzależnione jest od efektu jaki chcemy uzyskać. Zgodnie z TCM należy właściwie zbadać puls oraz zebrać wywiad z pacjentem, który następnie przełoży się na wybór właściwej formy terapeutycznej. Może być bowiem tak, że jednego dnia skorzystamy z jednego systemu, a drugiego z innego.
Czy jest pani za leczeniem in-vitro?
Tak. Te metody dają możliwość zajścia w ciążę dla kobiet, które mają genetyczne, fizyczne lub inne przeciwwskazania. Poza tym te metody można bardzo fajnie uzupełniać na różnych etapach o leczenie akupunkturą i medycyną wschodnią. Mamy wiele kobiet, które zaszły w ciążę i cieszą się zdrowym potomstwem. Jako lekarz wspieram każdą metodę leczenia opartą na stosownych przesłankach naukowych.
Czy badanie irydologiczne boli?
Nie. Jest to całkowicie bezbolesna procedura zawarta w koszcie pierwszej wizyty i stanowiąca uzupełnienie diagnostyki medycyny wschodniej. Tylko w połączeniu z innymi metodami stawiania diagnozy typu: wywiad z pacjentem, analiza dokumentacji medycznej i historii choroby można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć przyszłe, przeszłe jak i obecne choroby trapiące dany organizm. Nie zalecamy stosowania irydologii jako jedynej metody diagnostycznej!. Nasz artykuł o irydologii.
Jakie stosują państwo zabezpieczenia antykoronawirusowe?
Wszystkie zalecane przez Ministerstwo Zdrowia oraz ponadto: ozonowanie pomieszczeń, czyszczenie pomieszczeń i łóżek po każdym pacjencie specjalnym środkiem dezynfekującym, lampy UV antywirusowe działające non stop w czasie przerwy pomiędzy pacjentami, duże ozonowanie pokoi na zakończenie pracy – ozonatory działają przez 3 godziny bez przerwy na zakończenie dnia – reszta czasu zarezerwowana jest na odpowiednie wietrzenie. Procedury standardowe to obowiązek noszenia maseczek na twarz oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do gabinetu. Zabrania się przychodzenia z osobami towarzyszącymi nie mającymi u nas zabiegów.
Wysłałam wiadomość do państwa ale nie otrzymałam odpowiedzi. Co może być powodem?
Staramy się odpowiadać na wszystkie maile przychodzące do nas każdego dnia. Niestety z uwagi na ich ciągle rosnącą liczbę oraz różnego rodzaju zapytania powielające się w różnych wiadomościach uruchomiliśmy zakładkę “Najczęściej zadawanych pytań – FAQ” aby możliwie najbardziej ułatwić państwu znalezienie odpowiedzi na standardowe pytania. Brak odpowiedzi z naszej strony może świadczyć o: 1. Braku wymaganych informacji do udzielenia odpowiedzi, 2. Braku wypełnienia wymaganych pól w formularzu kontaktowym 3. Braku podania nr PESEL w treści wiadomości do nas dla osób nie będących pacjentami naszego gabinetu. Jednocześnie informujemy, że maksymalny czas przechowywania informacji związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytania wynosi: 30 dni roboczych po czym maile automatycznie usuwane są przez system bez możliwości ich przywrócenia. Nasz gabinet ma wdrożone aktualne wytyczne RODO. Wszystkie informacje przechowywane są na zewnętrznych serwerach zaopatrzonych w odpowiednie metody szyfrowania zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz obiegu informacji niejawnych objętych tajemnicą lekarską.
Mam wiele schorzeń współistniejących. Czy irydologia może mi pomóc?
Irydologia jest systemem diagnostycznym używanym w medycynie wschodniej jako wspomaganie stawiania właściwej diagnozy do leczenia określonych dolegliwości. Nie zawsze jest ona skuteczna i nie należy polegać tylko na niej! Dużo schorzeń jest widoczna w oku jednak przy wielu dolegliwościach współistniejących obraz irydologiczny może być przekłamany. Ważnym jest aby każdorazowo lekarz zlecał wykonanie określonych badań dodatkowych potwierdzających jego przypuszczenia. Irydologia to metoda, która nie jest uczona na polskich uniwersytetach medycznych ponieważ nie ma odpowiednio do tego przygotowanej kadry dydaktycznej. Metrody orydologiczne są znakomitym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej i nieodzowną częścią medycyny zintegrowanej razem z akupunkturą i diagnostyką medycyny wschodniej.
Czy uważają państwo, że maski na twarz pomagają w walce z COVID-em?
Szanowny panie, jeżeli jest takie rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia to warto się do tego zastosować. Konsultowaliśmy tą sprawę z naszą opieką prawną i jesteśmy zgodni, że ryzyko epidemii koronawirusa nie jest już tak duże jak kilka miesięcy temu. Informacje podawane w mediach głównego nurtu są w 99% procentach zafałszowane i nieprawdziwe. Maseczki nie chronią przed wirusami, a na pewno nie maseczki za 10 zł kupowane przez większość społeczeństwa. Nawet przy operacjach stosowane są podobne środki bezpieczeństwa z tą jedną różnicą, że obowiązkowo zmieniane są co max. 30 minut. Lepszym zabezpieczeniem przed wirusami, jest odpowiednie trzymanie dystansu od innych osób, mycie rąk we właściwy sposób oraz co najważniejsze odpowiednimi specyfikami. Podnoszenie odporności powinno stać się celem każdej osoby, która chce zwiększyć swoje szanse w przypadku ewentualnego zakażenia. W kwestii pandemii jesteśmy zgodni z większością społeczeństwa, że problem jest zbyt wyeksponowany przez media i dziwnie wspierany przez tzw. tuzy medycyny w świetle kamer. Dziwnym jest i nie pozostawia to złudzeń, że tzw. stan epidemii powinien być już dawno cofnięty ale z dziwnych powodów nie jest, a ludzie utrzymywani są w tym poplątanym przekonaniu. Ostatnio pojawił się dokument UE sygnowany i opłacony przez niewiadome podmioty bliżej lub dalej zajmujące się importem środków do dezynfekcji i tandetnymi maseczkami w którym lekarze, doktorzy, a nawet profesorowie wspólnie oświadczają, że noszenie maseczek daje aż 40 procent bezpieczeństwa w obronie przed wirusami. Naszym zdaniem dokument ten można uznać za lokowanie produktu i tzw. lobbing medyczny. Aby nie być gołosłownym link do tego pseudo dokumentu: opinia o noszeniu maseczek na zlecenie Komisji Europejskiej.
Jakie punkty akupunkturowe powinny być uwzględnione w standardowej procedurze w COVID19?
Najważniejsze to właściwa diagnoza oraz rozpoznanie zaawansowania choroby i jeżeli możliwe szczepu wirusa. Każdy rodzaj tzw. COVID-a ma swoje ścieżki ataku organizmu: płuca, mózg, żyły i tętnice itp. W zależności jak organizm został zaatakowany trzeba uwzględnić następujące punkty „obowizakowe”: BL 12, BL 13, BL 20, LI 4, LI 11, LU 5, LU 10, RN 6, ST 36, SP 6. Ważnym jest też stosowanie odpowiednich ziół zgodnie z zaleceniami lekarza. W terapi antykowidowej leczenie może zająć wiele miesięcy, szczególnie jeżeli mamy doczynienia z tzw.”long term covid” czyli powikłaniami pokowidowymi. Najważniejsze to zacząć terapię możliwe najszybciej, aby nie pozowolić ma zbytni rozwój wirusa w płucach.
Czy mogę skorzystać tylko z wizyty zioło-leczniczej, a nie z akupunktury?
Oczywiście. Szanujemy zdanie naszych pacjentów i ich słuchamy. Może pani wybrać jedynie wizytę, a nie korzystać z dodatkowych usług. Obowiązkiem naszego lekarza jest jednak przedstawienie pani całego spektrum i możliwości jakie możemy zaoferować w określonych zespołach chorobowych.
Czy lekarz który przyjmie mnie na pierwszą wizytę to będzie ten sam lekarz co będzie wykonywał akupunkturę?
Oczywiście. Niedopuszczalnym są u nas inne procedury. Lekarz, który przeprowadza wywiad medyczny jest lekarzem, który leczy. Nie ma zastępstw czy podejmowania leczenia przez lekarzy zastępczych. W naszym gabinecie konsultantka główną i tez osobą wykonującą zabiegi jest pani profesor Enkhjargal Dovchin.
Ile właściwie trwa pierwsza wizyta oraz jakie badania standardowe robi pani doktor?
Pierwsza wizyta trwa z reguły około 60 minut. Większość czasu to wypełnienie dokumentacji papierowej wymaganej przy każdej wizycie – zajmuje to około 10 minut. Po tym czasie następuje analiza dokumentacji medycznej i historii choroby wraz z lekami przyjmowanymi i ich dawkowaniami – zwykle około 10 minut. Badania palpacyjne i badania manualne według medycyny konwencjonalnej i medycyny tradycyjnej to kolejny etap pierwszej wizyty – 5 minut. Badania dodatkowe: badanie pulsu (według TCM ), badanie brzucha, uszu, oczu, skóry itp. – około 10 minut. Pytania i odpowiedzi wraz z diagnostyką -10-20 minut. Reszta czasu na podsumowanie spotkania i zapisy w dokumentach.
Czy pani profesor leczy jedynie metodami medycyny tradycyjnej?
Nie. Pani profesor Enji jest zwolenniczką metod zintegrowanych łączących skuteczne metody medycyny konwencjonalnej i medycyny tradycyjnej. Unikatowa wiedza oraz doświadczenie pozwala jej łączyć te rzeczy dla dobra swoich pacjentów. Jeżeli wymagane jest zasięgnięcie opinii innych specjalistów jak najbardziej jest to zalecane. W naszym gabinecie kładziemy bardzo duży nacisk na respektowanie zdania naszych pacjentów co do sposobu leczenia.
Na co w tzw.”epidemii koronawirusa” trzeba zwracać uwagę najbardziej?
Jest to pytanie rzeka. Generalnie trzeba szczególnie dbać o zdrowie. Zdrowe odżywianie oraz życie bez stresu jak i wzmacnianie odporności na różnych płaszczyznach powinno być kluczem do zachowania względnego bezpieczeństwa. Wirus o jakim pani wspomina jest bardzo specyficzny i niczym nie podobny do innych w przeszłości. Atakuje on różne osoby, w różnym wieku i ma nie charakterystyczny przebieg. W większości przypadków atakuje płuca, osłabia narządy wewnętrzne – śledzionę oraz wątrobę. Wirus korona ma wiele mutacji i trzeba leczyć go w zależności od ich rodzaju. Badania chińskich naukowców pokazały, że profilaktyka typu: akupunktura oraz zioła doskonale radzą sobie z większością mutacji zarówno na początkowym etapie jak i w celu łagodzenia negatywnych skutków jego oddziaływania. Pacjenci z krwią A i A Rh+ powinni szczególnie stosować się do zaleceń epidemiologicznych.
Jakie środki bezpieczeństwa używają państwo w swoich gabinetach?
W naszym gabinecie poczyniliśmy szereg usprawnień i modyfikacji, aby jeszcze lepiej świadczyć usługi z zakresu ochrony zdrowia naszych pacjentów. Środki bezpieczeństwa stosowane w naszym gabinecie to:
1. Zapisywanie pacjentów pojedynczo z zachowaniem przynajmniej 15 minutowej przerwy między kolejną osobą.
2. Obowiązek dezynfekcji rąk przed wejściem do gabinetu (automatyczny dozownik znajduje się korytarzu wraz z instrukcją obsługi)
3. Zalecamy noszenie maseczek na twarz zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia (wymóg jedynie do osób, które objęte są rozporządzeniem)
4. Stosowanie lamp UV-C do dezynfekcji pomierzeń zabiegowych po każdym pacjencie. Lampy są bardzo mocne i wystarczy zaledwie 3 minuty do pełnej dekontaminacji pomieszczenia. Lampy UV-C o tej mocy zapewniają 99,97 procentowe oczyszczenie pomieszczenia z wszelkich wirusów, grzybów i pleśni.
5. Ciągła filtracja pomieszczeń zabiegowych przy pomocy filtrów węglowych mechanicznych wraz z aktyny ozonem w obiegu zamkniętym. Jest to o tyle dobre urządzenie, że umożliwi pracę ciągłą też w obecności ludzi. Ozon znajduje się w pojemniku zamkniętym, a powietrze, które przechodzi przez filtrator dodatkowo jest oczyszczane cząstkami ozonu O3.
5. Konserwacja powierzchni płaskich przy pomocy środków na bazie alkoholu 71%. Dwa razy dziennie plus jeden na zakończenie pracy.
6. Lampy UV-C w WC oraz specjalne mini lampy UV-C toaletowe dla pacjentów korzystających z ubikacji. Po opuszczeniu pomieszczenia lampy włączają się automatycznie na 5 minut. Jeżeli pacjent w tym czasie wejdzie do pomieszczenia czujnik ruchu wyłączy lampy.
7. Każdy pracownik naszego gabinetu ma obowiązek stosowania rękawiczek oraz zasłaniania ust przy pomocy maseczki. Wyjątkiem są zabiegi, które nie przewidują takich rzeczy jak np. akupunktura kosmetyczna ust, polików czy brody.
Czy jeżeli byłam szczepiona przeciwko COVID19 w ostatnich 3 dniach mogę skorzystać z usług gabinetu?
Wszystkie osoby, które były szczepione na COVID19 zobowiązane są do odbyci kwarantanny domowej wynoszącej w zależności od zaleceń lekarskich od 7-14 dni. Bezpośrednio po szczepieniu może taki pacjent zarażać, gdyż jego organizm dopiero produkuje przeciwciała do walki z DOVID19. Bezpiecznym okresem do wizyty jest więc czas dwuch tygodni po każdym ze szczepień ochronnych w zależności od producenta szczepionki czas ten może być delikatnie różny. Prosimy o zasięgnięcie porady u specjalisty wykonującego szczepienia. Ma on obowiązek poinformowania państwa zarówno o skutkach ubocznych szczepień jak i obowiązku izolacji pacjentów bezpośrednio po szczepieniach.
Jeżeli jestem tzw. ozdrowieńcem ale mam symptomy pokowidowe takie jak płytki oddech i problemy oddechowe - czy u państwa mogę otrzymać pomoc?
Jeżeli już przeszdł pan CoVid19 ma pan we krwi pewną ilość przeciwciał, które dają panu względne bezpieczeństwo i odporność na ewentualne przyszłe mutacje wirusa. W sprawie powikłań wywołanych przez wirus dobrze jest wykonać badanie przesiewowe, aby dowiedzieć się jaki dokładnie wirus pan przechorował. Te wiadomości nie są nam jednak potrzebne do rozpoczecia terapi wzmacniającej określone organy – w szczególności serce, wątrobę i nerki. Wspomagamy się też ziołami zalecanymi przez Chińską Agencję ds. TCM. Znamy dokładnie zioła zalecane w leczeniu CoVid19. Średni czas leczenia wynosi około 2 miesięcy. Im dłużej państwo zwlekają z podjęciem działań zapobiegawczych tym większe zniszenia w organizmie może zrobić infekcja.
Jak przygotować się i co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?
Jak akupunktura wpływa na nasz organizm?
Zarezerwuj termin!
Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 60 dni
Ai Pomoc 24/7
Nasza konsultantka Ai Klaudia odpowie na państwa zapytania o każdej porze.
