Dlaczego Dobrzy Lekarze
są Prześladowani przez Pseudo Media
oraz Pseudo Izby Lekarskie?

Dlaczego dobrzy lekarze sa przesladowani przez pseudo media oraz pseudo izby lekarskie

Kariera zawodowa lekarzy stosujących zintegrowane metody leczenia nie jest usłana różami, ujmując to w bardzo delikatne słowa. Tacy lekarze często są prześladowani przez lekarzy systemowych, jak również duże koncerny farmaceutyczne, dla których medycyna zintegrowana jest zagrożeniem. O co chodzi? Zgodnie ze starym jak świat powiedzeniem, jeśli nie wiadomo o co chodzi to najpewniej chodzi o pieniądze. Dobro pacjenta schodzi tu na dalszy plan.

Autor: Uyanga Battsengel (Dyplomowana Specjalistka Akupunktury Zawodowej i Terapeutka TCM). Jedna z najlepiej wykształconych młodych adeptek Tradycyjnej Medycyny i Akupunktury w Polsce.

Rynek Farmaceutyczny a Branża Reklamowa

Szukając bezpośredniej przyczyny, dla której dobrze lekarze są prześladowani przez izby lekarskie i media warto powiedzieć kilka słów o zależnościach pomiędzy rynkiem farmaceutycznym i branżą reklamową w mediach. Jeśli zdarza Ci się oglądać reklamy, zapewne wiesz jakie produkty są reklamowane najczęściej. Zdecydowanie przeważają spoty różnych medykamentów i leków, za którymi stoją ogromne koncerny farmaceutyczne. Są one głównym reklamodawcą dla stacji telewizyjnych, czasopism, rozgłośni radiowych, portali internetowych. Media dla większych zysków godzą się na reklamy, nawet jeśli reklamowany lek jest nic nie warty.

To nie koniec problemów. Firmy farmaceutyczne zatrudniają współczesnych „domokrążców”, zwanych przedstawicielami farmaceutycznymi. Zadaniem takiej osoby jest umawianie spotkań z lekarzami, a następnie nakłanianie ich do tego, aby wypisywali pacjentom konkretne leki od firmy, którą reprezentują. Lekarze akceptujący taką współpracę mogą liczyć na wymierne korzyści, jak chociażby sponsorowane, ekskluzywne wycieczki. I tak, wielu lekarzy przypisuje pacjentom drogie, reklamowane leki, mając pełną świadomość tego, że istnieją dużo tańsze zamienniki.

Dlaczego Medycyna Zintegrowana
to Zagrożenie dla Lekarzy Systemowych?

Medycyna zintegrowana stara się podchodzić do procesu leczenia całościowo, włączając do konwencjonalnej medycyny także medycynę naturalną, w formie ziołolecznictwa oraz naturalnych zabiegów. W ten sposób można dużo szybciej i skuteczniej wyleczyć wiele powszechnych dolegliwości, na które lekarze systemowi wypisują kolejne recepty, czerpiąc z tego korzyści finansowe. Medycyna zintegrowana nie jest zatem w interesie koncernów farmaceutycznych. W końcu większość ziół można kupić nawet kilkukrotnie taniej niż reklamowane leki, które de facto bardzo często bazują na tych samych składnikach roślinnych!
To główny powód, dla którego medycyna zintegrowana jest przedstawiana przez wielu lekarzy, ale także media jako coś złego, niebezpiecznego. Przekaz jest manipulowany, a metody zintegrowane przedstawiane w przekłamany sposób. Bo czy ziołolecznictwo lub akupresura są niebezpieczne? Absolutnie nie, wiele technik medycyny zintegrowanej zostało zaakceptowanych przez Światową Organizację Zdrowia. Niestety, koncerny farmaceutyczne robią wszystko, aby obronić swoje interesy nierzadko płacąc dziennikarzom za publikowanie artykułów o fałszywym przekazie. Jest to niezwykle szkodliwe dla pacjentów, którzy w ten sposób mogą utracić szansę na uzyskanie realnej pomocy i skuteczne wyleczenie uciążliwych dolegliwości.

medycyna zintegrowana
tradycyjne bańki ogniowe TCM

Co Grozi Lekarzom Stosującym Medycynę Zintegrowaną?

Lekarze stosujący metody zintegrowane psują interesy firmom farmaceutycznym. I dlatego tacy specjaliści są niszczeni przez media oraz izby lekarskie. A konsekwencje za niesubordynację i polecanie pacjentom technik zintegrowanych mogą być bardzo poważne. Tacy lekarze często muszą zmagać się z kolejnymi postępowaniami wszczynanymi przez izby lekarskie zarzucające im nieetyczne postępowanie i szkodzenie pacjentom. Dochodzi do tego, że dobrym lekarzom odbiera się prawo do wykonywania zawodu. Prawo może być początkowo wstrzymane w ramach ostrzeżenia, a następnie cofnięte, co całkowicie blokuje dalszą możliwość pracy w zawodzie lekarza.

Co gorsza, lekarze stosujący techniki zintegrowane w zasadzie nie mają prawa do obrony. Izby lekarskie powinny przestrzegać reguł sądów koleżeńskich, ale to fikcja. W praktyce izby te są komunistycznymi tworami, które bronią swoich interesów oraz interesów lekarzy systemowych. I tu docierają pieniądze płynące z firm farmaceutycznych. To sprawia, że wyroki wobec lekarzy stosujących techniki zintegrowane często zapadają na zasadach sądu kapturowego. Izba lekarska z góry orzeka o winie, a lekarz nie ma możliwości, aby się przed tym obronić. Niestety, w ten sposób polska służba zdrowia straciła już wielu doświadczonych i naprawdę dobrych specjalistów. Wielu lekarzy dostrzegających wagę problemu podejmuje decyzje o wyjeździe do krajów, gdzie medycyna zintegrowana jest bardziej doceniana, jako skuteczne uzupełnienie medyny konwencjonalnej. A my możemy potem usłyszeć z mediów, że Polska zmaga się z dużym problemem niedostatecznej liczby lekarzy.

Medialne Nagonki na Lekarzy

Poza konsekwencjami zawodowymi, lekarze stosujący techniki zintegrowane muszą również liczyć się z tym, że ich działalność może zostać głośno skrytykowana przez media. Jak już mówiliśmy, firmy farmaceutyczne to często najważniejszy reklamodawca dla mediów, które siłą rzeczy nie chcą tracić tak lukratywnych kontraktów. W rezultacie, opłaceni dziennikarze nie tylko manipulują przekaz o medycynie zintegrowanej, ale jeszcze tworzą fałszywe treści na temat konkretnych lekarzy, którzy tego typu techniki stosują. Taka nagonka często ma charakter pokazowy – chodzi o to, aby zastraszyć innych lekarzy i pokazać im, jak poważne mogą być konsekwencje niesubordynacji.

Problematyczne jest również to, że każdy ma prawo opublikować dowolnie sporządzony artykuł na największych portalach internetowych czytanych każdego dnia przez tysiące osób. Wystarczy jedynie opłacić dziennikarza lub po prostu wykupić artykuł sponsorowany. Możliwości dużych firm farmaceutycznych są w tej kwestii praktycznie nieograniczone. I stąd, z wielu dużych mediów dowiemy się, że medycyna zintegrowana to szkodliwy i niebezpieczny proceder, a pacjent powinien w pełni zaufać lekarzowi, który przecież jest nieomylny i na pewno wystawi skuteczną receptę.

medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana

Pacjent czy Może już Konsument?

Lekarze systemowi coraz częściej traktują swoich pacjentów jak konsumentów, którzy mają opuścić gabinet z długą receptą, na której znajdą się leki odpowiednich firm farmaceutycznych. Często jest to leczenie objawowe, które w żaden sposób nie usuwa bezpośredniej przyczyny dolegliwości. Wiele współczesnych chorób cywilizacyjnych to w zasadzie zespół dolegliwości, a do skutecznego leczenia potrzebne jest podejście holistyczne. Takie właśnie podejście ma medycyna zintegrowana, która jest szkalowana przez media oraz izby lekarskie.

Lekarze współpracujący z firmami farmaceutycznymi wypisują kolejne recepty na silne leki, w tym również antybiotyki i sterydy. Te leki są oczywiście bardzo pomocne i absolutnie nie należy z nich rezygnować, ale problem w tym, że nadużywane do błahych dolegliwości po prostu tracą swoją skuteczność. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe często dostrzegają, że te same leki po pewnym czasie działają po prostu słabiej. Metody leczenia stosowane przez lekarzy systemowych nie mają nic wspólnego z dobrem pacjenta i często nie pozwalają na faktyczne wyleczenie dolegliwości.

Dlaczego Warto o Tym Mówić?

Nie mijają się z prawdą ci, którzy twierdzą, że duże koncerny farmaceutyczne rządzą światem. Koncerny opłacające największe media na świecie mogą kreować punkt widzenia i wpajać ludziom dowolne przekonania. W rezultacie, medycyna zintegrowana, która ma wiele korzyści i jest w pełni akceptowana przez Światową Organizację Zdrowia, przez wiele mediów jest przedstawiana jako zabobon, niebezpieczny proceder, który może poważnie zaszkodzić. Przekazy są tak zmanipulowane, aby w te kłamstwa uwierzyli także inteligentni ludzie.

Tu nie chodzi o to, aby porzucić medycynę konwencjonalną i w jej miejsce wstawić wyłącznie techniki medycyny naturalnej, absolutnie! Wiadomo, że współczesna medycyna jest bardzo rozwinięta i daje ogromne możliwości w leczeniu chorób, wobec których jeszcze kilkanaście lat temu ludzkość była bezradna. Jednak tępe przypisywanie recept pod dyktando firm farmaceutycznych nie ma nic wspólnego z nowoczesną medycyną. W ten sposób lekarze systemowi porzucają zasadę: „po pierwsze nie szkodzić” i zapominają o tym, że skuteczne leczenie wymaga holistycznego podejścia.

To dlatego warto nagłaśniać temat i wskazywać na to, jak niesprawiedliwe jest szkalowanie dobrych lekarzy przez izby lekarskie oraz media, tylko dlatego, że starają się korzystać ze wszystkich znanych nam technik leczenia. Zwłaszcza w przypadku wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych i dolegliwości wynikających ze stresującego życia medycyna integracyjna osiąga świetne rezultaty, ponieważ bierze pod uwagę całokształt tych dolegliwości. Tymczasem środki farmaceutyczne są całkowicie bezradne wobec problemów, takich jak np. przewlekłe zmęczenie czy bóle fantomowe. Warto także pamiętać, że wielu empatycznych i dobrych lekarzy realnie troszczących się o dobro pacjenta straciło prawo do wykonywania zawodu za sprawą układów w izbie lekarskiej.

medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana - akupunktura
medycyna zintegrowana - akupunktura
medycyna zintegrowana
medycyna zintegrowana
APEL

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na ważną kwestię dotyczącą medycyny tradycyjnej i akupunktury, a także na problem zakłamanych mediów i nadużyć firm farmaceutycznych. Wspólnie apelujemy o większe wsparcie dla tych dziedzin medycyny oraz rozwagę w podejściu do informacji medialnych.

Medycyna tradycyjna i akupunktura to starożytne dziedziny, które zdobyły szacunek i zaufanie ludzi na przestrzeni tysiącleci. Dzięki swojej skuteczności w leczeniu wielu schorzeń, są one nadal stosowane przez wiele społeczności na całym świecie. To dziedzictwo i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie powinno być doceniane i rozwijane, niezależnie od rozwoju nowoczesnej medycyny.

Niestety, w ostatnich latach media często podają fałszywe lub zmanipulowane informacje na temat medycyny tradycyjnej i akupunktury. Takie praktyki prowadzą do dezinformacji społeczeństwa i obniżają zaufanie do tych wartościowych terapii. Apelujemy do mediów o bardziej rzetelne informowanie na temat tych dziedzin, oparte na naukowych badaniach i dowodach.

Ponadto, nie możemy przejść obojętnie obok nadużyć firm farmaceutycznych, które czasem stawiają zysk nad zdrowie pacjentów. Istnieją przypadki, gdy pewne firmy celowo przyciszają informacje o skutkach ubocznych leków, a nawet wprowadzają na rynek nieodpowiednio przetestowane preparaty. Takie działania stawiają nasze zdrowie w niebezpieczeństwie i zasługują na surowe potępienie.

Apelujemy do rządów, instytucji medycznych i organizacji społecznych o większe wsparcie dla lekarzy medycyny tradycyjnej i akupunktury. Ich wiedza i doświadczenie mogą uzupełniać współczesne metody leczenia i pomóc wielu pacjentom w powrocie do zdrowia. Wspólnie musimy dążyć do integracji różnych podejść medycznych, aby zapewnić kompleksową opiekę zdrowotną dla wszystkich.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do świadomego wyboru informacji i krytycznego myślenia wobec treści przekazywanych przez media. Szukajmy wiarygodnych źródeł i sprawdzajmy fakty, aby uniknąć wpadania w pułapki dezinformacji.

Wspólnie możemy budować świadome społeczeństwo, które docenia różnorodność podejść medycznych i potrafi rozpoznawać manipulacje mediów oraz nadużycia firm farmaceutycznych. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dbać o swoje zdrowie i zdrowie naszych bliskich.

Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie tej istotnej sprawy.

Z poważaniem,

Zespół Gabinetu Akupunktury prof Enji w Warszawie

czego boi sie farmacja
dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
czego boi się farmacja

Ebook: „Akupunktura i Życie”

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:
Książka jest próbą podjęcia polemiki z osobami co uważali metody medycyny tradycyjnej za mało naukowe i średniowieczne. Jak sie póżniej okazało Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła osiągnięcia „Traditional Medicine” i uznało te metody za naukowe.
dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne

Ebook: „W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu”

Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.
Pierwsza ksiązka profesor Enji, która w możliwe najławiejszy sposób miała tłumaczyć trudne pojęcia związane z Medycyną  Tradycyjną i stanowić pomost pomiędzy medycyną klasyczną, a wschodnią.
dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne

POWIĄZANE ARTYKUŁY OPARTE NA FAKTACH

dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
B

Alergie

Artykuł naukowy o wpływie akupunktury na leczenie alergicznego nieżytu nosa i dolegliwości towarzyszących.

dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
B

NA BÓL

Metody przeciwbólowe w leczeniu akupunkturą oraz wytłumaczenie schematu oddziaływań i bodźców na organizm człowieka.
faq pierwsza wizyta
B

PIERWSZA WIZYTA

Artykuł jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza medycyny tradycyjnej, aby jak najwięcej skorzystać.

dobrzy lekarze,prześladowania,pseudo media,pseudo izby lekarskie,nagonki medialne
B

Klimakterium

Bardzo indywidualny proces starzenia się kobiet, który jednak można niwelować przy pomocy akupunktury.

akupunktura pediatryczna akupunktura dla dzieci
B

DLA DZIECI

Akupunktura pomaga w leczeniu dzieci oraz różnych schorzeń dzicięcych w tym ADHD. Wspiera koncentrację i dotlenienie mózgu.

bezpieczeństwo akupunktury czy akupunktura jest bezpieczna
B

BEZPIECZEŃSTWO

Największy zespół skumulowanych badań klinicznych nad bezpieczeństwem akupunktury i medycyny tradycyjnej.

Autorem materiałów jest wysokiej klasy specjalistka profesor kliniczny lekarz medycyny - pani Enkhjargal Dovchin ( prof Enji). Redagowanie i poprawki stylistyczne: Zespół MT

Umów Wizytę

Klikając w baner poniżej mogą Państwo zarezerwować termin wizyty w Gabinecie Akpunktury i Medycyny Wschodniej prof.klin.lek.med. Enkhjargal Dovchin

Zarezerwuj termin!

Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni

Godziny Pracy

Dzień
Godziny
Poniedziałek
9:00 - 19:00
Wtorek
9:00 - 19:00
Środa
9:00 - 19:00
Czwartek
9:00 - 19:00
Piątek
9:00 - 19:00
Sobota
tylko umówione
Niedziela
zamknięte

Pin It on Pinterest

Powieleń