Akupunktura Kosmetyczna

Akupunktura jest nie tylko terapią pomagającą utrzymać organizm w naturalnej harmonii i zdrowiu, ale pomaga również zachować młody wygląd. Jest coraz popularniejszą alternatywą dla botoksu, skalpela i innych inwazyjnych technik odmładzających. Zalety akupunktury kosmetycznej odkryły na początku celebrytki Hollywoodu. Angelina Jolie czy Gwyneth Paltrow zachwalają jej odmładzające rezultaty.
Jak wiadomo, medycyna chińska traktuje organizm jako całość, w której wszystkie narządy są ze sobą połączone, a choroba jednego z nich wpływa na funkcjonowanie i stan całego ciała. Wygląd twarzy oraz stan skóry w dużej mierze zależą od wielu czynników. Ciemne worki pod oczami oraz wysuszona i mniej napięta skóra mogą być rezultatem problemów z nerkami. Problemy ze spaniem, wszelkiego rodzaju nerwice czy stany podenerwowania wpływają na stan cery. Szwankująca wątroba prowadzi do trądziku różowatego, przebarwień oraz zapalenia skóry. Odpowiedzią na wszystkie te problemy może być akupunktura, która poprawia ogólny stan zdrowia.

Zdjęcia z zabiegów akupunktury kosmetycznej
Jak działa akupunktura kosmetyczna?
Jak dokładnie akupunktura działa na cerę twarzy? Nakłuwanie punktów akupunkturowych rozszerza naczynka krwionośne. Oznacza to, że krew dostarcza więcej substancji odżywczych oraz tlenu do tkanek, poprawiając ich kondycję. Skóra staje się bardziej napięta, gładka i rozjaśniona, nie jest już sucha i cienka. Poprawia się również naturalna zdolność do regeneracji komórek oraz tworzenia włókien kolagenowych odpowiedzialnych za młody wygląd skóry, która również szybciej się oczyszcza. Terapia jest też skuteczna w walce z nawracającym trądzikiem.
Akupunktura jest niezwykle pomocna w likwidowaniu pierwszych oznak starzenia, jest szczególnie polecana kobietom po 35 roku życia. Radzi sobie ze zmarszczkami wokół oczu, wokół ust, na skroniach i czole. Terapia może również wyostrzyć kontury twarzy, zapobiega także opadaniu skóry, również wokół oczu. Jest doskonałą alternatywą dla chemicznych środków odmładzających.
Akupunktura kosmetyczna dla mężczyzn

Akupunkturzysta wykonuje przy każdym zabiegu około 20 nakłuć cienkimi igłami przeznaczonymi specjalnie do akupunktury kosmetycznej. Igła każdorazowo pozostaje wbita przez około 20 minut, a sam zabieg trwa około 40. Miejsca nakłucia są wybierane indywidualnie. Wszystko zależy od położenia zmarszczek i ich ilości, znamion, defektów na skórze czy kształtu twarzy. Najczęściej wykonuje się serię od 10 do 20 zabiegów, jednak wszystko zależy od stanu skóry. Zabiegi powinno powtórzyć się po kilku miesiącach. Odmładzające efekty można zaobserwować po kilku zabiegach, lecz prawdziwie dużą zmianę widać miesiąc po ostatnich zabiegach. Akupunktura wspomaga regenerację tkanek, ale trzeba trochę poczekać na jej widoczne efekty. W przyspieszeniu procesu może pomóc codzienny masaż twarzy tuż przed snem.
Powiązane artykuły:
Jak przygotować się do zabiegu akupunktury?
Zioła i ich Właściwości znane są od tysiącleci. Ich cudowne właściwości doceniali już w starożytności.
Zarezerwuj termin!
Orientacyjny czas oczekiwania na przyjęcie wynosi obecnie: 130 dni
Gdzie możemy pomóc?
Co leczymy?
Dodatkowe usługi
Godziny Pracy
Polecane serwisy
Książki prof Enji
Panel Pacjenta
FAQ – Najczęściej zadawane pytania
Akupunktura
Jest jedną z najskuteczniejszych metod Medycyny Tradycyjnej w walce z chorobą. W rękach dobrego specjalisty – skuteczna bezpieczna i bezbolesna metoda.
Masaż
Zajmujemy się tylko i wyłącznie masażami leczniczymi i mającymi pomóc w określonych dolegliwościach związanych z mobilnością, problemami z ruchem oraz rekonwalescencją po urazach i wypadkach komunikacyjnych. Wspieramy też czynnie zawodników klasy mistrzowskiej w ich karierze sportowej.
Pierwsza Wizyta
Wielu ludzi nie wie jak dobrze przygotować się do wizyty u lekarza. Wizyta u lekarza Tradycyjnej Medycyny wymaga jeszcze lepszego przygotowania. Oto pytania i odpowiedzi na nie, które mogą ocenić się pomocne przez wizytą w naszym gabinecie. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym blogiem, gdzie publikujemy aktualne materiały z zakresu naturalnego zdrowia.
Ziołolecznictwo
Ziołolecznictwo polega na odpowiednim doborze ziół leczniczych do określonych schorzeń tak, aby nie kolidowały one z dotychczas zaleconą terapią. Dlatego ziołolecznictwo jest wspaniałym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej niwelującej czesto skutki uboczne leków. Ziołolecznictwo TCM znane jest od przeszło 5 tyś lat, a farmakopea chińska zawiera przeszło 100 tyś opisów różnych substancji z ich walorami leczniczymi.
Gua Sha
Zajmujemy się tylko i wyłącznie masażami leczniczymi i mającymi pomóc w określonych dolegliwościach związanych z mobilnością, problemami z ruchem oraz rekonwalescencją po urazach i wypadkach komunikacyjnych. Wspieramy też czynnie zawodników klasy mistrzowskiej w ich karierze sportowej.
Moksa
Moksa jest kombinacją kilku ziół suchych, a jej opary mają lecznicze właściwości udokumentowane naukowo. Dla Japończyków i Chińczyków nazywana jest często cudownym ziołem. Kuracja moksą polega na opalaniu specjalnie przygotowanego cygara nad ciałem pacjenta i w określonych punktach celem osiągnięcia określonego efektu leczenia.
Świecowanie
Jest zabiegiem starożytnych Indian Hopi. Ma na celu głównie relaksację oraz walory lecznicze. Polega na uzyciu niskiego ciśnienia wywołanego poprzez efekt komina ze spalającej się świeczki do świecowania do usuwania nadmiaru woskowiny z ucha. Olejki eteryczne zawarte w otulinie świeczki mają wartości lecznicze i przeciwzapane. Częstym efektem świecowania poza bezpieczeństwem jest polepszenie słuchu i redukcja tzw. szumów w uszach.
TCM
Umiejętność łączenia medycyny konwencjonalnej z medycyną tradycyjną dla dobra pacjenta. Szczególnie polecana w tzw. „beznadziejnych przypadkach” lub przy leczeniu zapobiegawczym medycyny paliatywnej.